X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne
Odpowiedz

Testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 512 47

    Wysłany: 26 sierpnia, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczoła a jak u Ciebie sytuacja ? Testowałas dziś ?

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔
    09.2024 - badanie drożności jajowodów, oba jajowody drożne ✓

    28.09.2024- pierwsza wizyta w klinice leczenia nieplodnosci


    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • ariete Przyjaciółka
    Postów: 422 48

    Wysłany: 26 sierpnia, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiula wrote:
    Ariete a robiłaś eksperyment z owaulakami ? Ciekawa jestem czy faktycznie wyszedłby pozytywny 😁😅

    Nie, mogę jutro zrobic bo mam całe pudełko 😁

    💔 03.2024 ciąża biochemiczna

    24.08.2024 - ⏸️
    02.09.2024 Beta HCG 1080,16 mlU
    04.09.2024 Beta HCG 2306,87 mlU
    06.09.2024 Beta HCG 4973,78 mlU

    10.09.2024 🥰 2,3 mm szczęścia z bijącym ❤️

    preg.png
  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 512 47

    Wysłany: 26 sierpnia, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ariete wrote:
    Nie, mogę jutro zrobic bo mam całe pudełko 😁

    To zrób bo jestem bardzo ciekawa tej teorii 😁

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔
    09.2024 - badanie drożności jajowodów, oba jajowody drożne ✓

    28.09.2024- pierwsza wizyta w klinice leczenia nieplodnosci


    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • Pszczola28 Koleżanka
    Postów: 80 12

    Wysłany: 26 sierpnia, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiula wrote:
    Pszczoła a jak u Ciebie sytuacja ? Testowałas dziś ?
    Tracę nadzieję.... Nawet dwa razy rano i teraz. Vizir dosłownie... Niby moze być dzisiaj 10 lub 11dpo... Ale no już sama nie wiem ... Trochę za bardzo się nastawiliśmy z mężem to to będzie w tym cyklu bo parę objawów ciąży było .... Jeszcze 2-3 dni szansy .. facelle i pink kupiłam więc różne.. a u ciebie @misiula?

  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 512 47

    Wysłany: 26 sierpnia, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczola28 wrote:
    Tracę nadzieję.... Nawet dwa razy rano i teraz. Vizir dosłownie... Niby moze być dzisiaj 10 lub 11dpo... Ale no już sama nie wiem ... Trochę za bardzo się nastawiliśmy z mężem to to będzie w tym cyklu bo parę objawów ciąży było .... Jeszcze 2-3 dni szansy .. facelle i pink kupiłam więc różne.. a u ciebie @misiula?

    No u mnie tak naprawde jutro ostatni dzień nadziei o ile oczywiście jutro temperatura nie poleci w dół.. jutro 13 dzień po. Ja miałam monitoring owulacji w tym cyklu i u mnie nie ma złudzeń na to ,że owulacja mogła się przesunąć niestety...
    Dziś już cały dzień czuje podbrzusze tak więc 🙉 się pewnie zbliża , jestem dziś mega rozdrażniona tak więc mam typowe samopoczucie przed okresowe 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia, 21:31

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔
    09.2024 - badanie drożności jajowodów, oba jajowody drożne ✓

    28.09.2024- pierwsza wizyta w klinice leczenia nieplodnosci


    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • Pszczola28 Koleżanka
    Postów: 80 12

    Wysłany: 26 sierpnia, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiula wrote:
    No u mnie tak naprawde jutro ostatni dzień nadziei o ile oczywiście jutro temperatura nie poleci w dół.. jutro 13 dzień po. Ja miałam monitoring owulacji w tym cyklu i u mnie nie ma złudzeń na to ,że owulacja mogła się przesunąć niestety...
    Dziś już cały dzień czuje podbrzusze tak więc 🙉 się pewnie zbliża , jestem dziś mega rozdrażniona tak więc mam typowe samopoczucie przed okresowe 😅
    Kurcze ... Najgorzej ... :/ no to jeszcze nie trać nadziei do jutra ... Dawaj znać jak zatestujesz.. :* miłej nocki. Ps u mnie żyły na piersiach nie znikają więc nadzieja jest 😂

  • ariete Przyjaciółka
    Postów: 422 48

    Wysłany: 27 sierpnia, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, owulak 😁😁

    20240827-064820.jpg

    Więc teoria się potwierdza 🤞

    💔 03.2024 ciąża biochemiczna

    24.08.2024 - ⏸️
    02.09.2024 Beta HCG 1080,16 mlU
    04.09.2024 Beta HCG 2306,87 mlU
    06.09.2024 Beta HCG 4973,78 mlU

    10.09.2024 🥰 2,3 mm szczęścia z bijącym ❤️

    preg.png
  • Pszczola28 Koleżanka
    Postów: 80 12

    Wysłany: 27 sierpnia, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj negatyw u mnie niestety .. ooo czyli feria działa :*

  • Pszczola28 Koleżanka
    Postów: 80 12

    Wysłany: 27 sierpnia, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli teoria działa *

  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 512 47

    Wysłany: 27 sierpnia, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jednak 😁

    U mnie dziś spadek temperatury tak jak przewidziałam ,czyli czekwm na 🙉...

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔
    09.2024 - badanie drożności jajowodów, oba jajowody drożne ✓

    28.09.2024- pierwsza wizyta w klinice leczenia nieplodnosci


    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • Pszczola28 Koleżanka
    Postów: 80 12

    Wysłany: 27 sierpnia, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic !! Uda się w następnym !!! ❤️❤️❤️

  • Malwinka14 Przyjaciółka
    Postów: 207 42

    Wysłany: 27 sierpnia, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiula wrote:
    A jednak 😁

    U mnie dziś spadek temperatury tak jak przewidziałam ,czyli czekwm na 🙉...
    e tam nie koniecznie musi oznaczac przyjscie @.

    ja w cyklu jak zaszalm w ciaze mialam spadek z 36.93 na 36,85 i tez myslalam @ malo tego mialam lekki brazowy sluz a tu 2 krechy . 'To mierzenie tempki tylko ludzi stresuje

    ja chyba bede mierzyc 3 dni przed owu 2 dni po i w dzien spodziewanej @

    event.png
    Synek 22.06.2010
    AMH : 3,67
    13.06.2024 Aniolek 10+3tc ciaza zatrzymana 8tc

    Homocysteina 5,42 ( 4,44-13,56)
    Zelazo 76 (50-170)
    PT 10,2 (10,4-13)
    INR 0,91 (0,85-1.15)
    W. Protrombinowy 111,76 (80-120)
    APTT 27,2 (25,9-36.6)
    Wit. B12 567 (187-883)
  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 512 47

    Wysłany: 27 sierpnia, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka14 wrote:
    e tam nie koniecznie musi oznaczac przyjscie @.

    ja w cyklu jak zaszalm w ciaze mialam spadek z 36.93 na 36,85 i tez myslalam @ malo tego mialam lekki brazowy sluz a tu 2 krechy . 'To mierzenie tempki tylko ludzi stresuje

    ja chyba bede mierzyc 3 dni przed owu 2 dni po i w dzien spodziewanej @

    Takim spadkiem o którym mówisz to bym się nie przejmowała no to nadal wysoka temperatura. U mnie temperatura zawsze spada w dzień okresu lub dzien przed do poziomu 36.60 a dziś na 36.58 , przez ostatnie dni była na poziomie 36.80 to już jest spory spadek a planowo jutro powinnam dostać okres więc dla mnie sprawa jest jasna. Co miesiąc wygląda to tak samo więc nie mam złudzeń ,tym bardziej ,że test był dziś negatywny.

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔
    09.2024 - badanie drożności jajowodów, oba jajowody drożne ✓

    28.09.2024- pierwsza wizyta w klinice leczenia nieplodnosci


    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • ariete Przyjaciółka
    Postów: 422 48

    Wysłany: 27 sierpnia, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiula wrote:
    Takim spadkiem o którym mówisz to bym się nie przejmowała no to nadal wysoka temperatura. U mnie temperatura zawsze spada w dzień okresu lub dzien przed do poziomu 36.60 a dziś na 36.58 , przez ostatnie dni była na poziomie 36.80 to już jest spory spadek a planowo jutro powinnam dostać okres więc dla mnie sprawa jest jasna. Co miesiąc wygląda to tak samo więc nie mam złudzeń ,tym bardziej ,że test był dziś negatywny.

    Misiula przykro mi 🫂 miałam nadzieję że tym razem się uda.. to ile w końcu trwa Twoja druga faza? Myślałam że 14 dni. Jeżeli jutro dostaniesz okres to świadczyłoby że ta owulka mogła być jednak dzień wcześniej, w dniu piku tak jak pisałaś na początku 🤔
    To teraz następny cykl drożność?

    Ja już mialam nie mierzyć ale mnie dziś podkusiło i rano temperatura była 37.22 😅

    💔 03.2024 ciąża biochemiczna

    24.08.2024 - ⏸️
    02.09.2024 Beta HCG 1080,16 mlU
    04.09.2024 Beta HCG 2306,87 mlU
    06.09.2024 Beta HCG 4973,78 mlU

    10.09.2024 🥰 2,3 mm szczęścia z bijącym ❤️

    preg.png
  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 512 47

    Wysłany: 27 sierpnia, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ariete wrote:
    Misiula przykro mi 🫂 miałam nadzieję że tym razem się uda.. to ile w końcu trwa Twoja druga faza? Myślałam że 14 dni. Jeżeli jutro dostaniesz okres to świadczyłoby że ta owulka mogła być jednak dzień wcześniej, w dniu piku tak jak pisałaś na początku 🤔
    To teraz następny cykl drożność?

    Ja już mialam nie mierzyć ale mnie dziś podkusiło i rano temperatura była 37.22 😅

    Zazwyczaj trwa 14 dni więc jeżeli okres przyjdzie dziś to może tak być że owulacja była już 11 dnia tak jak ja podejrzewałam.

    No czekam aż ten okres przyjdzie i będę się umawiać na drożność. Badanie trzeba zrobić od razu po miesiączce więc muszę sobie to dokładnie obliczyć na kiedy się umówić. Jeszcze muszę odebrać wyniki cytologii bo jeżeli nie będą prawidłowe to z badania w tym cyklu dupa , nie może być żadnej infekcji przed tym badaniem. Tak więc jeszcze nic pewnego.
    Sama świadomość tego że muszę się umówić na to badanie już mnie paraliżuje bo dochodzi do mnie że już na prawdę mam problem. Boje się do zrobię jak okaże się że jajowody są niedrożne ? Coraz bardziej się martwię tym wszystkim.

    Temperatura u Ciebie kosmos 🔥🔥 kiedy na betę?

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔
    09.2024 - badanie drożności jajowodów, oba jajowody drożne ✓

    28.09.2024- pierwsza wizyta w klinice leczenia nieplodnosci


    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • Oleczka_kh Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 27 sierpnia, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://linksharing.samsungcloud.com/owsDOF0Nl1tV

    Dziewczyny, ja chyba jestem już po owulacji. Na to wyglada , druga kreska robi się jaśniejsza. Jakoś mam nadzieje ze tym razem się uda.

  • ariete Przyjaciółka
    Postów: 422 48

    Wysłany: 27 sierpnia, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiula wrote:
    Zazwyczaj trwa 14 dni więc jeżeli okres przyjdzie dziś to może tak być że owulacja była już 11 dnia tak jak ja podejrzewałam.

    No czekam aż ten okres przyjdzie i będę się umawiać na drożność. Badanie trzeba zrobić od razu po miesiączce więc muszę sobie to dokładnie obliczyć na kiedy się umówić. Jeszcze muszę odebrać wyniki cytologii bo jeżeli nie będą prawidłowe to z badania w tym cyklu dupa , nie może być żadnej infekcji przed tym badaniem. Tak więc jeszcze nic pewnego.
    Sama świadomość tego że muszę się umówić na to badanie już mnie paraliżuje bo dochodzi do mnie że już na prawdę mam problem. Boje się do zrobię jak okaże się że jajowody są niedrożne ? Coraz bardziej się martwię tym wszystkim.

    Temperatura u Ciebie kosmos 🔥🔥 kiedy na betę?

    Przeprowadzenie drożności jajowodów chyba nie jest skomplikowane tylko chyba trochę bolesne, przynajmniej z tego co czytałam. Jeżeli rzeczywiście z jakiegoś powodu są niedrożne to taki zabieg tylko wspomoże ewentualne zapłodnienie bo owulki masz ładne i jajo pęka samo więc może rzeczywiście tu leży problem. Rozumiem Twój strach ale dobrze jest znaleźć przyczynę niepowodzeń i z nią walczyć bo narazie długo się staracie i nic z tego nie wychodzi więc ewidentnie gdzieś jest problem i lepiej go jak najszybciej znaleźć i wyeliminować. To Cię tylko przybliży do celu także głowa do góry bo możliwe że już niedługo zobaczysz dwie kreski 🥰

    Chciałam zrobić po dniu spodziewanego okresu. Dzisiaj test w ogóle nie ściemniał, jest taki sam jak wczoraj mimo ze temperatura wysoko. Nawet nie chce myśleć że to drugi biochem bo okaże się że gdzieś jest gruby problem 🙄

    💔 03.2024 ciąża biochemiczna

    24.08.2024 - ⏸️
    02.09.2024 Beta HCG 1080,16 mlU
    04.09.2024 Beta HCG 2306,87 mlU
    06.09.2024 Beta HCG 4973,78 mlU

    10.09.2024 🥰 2,3 mm szczęścia z bijącym ❤️

    preg.png
  • Kat240322 Debiutantka
    Postów: 15 59

    Wysłany: 27 sierpnia, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam do oddania 80 szt testów owulacyjnych. Działają, sprawdzone przeze mnie ale już mi są nie potrzebne i zalegają mi na półce, a szkoda bo swoje kosztowały. Jak któraś chce to oddam za darmo, lub za koszt wysyłki.

    👩‍🦰 34 👨‍🦰33
    AMH 2,4
    Kariotyp 👩‍🦰 ✅ 👨‍🦰✅
    Histeroskopia ✅
    Cykle regularne, owulacja ✅
    Starania od 08.2019
    Morfologia 2%
    Czynnik męski teratozoospermia 😔
    Estrofem, Duphaston
    1 IUI 01.2024 ❌
    2 IUI 02.2024 ❌
    3 IUI 03.2024 ❌
    4 IUI 04.2024 ❌
    Rezygnacja z dalszych prób IUI
    Podejście do IVF 06.2024
    Protokół krótki
    💊💉 Estrofem, Rekovelle, Ganirellix, Ovitrelle, Duphaston, Cyclogest,
    Punkcja 08.2024
    🥚🥚🥚🥚🥚🥚🥚🥚🥚
    💊 Duphaston, Cyclogest
    Zapłodniono 🥚🥚🥚🥚🥚
    1 Blastka 5.1.1 ⭐️
    Transfer ✅
    💊💉 Duphaston, cyclogest, neoparin, gonapeptyl
    Tylko 1 blastka 5.2.2 zamrożona ❄️
    Oczekiwanie na wynik bety ❔
    8dpt beta HCG = 99,14 🍀
    10dpt beta HCG = 200,45 🍀
    14dpt beta HCG = 563,83 🍀
  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 512 47

    Wysłany: 27 sierpnia, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat240322 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam do oddania 80 szt testów owulacyjnych. Działają, sprawdzone przeze mnie ale już mi są nie potrzebne i zalegają mi na półce, a szkoda bo swoje kosztowały. Jak któraś chce to oddam za darmo, lub za koszt wysyłki.

    To ja jestem chętna ,jak mają się zmarnować ...😊

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔
    09.2024 - badanie drożności jajowodów, oba jajowody drożne ✓

    28.09.2024- pierwsza wizyta w klinice leczenia nieplodnosci


    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
  • Misiula Przyjaciółka
    Postów: 512 47

    Wysłany: 27 sierpnia, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ariete wrote:
    Przeprowadzenie drożności jajowodów chyba nie jest skomplikowane tylko chyba trochę bolesne, przynajmniej z tego co czytałam. Jeżeli rzeczywiście z jakiegoś powodu są niedrożne to taki zabieg tylko wspomoże ewentualne zapłodnienie bo owulki masz ładne i jajo pęka samo więc może rzeczywiście tu leży problem. Rozumiem Twój strach ale dobrze jest znaleźć przyczynę niepowodzeń i z nią walczyć bo narazie długo się staracie i nic z tego nie wychodzi więc ewidentnie gdzieś jest problem i lepiej go jak najszybciej znaleźć i wyeliminować. To Cię tylko przybliży do celu także głowa do góry bo możliwe że już niedługo zobaczysz dwie kreski 🥰

    Chciałam zrobić po dniu spodziewanego okresu. Dzisiaj test w ogóle nie ściemniał, jest taki sam jak wczoraj mimo ze temperatura wysoko. Nawet nie chce myśleć że to drugi biochem bo okaże się że gdzieś jest gruby problem 🙄

    No jeżeli okażą się niedrożne to wtedy będzie trzeba wykonać zabieg udrażniania czyli laparoskopię to już jest inwazyjna metoda. Na wizycie lekarz mi proponował zwykle badanie droznosci czyli sono hsg ale tu się sprawdza czy są drożne ,podawany kontrast może je lekko przepchać ale to wtedy kiedy są tylko przytkane a laparoskopia to już inwazyjny zabieg w szpitalu pod narkozą , jak to usłyszałam to od razu zrezygnowałam z tym że tu się sprawdza drożność i od razu usuwa ewentualne zrosty. Nawet nie chce myśleć ,że takie coś mogłoby mnie czekać...😅 No nic ale muszę to wziąć na klatę ,zrobić badanie a martwić się będę później, nic nie poradzę .

    Nie no nie ma szans na biochem ,te kreski są mega wyraźne. 😊
    Tamtym razem te kreski były bardzo delikatne a tu to są po prostu KRECHY tak więc nie martw się ,na pewno będzie dobrze 😊 no ale Towoja obawa jest zrozumiała. Idź na betę w dniu spodziewanej miesiączki i zobaczysz uspokoisz się na pewno 😊

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    💃30 lat
    AMH 1,92
    badania hormonalne ✔
    09.2024 - badanie drożności jajowodów, oba jajowody drożne ✓

    28.09.2024- pierwsza wizyta w klinice leczenia nieplodnosci


    Suplementacja: Fertisim, Niepokalanek mnisi, Witamina D

    🧔31 lat
    05/2024 badanie nasienia 🧔
    morfologia 8%
    badania hormonalne ✔

    Suplementacja : Fertisim Men, Omega 3
‹‹ 218 219 220 221 222 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ