X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne marcowe
Odpowiedz

Testy owulacyjne marcowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tysia2356 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 26 marca 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam może któreś z was pomoże mi co myślicie o testach owulacyjnych?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 19:05

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 26 marca 2020, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są nie miarodajne
    Mi akurat pokrywają się z monitoringiem ale u wielu dziewczyny nie...
    One pokazują tylko pik lh ale organizm może się rozmyslic i owu nie będzie...
    Lepiej współżyc co 2 dni od przez cały cykl od miesiączki
    Jeśli masz regularne cykle to trafisz w owu jeśli jest.
    Dodatkowo warto obserwować organizm

  • Madzia123 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 30 marca 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti ma racje - u mnie dużo lepiej sprawdza się obserwacja organizmu. Przede wszystkim śluz i inne objawy

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 31 marca 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak napisala Betti - testy owulacyjne pokazują jedynie, że ciało przygotowuje się do owulacji. A z wielu powodów może do niej nie dojść. Testy owulacyjne nie potwierdzają owulacji, a do tego czasami wyniki są niemiarodajne

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Klaska Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a kiedy najlepiej zaczynac robic testy? jak pojawia się śluz płodny, czy wtedy juz za późno jest?

  • BędzieDobrze Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaska wrote:
    a kiedy najlepiej zaczynac robic testy? jak pojawia się śluz płodny, czy wtedy juz za późno jest?
    To zależy ile Twoje cykle trwają. Moje trwają ok 30 dni, owulację mam przeważnie 15, 16 dc a dziś zaczynam testy :) (13 dc) W tamtym miesiącu owulację miałam 15 dc, a 13 dc test od razu wyszedł pozytywny. Na ulotce często jest napisane kiedy najlepiej zacząć testować. A testy owulacyjne traktuję jako dodatkowy wskaźnik, że owulacja wystąpiła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2020, 13:57

    BędzieDobrze
  • BędzieDobrze Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    hejka, potrzebuje pomocy. Wklejam 2 zdjęcia testów owulacyjnych. 13 dc test wyszedł od razu ewidentnie pozytywny a 14 dc cyklu sama nie wiem. W ostatnim pół roku owulacja była 15- 16 dc. co sądzcie? dzis jest 15 dc i rano szyjka była wysoko, otwarta i rozpulchniona. Ze sluzem mam problem, bo ogólnie mam go mało ale w tym cyklu zaczął się dość wczesniej bo 10 dc. https://zapodaj.net/8c7bc3a647246.jpg.html https://zapodaj.net/0e60f1708989d.jpg.html

    BędzieDobrze
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BędzieDobrze wrote:
    hejka, potrzebuje pomocy. Wklejam 2 zdjęcia testów owulacyjnych. 13 dc test wyszedł od razu ewidentnie pozytywny a 14 dc cyklu sama nie wiem. W ostatnim pół roku owulacja była 15- 16 dc. co sądzcie? dzis jest 15 dc i rano szyjka była wysoko, otwarta i rozpulchniona. Ze sluzem mam problem, bo ogólnie mam go mało ale w tym cyklu zaczął się dość wczesniej bo 10 dc. https://zapodaj.net/8c7bc3a647246.jpg.html https://zapodaj.net/0e60f1708989d.jpg.html
    po pierwszym pozytywnym wyniku już nie r9bi się testów...
    od pozytywnego wyniku owu teoretycznie 24 -36/48 h
    więc nie patrz na testy tylko działanie co 2 dni i na pewno traficie w owu

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ