X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne - zasada działania
Odpowiedz

Testy owulacyjne - zasada działania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Weronika98 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 21 listopada 2023, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny

    Powiedzcie mi proszę jak to jest z tymi testami.

    Czy one zwiastują owulację czy pokazują, że w danym dniu jest owulacja?

    Mam na myśli to, że wczoraj robiłam testy. Rano kreska była dość widoczna, ale jaśniejsza od drugiej. Natomiast wieczorem były już dwie wyraźne kreski. Czy to oznacza, że zaczęła się owulacja?

    Pytam, bo dzisiaj rano kreska była już jaśniejsza niż wczoraj.

    Co to znaczy. Wytłumaczcie mi proszę, czy testy po prostu pokazują, że owulacja się zbliża a bezpośrednio w dzien owulacji kreska może być już jaśniejsza, czy to znak że się skończyła?

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 360 304

    Wysłany: 21 listopada 2023, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test owulacyjny wykrywa gwałtowny wzrost poziomu hormonu LH, który bezpośrednio poprzedza owulację. Jeśli test jest pozytywny, to znaczy że najprawdopodobniej w ciągu 36h wystąpi owulacja czyli pęknięcie pęcherzyka i uwolnienie komorki jajowej. Jest ona zdolna do zapłodnienia w ciągu max 24h od uwolnienia. Skoro wieczorem była wyraźna kreska a rano już jaśniejsza to znaczy że do.owu doszło pewnie w nocy. Niestety ciężko wyłapać moment skoku lh, trzeba by było te testy chyba robić co chwilę... Więc jak się pojawia ciemna kreska to najlepiej nie zwlekać ze współżyciem :)

    Weronika98 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ