X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne - zasada działania
Odpowiedz

Testy owulacyjne - zasada działania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Weronika98 Nowa
  Postów: 3 0

  Wysłany: 21 listopada 2023, 08:37

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć dziewczyny

  Powiedzcie mi proszę jak to jest z tymi testami.

  Czy one zwiastują owulację czy pokazują, że w danym dniu jest owulacja?

  Mam na myśli to, że wczoraj robiłam testy. Rano kreska była dość widoczna, ale jaśniejsza od drugiej. Natomiast wieczorem były już dwie wyraźne kreski. Czy to oznacza, że zaczęła się owulacja?

  Pytam, bo dzisiaj rano kreska była już jaśniejsza niż wczoraj.

  Co to znaczy. Wytłumaczcie mi proszę, czy testy po prostu pokazują, że owulacja się zbliża a bezpośrednio w dzien owulacji kreska może być już jaśniejsza, czy to znak że się skończyła?

 • Ewappp Autorytet
  Postów: 331 281

  Wysłany: 21 listopada 2023, 20:57

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Test owulacyjny wykrywa gwałtowny wzrost poziomu hormonu LH, który bezpośrednio poprzedza owulację. Jeśli test jest pozytywny, to znaczy że najprawdopodobniej w ciągu 36h wystąpi owulacja czyli pęknięcie pęcherzyka i uwolnienie komorki jajowej. Jest ona zdolna do zapłodnienia w ciągu max 24h od uwolnienia. Skoro wieczorem była wyraźna kreska a rano już jaśniejsza to znaczy że do.owu doszło pewnie w nocy. Niestety ciężko wyłapać moment skoku lh, trzeba by było te testy chyba robić co chwilę... Więc jak się pojawia ciemna kreska to najlepiej nie zwlekać ze współżyciem :)

  Weronika98 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ