X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne - zasada działania
Odpowiedz

Testy owulacyjne - zasada działania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Weronika98 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 21 listopada 2023, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny

    Powiedzcie mi proszę jak to jest z tymi testami.

    Czy one zwiastują owulację czy pokazują, że w danym dniu jest owulacja?

    Mam na myśli to, że wczoraj robiłam testy. Rano kreska była dość widoczna, ale jaśniejsza od drugiej. Natomiast wieczorem były już dwie wyraźne kreski. Czy to oznacza, że zaczęła się owulacja?

    Pytam, bo dzisiaj rano kreska była już jaśniejsza niż wczoraj.

    Co to znaczy. Wytłumaczcie mi proszę, czy testy po prostu pokazują, że owulacja się zbliża a bezpośrednio w dzien owulacji kreska może być już jaśniejsza, czy to znak że się skończyła?

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 703 668

    Wysłany: 21 listopada 2023, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test owulacyjny wykrywa gwałtowny wzrost poziomu hormonu LH, który bezpośrednio poprzedza owulację. Jeśli test jest pozytywny, to znaczy że najprawdopodobniej w ciągu 36h wystąpi owulacja czyli pęknięcie pęcherzyka i uwolnienie komorki jajowej. Jest ona zdolna do zapłodnienia w ciągu max 24h od uwolnienia. Skoro wieczorem była wyraźna kreska a rano już jaśniejsza to znaczy że do.owu doszło pewnie w nocy. Niestety ciężko wyłapać moment skoku lh, trzeba by było te testy chyba robić co chwilę... Więc jak się pojawia ciemna kreska to najlepiej nie zwlekać ze współżyciem :)

    Weronika98 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ