Forum W oczekiwaniu na owulację Torbiel na jajniku czy cos z tego będzie?
Odpowiedz

Torbiel na jajniku czy cos z tego będzie?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • iwi87 Koleżanka

Wysłany: 4 kwietnia 2015, 10:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy majac torbiel na jajniku pecherzyk moze peknac i dojdzie do owulacji? Wczoraj bylam na monitoringu i gin mowil ze wczoraj albo przedwczoraj juz powinien peknac. Testy owulacyjne tez dopiero kreska ciemnieje z dnia na dzien. Skoku tez jeszcze nie bylo. Wczoraj byl 15 dzien cyklu cykle mam 31,32 dniowe. Torbiel byla na 2 cm mowil ze mala wiec na razie do obsereacji. I mam przyjsc jak dostane okres zeby zobaczyc co i jak. Czy przy torbieli jest szansa na zajscie w ciaze i co za tym idzie peknie pecherzyk?

a9942c9fc55479cd13ab4a15f80f8e8e.png
  • Bella93 Autorytet

Wysłany: 4 kwietnia 2015, 13:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    O torbieli na jajniku mówi się dopiero kiedy ma powyżej 4cm średnicy.
    Jest szansa na ciążę. Nie napisałaś jak duży był pęcherzyk.

Moja historia leczenia
    This time, I'm gonna be stronger.
    I’m not giving in!
    Przerwa od forum
  • iwi87 Koleżanka

Wysłany: 4 kwietnia 2015, 13:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli co to jest jak nie torbiel?

• iwi87 Koleżanka

Wysłany: 4 kwietnia 2015, 13:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mogl sie pomylic i wziac pecherzyk za torbiel?;/

• Bella93 Autorytet

Wysłany: 5 kwietnia 2015, 12:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyk jest w jajniku, a cysta/torbiel poza nim.

Moja historia leczenia
    I’m not giving in!
    Przerwa od forum
  • iwi87 Koleżanka

Wysłany: 5 kwietnia 2015, 21:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale ma to wplyw na pekniecie pecherzyka? Moze przez to pecherzyk nie peknac? Ja jestem poczatkujaca z monitoringiem dlatego przepraszam za glupie pytania;) wiem tylko tyle, ze jak bylam na wizycie to pecherzyl mial peknac dzien wczesniej lub w dzien wizyty. A skoku dalej u mnie brak. Testy owu tez caly czas jasniejsza kreska.

• Bella93 Autorytet

Wysłany: 7 kwietnia 2015, 12:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pęka raczej przez zaburzenia hormonalne. A ile miał pęcherzyk?

Moja historia leczenia
    I’m not giving in!
    Przerwa od forum
  • iwi87 Koleżanka

Wysłany: 7 kwietnia 2015, 19:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie tego niewiem;/ bo jak uslyszalam ze mam torbielke to odrazu mysli gdzie indziej i nie spytalam nawet. Ale jesli mial juz peknac to pewnie z 2cm mial. Dzis jest 19dc i dalej nic. W tamtym czasie co mial peknac to nawet sluzu nie bylo teraz jakby dopiero dzis sie sluz pojawil plodny i test owu jakby juz prawie takie same kreski. To sie gubie. Bo pecherzyk to juz pewnie gigant jest.

• nicelady Znajoma

Wysłany: 7 kwietnia 2015, 19:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się, nawet jeśli ma się torbiel na jajniku to zajście w ciążę jest nadal możliwe. Twoja torbiel jest malutka i pewnie wchłonie się po okresie. Głowa do góry.

• iwi87 Koleżanka

Wysłany: 7 kwietnia 2015, 21:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicelady dzieki za slowa otuchy! Pierwszy raz mam torbiel. Z tego wszystkiego nie spytalam ile ma pecherzyk jak juz mial peknac w 15dc teraz mam 19dc i nic skoku brak. Co gdy na dniach bedzie skok? Pecherzyk chyba gigant juz jest.

• iwi87 Koleżanka

Wysłany: 7 kwietnia 2015, 22:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i tak jak pisalam w koncu test owu pozytywny. Chyba mam w takim razie pexherzyk gigant.

• Bobitta Autorytet

Wysłany: 6 sierpnia 2015, 13:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwi 87 i jak tam Twoja historia sie skonczyła ?

Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 19 sierpnia 2015, 14:06

Cytuj  /     /  Zgłoś

Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 20 sierpnia 2015, 17:19

• gwiazdeczka88 Ekspertka

Wysłany: 25 września 2015, 10:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na monitoringu byłam u dwóch lekarzy, w pierwszy dzień u jednej lekarki - powiedziała że mam pęcherzyk na prawym jajniku o wielkości około 2,3 cm, jak dziś nie pęknie to jutro pregnyl.
    Na drugi dzień poszła najpierw do innej i powiedziała mi że mam na jajniku torbiel krwotoczną, więc mówię jej że wczoraj byłam na monitoringu i że powiedziano mi że to pęcherzyk, poszłam po tej wizycie znów do lekarki z wczoraj i powiedziała że pęcherzyk ma 2,5 cm i dajemy pregnyl bo pęcherzyk nie pękł. We wtorek idę sprawdzić co i jak. Kto miał racje i co to dla mnie oznacza? hm.... czy jest jeszcze szansa na ciążę w tym cyklu?

Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • nika77 Ekspertka

Wysłany: 11 listopada 2015, 22:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja również mam torbiel na jajniku, która najprawdopodobniej zrobiła się po obumarłej ciąży w 8 tyg, którą miałam w sierpniu. W październiku podczas badania, dowiedziałam się, że mam torbiel 5 cm, dostałam luteinę, ponieważ przez 8 tyg po łyżeczkowaniu nie miałam okresu, po 2 tyg dostałam miesiączkę, nastepne usg pokazało, że torbiel się zmniejszyła do 2cm, ale nadal jest. Czy któraś z Was miała torbiel, która się wchłonęła lub udało się Wam zajść w ciążę mając torbiel?

nika77
  • Marietta Autorytet

Wysłany: 14 listopada 2015, 22:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika77 wrote:
    Witam, ja również mam torbiel na jajniku, która najprawdopodobniej zrobiła się po obumarłej ciąży w 8 tyg, którą miałam w sierpniu. W październiku podczas badania, dowiedziałam się, że mam torbiel 5 cm, dostałam luteinę, ponieważ przez 8 tyg po łyżeczkowaniu nie miałam okresu, po 2 tyg dostałam miesiączkę, nastepne usg pokazało, że torbiel się zmniejszyła do 2cm, ale nadal jest. Czy któraś z Was miała torbiel, która się wchłonęła lub udało się Wam zajść w ciążę mając torbiel?

Nika- ja miałam torbiel 6cm prawie, ale u mnie prawdopodobnie pękła, bo nie było jej 3 doby później. Jak zaszłam w ciążę też miałam równocześnie torbiel i wchłonęła się samoistnie. Co drugi cykl u mnie tworzyły się praktycznie torbiele i dorastały spore, ale ostatecznie nigdy nie musiałam z nimi nic robić. Jak jest 2 cm to naprawdę już malutka, wchłonie się pewnie po @ :)

f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 3 czerwca 2017, 19:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Trochę odświeżę wątek:-) poprzedni cykl miałam stymulowany, jednak nie doszło do owulacji, z pęcherzyka powstała torbiel. Dziś gin powiedział, ze sie wchłania, jest mniejszy niż był 11 dni temu (aktualnie 22x13, @ będzie za jakieś 3 dni) i zalecił kolejną stymulację. Myślicie, ze powinnam zaczekać jeden cykl zeby miec pewność że torbiel sie wchłonęła, czy od razu startować ze stymulacja?

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)