X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Wielkie pęcherzyki- pregnyl
Odpowiedz

Wielkie pęcherzyki- pregnyl

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • eddy Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wszystkim! Jestem tutaj nowa i z góry przeraszam jeśli ten temat sie powtarza. Niestety nie znalazłam odpowidzi na moje pytania nigdzie stad ten wątek.

    Czy któraś z was miała taka sytuację, że co miesiąc pęcherzyk rośnie powyżej 26mm? U mnie to właśnie tak wygląda. Jednak pomimo tych rozmiarów co miesiąc pęka. Cykle mam 32 dniowe a pęcherzyk jak w zegarku pęka 20 dnia cyklu. Faza lutealna nieco skrócona.

    Niestety żaden z lekarzy nie powiedział mi dlaczego nie potafię zajść w ciążę i myśle, że to własnie to może być powodem. Na następny miesiąć mam juz ustawiony monitoring i zapowiedziałam w klinice, że chciałabym dostać zastrzyk z pregnylu. Czy to dobry pomysł? dziewczyny pomożcie!

    Hiperprolaktynemia czynnościowa- bromergon
    TSH- letrox
  • OliBr Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 11 kwietnia 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam problem z pęcherzykami, moim zdaniem 26mm to sa przerośnięte pecherzyki. Powinni podać Pregnyl/Ovitrelle jak ma około 20mm. Pozdrawiam

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 12 kwietnia 2022, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OliBr wrote:
    Też mam problem z pęcherzykami, moim zdaniem 26mm to sa przerośnięte pecherzyki. Powinni podać Pregnyl/Ovitrelle jak ma około 20mm. Pozdrawiam
    Na jakieś podstawie to stwierdzasz bez badań krwi ?
    Ja mam dziecko z pęcherzyka 30 mm. Gdyby podano mi zastrzyk przy 20 mm nigdy nie byłabym w ciąży bo na tym etapie estradiol był 150 a prog <0,05.

    Odpowiadałam tu wcześniej ale nie widzę swoich wiadomości. Nie wiem kto to skasował 🤷🏻‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2022, 12:54

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • OliBr Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 12 kwietnia 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginekolog tak mówiła, że zastrzyk podaje się do 23mm. Mam wrażenie, że tylu ile lekarzy to tyle teori🤷🏻‍♀️Również słyszałam o takich ciążach z dużych pęcherzyków, ale to raczej rzadkość.

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OliBr wrote:
    Moja ginekolog tak mówiła, że zastrzyk podaje się do 23mm. Mam wrażenie, że tylu ile lekarzy to tyle teori🤷🏻‍♀️Również słyszałam o takich ciążach z dużych pęcherzyków, ale to raczej rzadkość.
    To raczej zmieniłabym lekarza. Bo najważniejsze są wyniki krwi. Nie tylko obraz USG. Co z tego, ze pęcherzyk może mieć według Twojego lekarza 23 mm jak estradiol leży. Należy brać wszystkie dane pod uwagę. Dlatego sugeruje koleżance wyżej badania hormonów. Bo wtedy będzie czarno na białym czy faktycznie pecherzyki są przedojrzale. I odwrotnie. Bo u niektórych dojrzałość osiągają przy 18 mm wiec zastrzyk może zostać podany za późno.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • OliBr Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Na wizycie poruszę ten temat, może przez jest taka mała skuteczność tych zastrzyków? Jeśli są one podawane tylko ze względu na wielkość pęcherzyków, a nie badania krwi🤷🏻‍♀️

    Imbirowa lubi tę wiadomość

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 13 kwietnia 2022, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OliBr wrote:
    Dzięki! Na wizycie poruszę ten temat, może przez jest taka mała skuteczność tych zastrzyków? Jeśli są one podawane tylko ze względu na wielkość pęcherzyków, a nie badania krwi🤷🏻‍♀️
    Oczywiście, ze tak. Dziewczyny myślą, ze podany zastrzyk sprawi, ze będzie ciąża. A jeśli komórka w środku nie jest dojrzała to żaden zastrzyk nie pomoże. I kiedy pytam jak wyniki krwi to nie wiedza o co chodzi. Ja właśnie z internetu się dowiedziałam, ze musza być badania krwi do monitoringu. A wcześniej sama się dziwiłam dlaczego nie ma ciąży skoro biorę leki 🙈

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ