X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Wielkość pęcherzyka
Odpowiedz

Wielkość pęcherzyka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 30 marca 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CLOnówka wrote:
    No kochane, muszę się pochwalić że mam pęcherzyka 20.2mm jutro , najpóźniej pojutrze owulka. :D we wtorek 11dc pęcherzyk miał 12mm , szybko rośnie. Powiedzcie mi jakie macie sposoby na zwiększenie szans na zapłodnienie, czy którejś z Was pomogły nogi w górze, poduszka pod biodrami, zaciskanie mięśni kegla itp itd ?:P

    Chyba nie ma na to reguły. Jak ma być dzidzia to będzie. U mnie w tym cyklu wyszło spontanicznie, liczyliśmy po zeszłych cyklach 40-dniowych, że owulka widocznie musi być ok 25 dnia i prawdopodobnie źle celowaliśmy. A tu się okazuje, że owulacja była 10-12 dzień i się udało na zupełnym luzie, bez leków (oprócz leku na tarczycę) na naturalnym cyklu.

    paaulla84 lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zonk jak cholera, w piątek pęcherzyk 20.2mm i do dziś by jeszcze nie pękł?? temperatura niska :( od soboty bolały mnie jajniki i plecy.. czyżby nie było owulacji?? Mam brać duphaston od 16dc , dziś jest już 17dc.
    Wstrzymałam się ze względu na tą owulacje, tylko ja się pytam gdzie ona jest??? :(

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 31 marca 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CLOnówka, wydaje mi się, że powinien pęknąć już w weekend... Ja miałam w piątek 19 mm i pękł właśnie jakoś sobota/niedziela, bo dziś rano już po owu było.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 31 marca 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CLOnówka wrote:
    Dziewczyny zonk jak cholera, w piątek pęcherzyk 20.2mm i do dziś by jeszcze nie pękł?? temperatura niska :( od soboty bolały mnie jajniki i plecy.. czyżby nie było owulacji?? Mam brać duphaston od 16dc , dziś jest już 17dc.
    Wstrzymałam się ze względu na tą owulacje, tylko ja się pytam gdzie ona jest??? :(
    Czasem zdarza sie ze nie peknie..bralas cos na pekniecie??u mnie po pregnylu tez nie ruszylo maialam za niska dawke...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Czasem zdarza sie ze nie peknie..bralas cos na pekniecie??u mnie po pregnylu tez nie ruszylo maialam za niska dawke...

    Mój pęcherzyk ma 24 mm ( 13dc ) to chyba trochę za duży nie? Kapturnica a co poza pregnylem można brać na pęknięcie wiesz? Bo w moim przypadku naturalnie to on chyba nie pęknie, bo wcale się mu nie zanosi:(

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem ze biora max 10tys pregnyl albo ovitrelle ale i taki jak twoj peka nawet wiem ze dziewczynom wieksze pekaly...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety 2cykle pod rzad zrobily sie torbiele raz z wlasnego pecherzyka a drugi z niepeknietego po stymulacji..Dlatego poddalam sie laparoskopi i kauteryzacji ze sklaryfikacja jajnika by miec przynajmneij na jakis zcas spokoj z torbielami

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Glebokazielen Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 18 lipca 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Moze opisze swoj problem. Staramy sie juz kilka miesięcy, w koncu zaczęłam sie zastanawiać co jest nie tak. Decyzja padła na monitorowanie owulacji, pierwszy raz miałam ja wykonana w 11dc - zero pęcherzyka dominującego, kolejna 14dc i tutaj w prawym jajniku 14,2mm w lewym 10mm. W 15 oraz 16dc pojawił sie intensywny sluz plodny, ktory zanikł. kolejne usg wykonane w 18dc wykazało tylko w prawym jajniku 14,8mm... Co zrobic ? Cykle mam około 30dni

    Glebokazielen
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 28 lipca 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny proszę was podzielcie się wiedzą:)
    19.07 bylam na usg jajniki wygladaly raczej na uśpione z dużą ilością pęcherzyków brak owu w tym cyklu
    dzisiaj usg u innego lekarza 37 dc i w prawym jajniki pęcherzyk 13 mm
    czy to znaczy że jajnik się obudził?muszę przyznać że boli od kilku dni a wczoraj dal popalić
    i czy to możliwe że jajnik ruszył przed okresem i ten pęcherzyk się szykuje po prostu na kolejny cykl czy jak to jest z tymi pęcherzykami?bo nie ogarniam tematu
    wiem pewnie lekcja biologii się kłania
    będę wam wdzieczna za wszelkie opinie

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, gosia86, zerknęłam na Twój wykres i wychodzi na to, że jednak ten jajnik to na miesiączkę się tak uaktywnił? Czytając Twój post byłam przekonana (nawet już zaczęłam pisać) że to po prostu na owulkę się szykuje....

    Nie daje mi spokoju to, że w poprzednim cyklu w 11 dniu poszłam na usg (nie monitoring - kontrolnie) i wyszedł pęcherzyk 30 mm. Czy pęcherzyk może być za duży, czy po prostu był już mega dojrzały? Lekarz to olał i kazał czekać ze współżyciem do 14 dc (bo jak 99% ginów którzy nie przyjmują na wizytę płatną 300 zł nie rozumie tych kwestii) - ale jak to interpretować?

    A w kwestii bólu jajnika to chcę się podzielić tym, że mi od kilku miesięcy lewy nie daje spokoju w każdym cyklu, w dniach płodnych i przed @, a na USG w kwietniu wyszło że jest położony za macicą. Gin stwierdził że jest ruchomy i wszystko jest w normie. Ale pikać pika.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck być może mojej janiki dopiero zaczynały pracować po lenistwie w,ciąży
    mam nadzieję że w tym cyklu wszystko,sie juz u mnie unormuje

    ja niestety nic Ci nie doradzę bom zielona w te tematy:(

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • ashes Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 17 lutego 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam

    to sa moje ostatnie cykle: (ilu dniowe) 30, 27, 27, 29, 30, 34. teraz nie wiem kiedy mam dostac okres. ale dzis bylam na usg- ocena narzadow rodnych. 8 lat temu mialam PCOS- niby zaleczone pecherzykow nie bylo. badanie mialam bo zbliza sie 5ta miesiaczka odkad staram sie o dziecko.
    dzis mi lekarz nic nie powiedzial tylko ze wynik wsadzi do karty i mam isc do lekarza kierujacego. mowil do poloznej/ pielegniarki ktora robila opis "lewy jajnik pecherzyk 15 mm, prawy- nieliczne male pecherzyki". zapytalam na koniec czy jest dobrze powiedzial ze nie wie o co chodzi i mam isc do lekarza kierujacego. pozniej zapytalam czy ciazy nie widac odp ze nie. a jak zapytalam czy okres sie zbliza to odpowiedzil "zbliza sie". co to jest ten pecherzyk 15mm? rozumiem ze to nie ten pecherzyk ktory ma peknac? osatni okres mialam 29 stycznia, dzis jest 20dc- czy mozliwe zeby ovu byla tak pozno?
    14 lutego mialam duzo wodnistego sluzu i duzo takiego jak jako kurze. 15 sucho. 16, 17 sluz jak jajko kurze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2017, 22:57

  • chicken Autorytet
    Postów: 444 212

    Wysłany: 18 lutego 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyk oznacza to że jesteś przed owulacja.
    Ja też w tym cyklu mam 15mm pęcherzyk w lewym jajniku. Tylko u mnie to wyszło w 12dc. W poniedziałek się okaże czy pękł.
    Powodzenia.

    ashes lubi tę wiadomość

    geeky-2017-12-12.jpg
  • ashes Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 lutego 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy to mozliwe ze owulacja bedzie tak pozno?

    dziekuje za odpowiedz.

    w sumie dzis zaczelo bolec mnie serce- a to jedyny objaw jaki mam przed okresem od zawsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2017, 15:53

  • chicken Autorytet
    Postów: 444 212

    Wysłany: 19 lutego 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe. Każda kobieta jest inna

    ashes lubi tę wiadomość

    geeky-2017-12-12.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    powiedzcie mi co mam o tym sądzić....dziś 10dc, byłam na usg. Moje pęcherzyki mają ok 11-13mm, cykle 28 dniowe, a owulacje wg spadku temperatury i testów wychodzą mi miedzy 10-13dc. Jest szansa, aby była owulacja? Pierwszy raz miałam monitoring. Ginekolog powiedział, że prawdopodbnie owulacji nie bedzie w tym cyklu. Zapisał mi też Clostilbegyt, ktory mam zacząć brać od nast miesiaca.
    Dodatkowo biorę estrofem i duphaston.
    Dobiła mnie dzisiejsza wizytya u ginekologa :/

  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam cykle 28 dniowe..wczoraj byłam na monitoringu 11dc i jest pecherzyk 19mm w prawym A w lewym jakiś mały.. dzisiaj mam bóle w prawym jajniku,czyżby miałaby być owulacja? Czy dzisiaj będzie dobrze współzyc czy poczekać do jutra? Co o tym myślicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2018, 19:11

    Dorka
  • Szyszka1 Ekspertka
    Postów: 218 189

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego, co tu piszą w bazie wiedzy Ovu Friend to dojrzały pęcherzyk jest już przy 18 mm, więc taki 19 mm moze peknąc w każdej chwili i trzeba kuc żelazo.
    A zaciekawiła mnie wypowiedź powyżej - z lutego wprawdzie;) - czego gin powiedział Bzubie, że nie będzi eovu, jesli w 10 dc miała pęcerzyki 11-13 mm? Ja w 10 dc (wczoraj) miałam jeden dominujący 10.4 mm i lekarz nic na niego nie narzekał, wręcz pogartulował:)

    c6bc98262226b9dff363104a7b4a8939.png
  • Anete Autorytet
    Postów: 703 724

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    W poprzednim cyklu miałam potwierdzoną monitoringiem owulację w 16dc, pęcherzyk pękł przy wielkości około 22-23mm. Od 18dc brałam duphaston. Niestety się nie udało zajść. Teraz jestem w 15dc, wczoraj byłam na monitoringu i jest pęcherzyk wielkości 27mm(?!). Gin powiedział, że jest przerośnięty i już raczej nic z niego nie będzie, ale dał mi zastrzyk z ovitrelle. Po kilkudziesięciu minutach zaczął mnie kłuć ten jajnik z pęcherzykiem. Jest możliwe, że pęknął wczoraj? Teoretycznie chyba pękają 24-36h po zastrzyku

    atdcj48aq9519a2w.png
  • sylwiam-81 Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 1 lipca 2020, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś mam 9 dc , pęcherzyk 11 mm. w 15 dniu cyklu mam zacząć brać luttagen , cz są jeszcze szanse na ciążę w tym cyklu ?

    zaczynam starania o drugie dziecko :-)

    zrz63e5etzel1a61.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ