X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Witamina D3 a owulacja
Odpowiedz

Witamina D3 a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Staraczkaod2lat Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, jestem tu nowa, od 18 miesięcy staramy się z partnerem o dziecko, póki co nic z tego nie wychodzi, u mnie brak owu, u niego parametry są w normie, ja natomiast mam hiperinsulinemie ( przyjmuje glucophage xr1000) i lekka hiperprolaktynemie, która też została uregulowana, poziom d3 15 po suplementacji skoczył na 40, cykl skrócił mi się do 21 dni. Czy znacie przypadki, gdzie niski poziom witaminy d3 był przyczyną braku owulacji?

  • KiniuśiKinio Autorytet
    Postów: 263 265

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to ogólnie niedobór wit D3 nie pomaga w zajściu to ciążę, nie wiem czy bezpośrednio jego brak odzwierciedla brak owulacji. Ale warto uzupełnić. Super że choć trochę Ci wzrosl poziom, tak dalej :) powodzenia

    Starania o pierwsze maleństwo - w oczekiwaniu na Boży cud 🙏

    Ja : Graves Basedowa ➡️operacyjne usunięcie tarczycy ➡️leczenie radiojodem ➡️ niedoczynność - euthyrox
    TSH 0,866 ( październik 2023)

    On : jakość nasienia do poprawy
    Sierpień 22/ grudzień 22/ sierpień 23/ grudzien 23
    Koncentracja/ 3mln /12mln/ 7mln/ 5mln
    Ilość w próbie/ 13mln /94mln/ 37mln/ 25mln
    Ruch postępowy/ 25% / 24%/ 18%/ 55%
    Prawidłowa budowa/ - / 4%/ 6%/ -

    IUI
    *12.12.23 - 10mln, 80% ❌️
    * 01.24 - ?
  • Maja2022 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 9 lutego 2022, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny tez chciałam się podzielić swoją historią wiec tak mam juz jedno dzieciątko moim marzeniem było mieć jeszcze jedno dzieciątko staraliśmy się 2 lata zanim pojawiły się 2 kreski na teście 20.10.21 długo się nie pocieszylam 23.11.21 miałam zabieg usłyszałam ze serduszko nie zaczęło nawet bić ... zrobiłam badania na trombofilie okazało soe ze mam mutacje mthfr oraz pai1 do tego pcos i io czy któraś z was ma również te mutacje i udało się zajść w ciąże i ją nie poronic ? Jak długo się staraliście po poronieniu ? Dajcie znać jak to u was wyglada .. my w tym miesiącu zaczęliśmy starania ale wątpię by to się stało tak szybko ... jakie suple bierzecie może leki ? Przy moim pcos cykle nie regularne ale pomału się normuje ostatni cykl 25 dni a przed poronieniem było to nawet i 40 mam również cykle bez owulacyjne co robicie by owulacja wystąpiła ? Mi testy wychodzą pozytywne nawet podczas miesiączki oczywiście owulacyjne ... wiec one odpadają Pozdrawiam was cieplutko

  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2173 3389

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczkaod2lat wrote:
    Cześć wszystkim, jestem tu nowa, od 18 miesięcy staramy się z partnerem o dziecko, póki co nic z tego nie wychodzi, u mnie brak owu, u niego parametry są w normie, ja natomiast mam hiperinsulinemie ( przyjmuje glucophage xr1000) i lekka hiperprolaktynemie, która też została uregulowana, poziom d3 15 po suplementacji skoczył na 40, cykl skrócił mi się do 21 dni. Czy znacie przypadki, gdzie niski poziom witaminy d3 był przyczyną braku owulacji?
    Zdradzisz jaką suplementację uzywasz na witaminę D3 ? My mamy niedobór z mężem. W naszym labolatorium skala od 30tu, ja mam 18 a mąż 16...
    Zakupiłam 4000j i stosuje 3x pompkę na język. Może polecisz coś swojego ?

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    13.05 Prenatalne
    08.05 wizyta⏳️
    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ