X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Wyniki tarczycy pomóżcie i wysoka prolaktyna.
Odpowiedz

Wyniki tarczycy pomóżcie i wysoka prolaktyna.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aaaniaaa Koleżanka
    Postów: 45 3

    Wysłany: 11 grudnia 2022, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dziewczyny pomożecie mi zweryfikować wyniki badań.
    Do lekarza moge napisać dopiero po wekedzie jeśli chodzi o wyniki a jednak już nie daja mi spokoju.

    Tarczyca : Tsh 2.5 (norma 0.36-4.80) ft3 : 3.0 ( norma do 3.91) ft4 0.92 ( norma do 1.42) ATPO 0.28 (norma mniej niż 5.62) ATG 0.82 ( norma do 4.21).
    PROLAKTYKA 62.80 (norma 26.50).

    Prolaktyna tragedia. Stad też moje pytanie. Czy ona ma duży wpływ na owulacji? czy np. Jeżeli owulacje mam mimo stymulowania ale wszystko ładnie rośnie i pęka to czy ma wpływ na zapłodnienie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2022, 00:29

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 11 grudnia 2022, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna może trochę namieszać, wysoka konkuruje z progesteronem. Lepiej ją zabijać. Może jak będziesz miała mniejszą to też TSH trochę spadnie. TSH lepiej jak będzie koło 1,5.

  • Niuśka Ekspertka
    Postów: 190 237

    Wysłany: 26 grudnia 2022, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorąc leki na prolaktyna można się starać? Ulotka mówi że nie, lekarz że tak ...

    eRKow. lubi tę wiadomość

    preg.png

    👱🏼‍♀️ 22
    🧑🏽23

    31.01⏸🤞🏼
    01.02 beta: 12.52 ❤
    03.02 beta:52.85🤯
    24 02 mamy ❤
    5.04 badania prenatalne 6.5 cm do Kochania 🥰
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 27 grudnia 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuśka wrote:
    Biorąc leki na prolaktyna można się starać? Ulotka mówi że nie, lekarz że tak ...
    Ja biorę leki znikające prolaktynę (dostinex) lek biorę raz w tygodniu (sobota) z lekarzem ustalone że biorę w 1 fazie cyklu i mogę się starać, w drugiej fazie odstawiam jeśli wyjdzie test pozytywny to nie biorę, jeśli negatywny wracam do leku. Ale to już kwestia pewnie indywidualna i najważniejsze są zalecenia lekarza.
    Moja prolaktyna też jest w normie, a jedynie zbyt duże skoki mam po obciążeniu. (Zamiast dwukrotny skok, to nawet 16 krotny i zbyd długo się utrzymuje).

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 382 450

    Wysłany: 27 grudnia 2022, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuśka wrote:
    Biorąc leki na prolaktyna można się starać? Ulotka mówi że nie, lekarz że tak ...
    Ja również brałam dostinex i od lekarza dostałam zielone światło na starania.

    🐻
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ