X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację wyniki USG - kiedy owulacja
Odpowiedz

wyniki USG - kiedy owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 5 lutego 2013, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Wiecie może z jaką dokładnością lekarz po USG może stwierdzić kiedy była owulacja? Mi Pani Doktor powiedziała, że owu już była, ale "nie 14 dc tylko bardziej 11-12dc". Zastanawiam się na ile dokładne mogą być te jej obliczenia. Bo przyznam, że akurat 11 i 12 dc to mój M. był w delegacji i wolałabym, żeby owu była 13 dc :P Się zastanawiam po prostu, czy możliwe, żeby się jednak pomyliła o 1 dzień, czy też nie robić sobie nadzieji.

    Dzisiaj mam 16dc, endometrium trójlinijne 1.05cm, ciało żółte w prawym jajniku i niewielka ilość płynu w zatoce douglasa. Da się po wielkości endometrium coś wnioskować? Jak myślicie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2013, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na pewno lekarz się najlepiej na tym zna... choć i bywa omylny... pewnie wywnioskowała z wielu rzeczy... płyn w zatoce i ukształtowanie się ciałka żółtego...
    +/- 1 dzień dla mnie przy tak skomplikowanej rzeczy jaką jet owulacja jest jak najbardziej możliwe

  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 5 lutego 2013, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Libra!

    Ja ufam lekarce jak najbardziej. Tak się tylko zastanawiam czy w ogóle jest sens sobie nadzieje robić czy może już tylko czekać na @ :) Zresztą taka zwykła ciekawość mnie zżera "jak to działa" ;)

    Libra lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2013, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malvinka wrote:
    Dzięki Libra!

    Ja ufam lekarce jak najbardziej. Tak się tylko zastanawiam czy w ogóle jest sens sobie nadzieje robić czy może już tylko czekać na @ :) Zresztą taka zwykła ciekawość mnie zżera "jak to działa" ;)

    wiem wiem:) powiem Ci, co mawia mój gin... jak się współżyje bez zabezpieczenia zawsze jest szansa... a skoro zawsze jest szansa, cóż się dziwić, że i nadzieja się pojawia:)

    Malvinka, gocha04 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2013, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bylam u mojej gin w 14 dc przy cyklach srednio 29 dniowych, a tam na usg nie wiadomo co, czy już po owu czy przed, pani dr nie potrafiła określić, "coś tam jest" słowa lekarki, . bardziej stawiala ze przed ale i tak nam się nie udało. cykl miałam 32 dniowy więc raczej owu była później. a parę cykli wcześniej 14 dc byl piękny pęcherzyk gotowy do pękniecia.

    i weź tu zrozum jak to działa ;)

    Malvinka lubi tę wiadomość

  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 5 lutego 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, no to rzeczywiście ciekawie... Może to tak jak z płcią dziecka: "jak widać, ze chłopak, to chłopak, ale jak widać, ze dziewczynka to może wyjść chłopak jednak". To tutaj wtedy "jak widać, że jest po owu, to jest po owu, ale jak jest przed, to nie można być pewnym" ;)

    Ja to bym chciała wiedzieć kurczaki jak to jest, bo jeśli rzeczywiście owu miałam 3 dni przed skokiem temperatury i 2 dni przed pojawieniem się śluzu płodnego to to cenna informacja by była na przyszłość...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ