X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Wyznaczanie dni płodnych i owulacji
Odpowiedz

Wyznaczanie dni płodnych i owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anka83 Autorytet
    Postów: 1111 187

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Jestem tu nowa i potrzebuję pomocy. Moje cykle wahają się między 26 a 29 dni, niby niewiele, a jednak mam problem z obliczeniem dni płodnych i owulacji. Czekam na poracy i pozdrawiam:-)

    km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obliczanie nie jest za dobrym pomysłem.. nawet na podstawie dokładnych obserwacji, mierzenia tempki, testów owulacyjnych i regularnych cykli przez kilka miesięcy pewności nie ma nigdy.. Nawet ostatnio na monitoringu gin nie stwierdził mi owulki, ale stwierdził, że miał już taką pacjentkę ostatnio i wróciła w ciąży zaraz... :) więc obserwuj śluz, zgodnie z kalendarzem i rób wykres, rób notatki i po jakimś czasie wyciągniesz wnioski odnośnie twojego cyklu i uda się wtedy określić zakres dni płodnych. Możesz się wspomóc testami owulacyjnymi.

    Anka83 lubi tę wiadomość

  • Anka83 Autorytet
    Postów: 1111 187

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź:-) No właśnie planuję zacząć sprawdzać za pomocą testów owulacyjnych. Obserwowałam śluz, próbowałam wyznaczyć owulację i dni płodne za pomocą różnych kalkulatorów i kilka razy niby wyznaczyłam te dni, ale niestety z marnym skutkiem...Mam córcie,niedawno skończyła 4 latka i kiedy z mężem staraliśmy się o nią, udało się praktycznie za pierwszym razem. A teraz jakoś ciężko to idzie...

    km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka83 wrote:
    Dzięki za odpowiedź:-) No właśnie planuję zacząć sprawdzać za pomocą testów owulacyjnych. Obserwowałam śluz, próbowałam wyznaczyć owulację i dni płodne za pomocą różnych kalkulatorów i kilka razy niby wyznaczyłam te dni, ale niestety z marnym skutkiem...Mam córcie,niedawno skończyła 4 latka i kiedy z mężem staraliśmy się o nią, udało się praktycznie za pierwszym razem. A teraz jakoś ciężko to idzie...

    Te kalkulatory to wiesz.. takie uproszczenie dość znaczne. Spróbuj z testami, to metoda dla mniej zdyscyplinowanych - u mnie się lepiej sprawdza ;) Chociaż efektów nie ma, ale to bardziej złożona sprawa. Pamiętaj tylko, że test to zapowiedź owulacji, a niej potwierdzenie. Potwierdzeniem jest ciąża ;) Jakbyś dała radę przy okazji mierzyć temp. albo wpisywać obserwacje śluzu to miałabyś większe prawdopodobieństwo wycelowania. Nie stresujcie się, na pewno się uda :)

    Anka83 lubi tę wiadomość

  • Anka83 Autorytet
    Postów: 1111 187

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za miłe słowa:-) Z tymi kalkulatorami, to zdaję sobie sprawę, że nie do końca są wiarygodne. Śluz obserwowałam, kłucie w jajniku było, a jednak nie udało się. Z tym mierzeniem temperatury, to u mnie kiepsko:-> Chyba zdecyduje się na testy owulacyjne:-)

    km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ