Forum W oczekiwaniu na owulację Wyznaczanie dni płodnych i owulacji
Odpowiedz

Wyznaczanie dni płodnych i owulacji

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anka83 Autorytet

Wysłany: 13 stycznia 2015, 20:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Jestem tu nowa i potrzebuję pomocy. Moje cykle wahają się między 26 a 29 dni, niby niewiele, a jednak mam problem z obliczeniem dni płodnych i owulacji. Czekam na poracy i pozdrawiam:-)

km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 13 stycznia 2015, 20:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obliczanie nie jest za dobrym pomysłem.. nawet na podstawie dokładnych obserwacji, mierzenia tempki, testów owulacyjnych i regularnych cykli przez kilka miesięcy pewności nie ma nigdy.. Nawet ostatnio na monitoringu gin nie stwierdził mi owulki, ale stwierdził, że miał już taką pacjentkę ostatnio i wróciła w ciąży zaraz... :) więc obserwuj śluz, zgodnie z kalendarzem i rób wykres, rób notatki i po jakimś czasie wyciągniesz wnioski odnośnie twojego cyklu i uda się wtedy określić zakres dni płodnych. Możesz się wspomóc testami owulacyjnymi.

Anka83 lubi tę wiadomość

• Anka83 Autorytet

Wysłany: 13 stycznia 2015, 21:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź:-) No właśnie planuję zacząć sprawdzać za pomocą testów owulacyjnych. Obserwowałam śluz, próbowałam wyznaczyć owulację i dni płodne za pomocą różnych kalkulatorów i kilka razy niby wyznaczyłam te dni, ale niestety z marnym skutkiem...Mam córcie,niedawno skończyła 4 latka i kiedy z mężem staraliśmy się o nią, udało się praktycznie za pierwszym razem. A teraz jakoś ciężko to idzie...

km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 13 stycznia 2015, 21:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka83 wrote:
    Dzięki za odpowiedź:-) No właśnie planuję zacząć sprawdzać za pomocą testów owulacyjnych. Obserwowałam śluz, próbowałam wyznaczyć owulację i dni płodne za pomocą różnych kalkulatorów i kilka razy niby wyznaczyłam te dni, ale niestety z marnym skutkiem...Mam córcie,niedawno skończyła 4 latka i kiedy z mężem staraliśmy się o nią, udało się praktycznie za pierwszym razem. A teraz jakoś ciężko to idzie...

Te kalkulatory to wiesz.. takie uproszczenie dość znaczne. Spróbuj z testami, to metoda dla mniej zdyscyplinowanych - u mnie się lepiej sprawdza ;) Chociaż efektów nie ma, ale to bardziej złożona sprawa. Pamiętaj tylko, że test to zapowiedź owulacji, a niej potwierdzenie. Potwierdzeniem jest ciąża ;) Jakbyś dała radę przy okazji mierzyć temp. albo wpisywać obserwacje śluzu to miałabyś większe prawdopodobieństwo wycelowania. Nie stresujcie się, na pewno się uda :)

Anka83 lubi tę wiadomość

• Anka83 Autorytet

Wysłany: 13 stycznia 2015, 21:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za miłe słowa:-) Z tymi kalkulatorami, to zdaję sobie sprawę, że nie do końca są wiarygodne. Śluz obserwowałam, kłucie w jajniku było, a jednak nie udało się. Z tym mierzeniem temperatury, to u mnie kiepsko:-> Chyba zdecyduje się na testy owulacyjne:-)

km5sdf9hy0ig5cgk.png
    mhsv3e5eyxpv2hl6.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego