X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Wyznaczenie owulacji testami
Odpowiedz

Wyznaczenie owulacji testami

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • EwaWobula Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochani,
    Od 1.5 roku staram sie z moim mezem o dziecko(mam 1no z poprzedniego zwiazku) i jak na razie nic
    Zrobilismy wszystkie badania i wyszlo wszystko ok.
    Ja mam problem z tarczyca(mialam raka jako dziecko i ja wycieli) ale jestem na lekach i co miesiac kontroluje TSH. Moj gin kazal abym zaopatrzyla sie w testy owulacyjne-tak tez zrobilam.
    I tak moj okres jest co ok.27 dni.Ostatnia miesiaczka byla 23 wrzesien.Testowac zaczelam od 4go paz.i wyszlo negatywnie.Kolejny zrobilam w piatek rano i juz wyszedl pozytywny(usmiech na monitorze).I tak sobie pomyslalam,ze poczekam na 6go bo niby ma byc owulka a chcialam tez miec przerwie w sexie, bo nie odpuszczamy zadnego dnia,wiec pomyslalam,ze dam czas na lepsza jakosc plemnikow.I tak 6go rano zrobilam test a tu o dziwo negatywny,zadnej buzki, nic.Zalamalam sie! Czy to mozliwe,ze mialam tylko 1 dzien plodny??
    Dodam,ze z 5go na 6go krotko spalam (4h) i pilam mnostwo wody.Gdzies czytalam,zeby ograniczyc wode przed testowaniem,czy to prawda??
    6go paz. bylam tez u gin.sprswdzic owu.na monitorze, i gin.mi powiedzial,ze pecherzyk juz pekl,ale kiedy to on oczywiscie nie wie,ale by jeszcze probowac.
    Co o tym sadzicie??

    dziś masz dobry dzień
  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 25 lutego 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak przed testowanie nie powinno się duzo pic bo mocz jest wtedy rozcienczony i wynik może być niemiarodajny, poza tym nie powinno się również robic testów z porannego moczu w sensie tego po nocy. I co do przytulanek to minimum 2 dni przerwy żeby nasienie było w miarę ok.

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 25 lutego 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwaWobula piszesz o buźce na monitorze - domyślam się, że korzystasz z testów Clear Blue? Jeśli tak, to je akurat powinno robić się z porannego moczu i nie ma dla nich znaczenia ilość płynów. Kwestia spania czy też nie - nie wpływa na testy. Z doświadczenia - w trakcie nocki w szpitalu nie spałam, test wyszedł pozytywny, monitoring potwierdził owulkę.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dzisiaj zrobiłam test owulacyjny bo wypada mi owulacja. Jestem w 15dc . Zrobiłam test lecz nie mam ulotki i nie moge znaleść ulotki w internecie. Bralam tabletki na owulacje i o dziwo po pierwszym cyklu pojawiły mi sie na teście owulacyjnym dwie kreski gdzie zawsze była jedna :) a temp ciała wynosi Ok 37 :) staram sie z mężem od roku o pierwsze dziecko . Mam tsh i wszystkie wyniki w normie, maz nasienie ma zdrowe czy myślicie ze to dobry czas na zajście w ciąże (wnioskując z testu i temperatury) ? Pozdrawiam :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ