X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Zaburzenia owulacji - konieczne badania
Odpowiedz

Zaburzenia owulacji - konieczne badania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karolcik Ekspertka
    Postów: 154 91

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! ❤️ Dosłownie tylko kilka słów o mnie: dzisiaj mam doła, moja przyjaciółka w nocy urodziła, a ja od ponad dwóch lat nic… tylko dwa lata temu ciąża biochemiczna. Mam hashimoto, niedoczynność tarczycy, endometriozę, podejrzenie pcos, a mąż słabe wyniki nasienia, choć lekarz powiedział mężowi, że z takimi wynikami musi się udać… mam zaburzenia owulacji - po ostatniej została mi tylko 3cm torbiel ☹️ Jakie badania hormonów i w jakich dniach cyklu zrobić? Mam dość czekania na pobyt w szpitalu na NFZ… lekarka ciągle to przekłada. Teraz tłumaczyła się rozliczeniem roku przez NFZ i bałaganem 😡 chciałabym sprawdzić estradiol, progesteron itd na swój koszt, mam naprawdę dość czekania. Dzisiaj wylałam morze łez…. Będę wdzięczna za jakieś rady ❤️ Koniec czekania!

    ONA: 30 lat
    Niedoczynność tarczycy
    Hashimoto
    Niezidentyfikowany płyn za macicą
    PCOS

    ON: 35 lat
    Nadciśnienie,
    Teratozoospermia

    Starania od 8 lat,
    Ciąża biochem w 2019 r.,
    IVF: 2024 r.
    Transfer: 18.03.2024 r. 🤞🍀
    4dpt: Beta <0,1000 😭
    Zostały nam ❄️3BB x2
  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcik wrote:
    Dziewczyny! ❤️ Dosłownie tylko kilka słów o mnie: dzisiaj mam doła, moja przyjaciółka w nocy urodziła, a ja od ponad dwóch lat nic… tylko dwa lata temu ciąża biochemiczna. Mam hashimoto, niedoczynność tarczycy, endometriozę, podejrzenie pcos, a mąż słabe wyniki nasienia, choć lekarz powiedział mężowi, że z takimi wynikami musi się udać… mam zaburzenia owulacji - po ostatniej została mi tylko 3cm torbiel ☹️ Jakie badania hormonów i w jakich dniach cyklu zrobić? Mam dość czekania na pobyt w szpitalu na NFZ… lekarka ciągle to przekłada. Teraz tłumaczyła się rozliczeniem roku przez NFZ i bałaganem 😡 chciałabym sprawdzić estradiol, progesteron itd na swój koszt, mam naprawdę dość czekania. Dzisiaj wylałam morze łez…. Będę wdzięczna za jakieś rady ❤️ Koniec czekania!
    Karolcik, jeżeli masz te choroby leczone, to już mam dość dużo sprawdzone najpewniej. FSH i LH będą się najlepiej w 3 dniu cyklu. Progesteron 7-8 dni po owulacji. Może pora zmienić lekarza, nie wiem. Czasami inny lekarz zobaczy coś innego niż ten obecny. 3 mam kciuki. Tu na forum jest dużo informacji, przeszukaj. Pozdrawiam

    Karolcik lubi tę wiadomość

  • Karolcik Ekspertka
    Postów: 154 91

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewayak wrote:
    Karolcik, jeżeli masz te choroby leczone, to już mam dość dużo sprawdzone najpewniej. FSH i LH będą się najlepiej w 3 dniu cyklu. Progesteron 7-8 dni po owulacji. Może pora zmienić lekarza, nie wiem. Czasami inny lekarz zobaczy coś innego niż ten obecny. 3 mam kciuki. Tu na forum jest dużo informacji, przeszukaj. Pozdrawiam

    Dziękuję ❤️

    ONA: 30 lat
    Niedoczynność tarczycy
    Hashimoto
    Niezidentyfikowany płyn za macicą
    PCOS

    ON: 35 lat
    Nadciśnienie,
    Teratozoospermia

    Starania od 8 lat,
    Ciąża biochem w 2019 r.,
    IVF: 2024 r.
    Transfer: 18.03.2024 r. 🤞🍀
    4dpt: Beta <0,1000 😭
    Zostały nam ❄️3BB x2
  • Staraczkaod2lat Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, przede wszystkim warto zrobić monitoring owulacji, bo może się okazać, że owu wcale nie występuje, ja robiłam sobie też dodatkowo tsh, poziom prolaktyny, poziom witaminy d3, która była zdecydowanie poniżej poziomu, u mnie mimo regularnych cykli i skoku tempki, śluzu, nigdy nie było owulacji (pęcherzyk ładnie rośnie, ale nie pęka) teraz z lekarzem szukamy przyczyny. Tsh mam uregulowane, prolaktyne też, d3 skoczyła do 40 i czekam na kolejną wizytę, aby sprawdzić czy owu była:)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ