X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Zapadniety pecherzyk
Odpowiedz

Zapadniety pecherzyk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 12 września 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ostatnim cyklu mialam robiony monitoring.
    W 9 dniu ponad 18 mm, w 13 dniu wieczorem pecherzyk mial juz tylko 14 mm I byl zapadniety.
    Lekarz wykonujacy monitoring nie byl pewien czy pekl czy sie zapdal; sladowe ilosci plynu w okolicach jelit.
    Dzien pozniej poszlam na usg do innego lekarza i powiedzial, ze pecherzyk pekl.
    Ze staran w tym cyklu nic nie wyszlo. Cykle 29-30 dniowe. Od kilku miesiecy biore bromergon, do ostatniego coyklu byl ladnie zbity do 10.
    W cyklu monitorowanych wzrosl do 30, mimo bromergonu. Czulam to juz 2-3 dni po domniemanej owulacji (bol piersi).
    Czy prolaktyna moze powodowac zapadanie sie pecherzyka, czy taki obraz na usg to jednak znak pekniecia?
    Czy ktos ma podobny problem?

    8p3os65geldj0vib.png
  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 12 września 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, ze mam wzrost temperatury w drugiej fazie i dobrzy progesterone, natomiast zdarzaja sie plamienia, najpierw okolo tygodnia po "owulacji", potem na kilka dni przed @

    8p3os65geldj0vib.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 5 października 2017, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam zapadniety pecherzyk ale bylam juz w ciazy. Niestety byl to zasniad calkowity. Tez mam wysoka prolaktyne i lacze to z przyczyna zasniadu ale lekarze twierdza ze to.przypadek.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla, nie łącz wysokiej prl z zaśniadem to faktycznie przypadek !

  • Biotka Koleżanka
    Postów: 42 10

    Wysłany: 9 października 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zeby potwierdzić owulację trzeba zbadać progesteron. Choć to równiez nie daje gwarancji (zespół LUF, który pokazuje prawidłowy poziom progesteronu a jajeczko nie pęka). Miałam robiony progesteron w drugiej fazie cyklu i wykazało mi, że nie było owulacji mimo iż na usg widoczny był zapadnięty pęcherzyk. I to wszystko było po stymulacji clo oraz zastrzyku z ovitrelle. Teraz natomiast żaden pęcherzyk mi nie urósł mimo brania 2 tab. clo przez 5 dni.

  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 11 października 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ostatnio to mi na pewno pekl, bo bylo widac cialko zolte. Generalnie progesterone tez mam zawsze powyzej 17, wiec chyba ok, no ale i tak teraz sie nie udalo.
    Czuje, ze prolaktyna mi skacze w II fazie, ogromne piersi 3-4 dni po owu...
    zwiekszylam juz bromergon z 0,5 na 1 tabletke i dalej czuje ze jest ogromna
    jak to jest, czy prolaktyna utrudnia tylko owulacje i jak pechyrzk peknie, to potem podwyzszona tez moze zaszkodzic, czy juz nie ma wplywu?

    8p3os65geldj0vib.png
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 20 listopada 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnessa, ja również mam PMS (kosmiczne bóle piersi) oraz plamienia przed okresem.
    Progesteron w 2 fazie w normie, długośc fl w normie, Prolaktyna w 1 fazie tez ok. Owulacje późne, ale są.
    Dlatego dopatruję się problemów w prolaktynie, ale w tej drugiej fazie, po owulacji. Podejrzewam, że skacze mi za bardzo. Pomógł mi nieco Castagnus, ale od nowego cyklu jadę na Mastodynonie. Nie mogę się przekonać do chemicznych leków.

    Z prolaktyną jest tak, że często blokuje owulację, ale skoro owulacja juz się odbyła to może co najwyżej psuć humor w 2 fazie. O ile progesteronu nie jest za mało.

    Badałaś TSH? Częśto niedoczynnośc tarczycy daje zawirowania prolaktyny.

  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ojkaojka, no wlaśnie TSH zbijam od 11 dni, wyszlo 2,1 i mojej gince się nie podobało, może rzeczywiście to jest to?
    Prolaktyna spadła w 21 dc do 8 wiec super, ale PMS był, choć może odrobinę słabszy
    To mój 12 dc i generalnie super się czuję i mam nadzieję, że tak pozostanie też w drugiej fazie...

    8p3os65geldj0vib.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ