X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie ciałko żółte w jajniku 25 dc
Odpowiedz

ciałko żółte w jajniku 25 dc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 22 listopada 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie proszę, byłam dziś u gina. Jestem w 25 dc, owulacja wykazana paskiem 13 dc. Gin mówi, że owu była z prawego jajnika i że jest tam jeszcze ciałko żółte. Endometrium grubość 13,6 mm mówi że b. ładne. No i moje pytanie czy ciałko żółte powinno być jeszcze w jajniku 12 dni po owu? Zapomniałam zapytać o to po prostu...

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem szczerze że nie wiem czy ciałko żółte się przemieszcza, nigdy o tym nie słyszałam :) ale na ostatnim usg gin użył stwierdzenia: "owulacja była z prawego jajnika bo jest ciało żółte", więc zakładam, że jest wszystko ok. Ciałko żółte wydziela progesteron - skoro jest tzn., że wydziela i oto chodzi. Co za różnica gdzie siedzi :) Endometrium masz ładne, bo mi mówił, że 11 mm, to ładne, więc Twoje to super:) Bądź spokojna. Im dłużej jest i działa ciałko żółte tym lepiej dla potencjalnej przyszłej dzidzi. Ja mam niedomogę, pojawiają się plamienia przed @, właśnie ze względu na słabe ciałko żółte - faza lutealna powinna trwać 10-14 dni. Im dłużej tym lepiej, bo jest więcej czasu na zagnieżdżenie zarodka, który może rozpocząć się zagnieżdżać już w 6 albo i w 10 dniu(gdzieś czytałam, że i w 12). Myślę, że nie ma u Ciebie pod tym względem żadnej patologii.

  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 22 listopada 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Kita, dodam jeszcze,że robiłam dziś test i negatyw, ale temperatura dziś 37,20

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test negatywny.. ale ilu dniowe masz cykle? Bo jeśli co najmniej 28 to za wcześnie mogło być na test o czułości 25. Na testach piszą, żeby robić w dniu spodziewanej @, a my nie wytrzymujemy i robimy wcześniej. Potem robimy kolejny raz:) przerabiałam to u siebie.. ale po tym jak gin powiedział mi że nawet test z krwi jest wiarygodny w 100% w dniu @ to doszłam do wniosku, że trzeba być cierpliwym. Prawda jest taka, że czasem, przed terminem @ robimy testy wychodzą bladziochy, co nawet nie dajemy ich na wykres, a potem przyłazi @. Jak się zadziało co trzeba to zaszłaś :), tylko trzeba poczekać na widoczne znaki. Trzymam kciuki ;)P

  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 22 listopada 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tej właśnie cierpliwości mi zawsze brakowało, chciałabym móc to sobie tak przetłumaczyć, cykle mam ostatnio 29 dniowe. Cieszę się, że owu była bo ovufriend mi jej nie wyznaczył, ale zmieniłam termometr i chyba źle coś mierzyłam.

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Oj tam, nie martw się termometrem:) Mi się wydaje, że termometr nie zwiększa i nie zmniejsza płodności ;). Wykres nigdy nie będzie idealny.. i naprawdę czasami wykresy bardzo dziwaczne kończą się zielono :) Miałam takie wykresy, że temp. była wysoko, a @ i tak przychodziła.. Mi też ovu długo nie wyznaczało owulacji, aż poszłam na usg w 21 dc, które ją potwierdziło! Sama sobie zaznaczyłam po 1 teście owulacyjnym:) Wiem co znaczy brak cierpliwości. A długo się starasz?

  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 23 listopada 2014, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się wydaje, że z tym termometrem to różnie bywa, gin mówi żeby się sugerować testem owu. Staram się około rok z przerwami, mam synka 3 lata (o niego starałam się 2 lata). Jak synek miał roczek zaszłam w ciążę, niestety była to ciąża biochemiczna. A Ty długo?

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • dancerina Ekspertka
    Postów: 195 61

    Wysłany: 28 listopada 2014, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zatestuj za pare dni

    2x1nxuun3b4lqpi4.png
  • Edziaaa Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 8 września 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Dzisiaj byłam u ginekologa mam lewy jajnik żółty i lekarz powiedzial ze mam zrobić test ciążowy dopiero 25 września tak jak planowana jest miesiączka :) czy moge spodziewać sie dzidzi

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo prawy spore ciałko żółte przedłużyć dupka o 5 dni i test bo progesteron obiecujący.

    innamorata88 lubi tę wiadomość

  • Wariatkaa Przyjaciółka
    Postów: 107 130

    Wysłany: 9 września 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ost ciazy mialam usg ok 23 dc. Wtedy wyszedl powiekszony jajnik i cialko zolte ale w macicy ( hmmm chyba). Sam lekarz byl tylko od usg wiec nie wiedzial ze sie staramy ale nawet znak?? Wstawil czy tym zoltku. Na drugi dzien byl test pozytywny.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ