X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ciąża przy antykoncepcji?
Odpowiedz

Ciąża przy antykoncepcji?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • niki1006 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny.
    Stworzyłam tu konto, bo totalnie nie wiem co myśleć, a może któraś z Was pomoże.
    Od czterech lat leczę się na niedoczynność tarczycy i Hashimoto, ale dopiero od pół roku, dzięki zmianie lekarza, mam wyniki w normie. Od trzech lat stosuję plastry antykoncepcyjne, bo nie planowałam jeszcze dziecka.
    Od kilku dni mam dziwne objawy.
    Pierwszy raz od tylu lat regularnego co do minuty krwawienia z odstawienia, spóźnił się o kilka godzin i trwał dzień krócej. Teraz jestem w 10dc, przedwczoraj zasłabłam w pracy, wczoraj w śluzie miałam niteczki krwi pierwszy raz w życiu. Od razu mówię, że uszkodzenie/zadrapanie itp jest niemożliwe.
    Czy możliwe jest, że wcześniej wysokie TSH wraz z antykoncepcją blokowało możliwość zajścia w ciążę, a po uregulowaniu hormonów coś się przestawiło, plastry nie zadziałały i wpadliśmy z mężem?

  • K22 Autorytet
    Postów: 1165 130

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mężem to nie wpadka :P
    A tak zupełnie poważnie, to nie ma rzeczy niemożliwych. Moja koleżanka założyła spiralę, żeby nie mieć trzeciego dziecka a termin porodu ma na ten tydzień.

    zem3j44jc7tr2m3s.png
  • niki1006 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K22 Też znan takie przypadki :) Najgorsze jest to, że nie wiem czy robić test i jeśli tak, to kiedy. Chcemy się starać o fasolkę pod koniec roku, więc by nie było źle, gdybym była w ciąży :)

  • beatum Autorytet
    Postów: 674 569

    Wysłany: 11 czerwca 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zrobiłaś test? Tez znam takie przypadki, ale jest ich niewiele ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2016, 20:55

    szczęśliwa łac. beatum
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz zbadaj sobie tsh - bo może jakiś wzrost zaliczyłaś T4, co do antykoncepcji hormonalnej - przy chorobach tarczycy jest racze przeciwwskazana, choć ginekolodzy o tym nie mówią
    ps. Witajcie

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ