Forum W oczekiwaniu na testowanie Ciąża przy antykoncepcji?
Odpowiedz

Ciąża przy antykoncepcji?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • niki1006 Nowa

Wysłany: 10 czerwca 2016, 15:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny.
    Stworzyłam tu konto, bo totalnie nie wiem co myśleć, a może któraś z Was pomoże.
    Od czterech lat leczę się na niedoczynność tarczycy i Hashimoto, ale dopiero od pół roku, dzięki zmianie lekarza, mam wyniki w normie. Od trzech lat stosuję plastry antykoncepcyjne, bo nie planowałam jeszcze dziecka.
    Od kilku dni mam dziwne objawy.
    Pierwszy raz od tylu lat regularnego co do minuty krwawienia z odstawienia, spóźnił się o kilka godzin i trwał dzień krócej. Teraz jestem w 10dc, przedwczoraj zasłabłam w pracy, wczoraj w śluzie miałam niteczki krwi pierwszy raz w życiu. Od razu mówię, że uszkodzenie/zadrapanie itp jest niemożliwe.
    Czy możliwe jest, że wcześniej wysokie TSH wraz z antykoncepcją blokowało możliwość zajścia w ciążę, a po uregulowaniu hormonów coś się przestawiło, plastry nie zadziałały i wpadliśmy z mężem?

• K22 Autorytet

Wysłany: 10 czerwca 2016, 15:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mężem to nie wpadka :P
    A tak zupełnie poważnie, to nie ma rzeczy niemożliwych. Moja koleżanka założyła spiralę, żeby nie mieć trzeciego dziecka a termin porodu ma na ten tydzień.

zem3j44jc7tr2m3s.png
  • niki1006 Nowa

Wysłany: 10 czerwca 2016, 15:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    K22 Też znan takie przypadki :) Najgorsze jest to, że nie wiem czy robić test i jeśli tak, to kiedy. Chcemy się starać o fasolkę pod koniec roku, więc by nie było źle, gdybym była w ciąży :)

• beatum Autorytet

Wysłany: 11 czerwca 2016, 20:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zrobiłaś test? Tez znam takie przypadki, ale jest ich niewiele ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2016, 20:55

szczęśliwa łac. beatum
  • Vriola Przyjaciółka

Wysłany: 14 czerwca 2016, 22:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz zbadaj sobie tsh - bo może jakiś wzrost zaliczyłaś T4, co do antykoncepcji hormonalnej - przy chorobach tarczycy jest racze przeciwwskazana, choć ginekolodzy o tym nie mówią
    ps. Witajcie

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ