X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie CZERWCOWE TESTOWANIE 2017- pierwszy powiew lata
Odpowiedz

CZERWCOWE TESTOWANIE 2017- pierwszy powiew lata

Oceń ten wątek:
  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia* wrote:
    m hmmm a co znaczy ze ono pracuje ? Kto pyta nie bladzi .... ;)
    Nooo, że wydziela progesteron :) Pod jego wpływem śluzówka macicy rozrasta się, przygotowując się w ten sposób na przyjęcie dziecka. Progesteron powoduje także zmianę wyglądu śluzu szyjkowego na biały i gęsty oraz podwyższenie podstawowej temperatury ciała. Jeśli nie dojdzie do zapłodnienia to po kilkunastu dniach czynność ciałka żółtego zanika, poziom hormonów spada i zaczyna się miesiączka, a więc nowy cykl. Jeśli szczęśliwie dojdzie do zapłodnienia, ciałko żółte pod wlywem HCG przekształca się w ciałko żółte ciążowe i odżywia zarodek na początku :) Poziom progesteronu dalej podwyższa się i temperatura również nieco się podnosi.
    http://embrion.pl/npr/fizjol.htm
    Także jeśli chcesz mieć potwierdzenie owu, wystarczy zbadać prohesteron 7-8 dpo :) no i oczywiście monitoring ;)

    Lunaris, Flowwer, KateHawke lubią tę wiadomość

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • Kasia* Koleżanka
    Postów: 58 9

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocianiątko wrote:
    Nooo, że wydziela progesteron :) Pod jego wpływem śluzówka macicy rozrasta się, przygotowując się w ten sposób na przyjęcie dziecka. Progesteron powoduje także zmianę wyglądu śluzu szyjkowego na biały i gęsty oraz podwyższenie podstawowej temperatury ciała. Jeśli nie dojdzie do zapłodnienia to po kilkunastu dniach czynność ciałka żółtego zanika, poziom hormonów spada i zaczyna się miesiączka, a więc nowy cykl. Jeśli szczęśliwie dojdzie do zapłodnienia, ciałko żółte pod wlywem HCG przekształca się w ciałko żółte ciążowe i odżywia zarodek na początku :) Poziom progesteronu dalej podwyższa się i temperatura również nieco się podnosi.
    http://embrion.pl/npr/fizjol.htm
    Także jeśli chcesz mieć potwierdzenie owu, wystarczy zbadać prohesteron 7-8 dpo :) no i oczywiście monitoring ;)
    Bardzo dziekuje za wyjasnienie ;) dopiero pochlaniam ta cala wiedze ;) w tej chwili 2dpo klucie plus mleczny rozciagliwy sluz czekam na rozwoj zjawisk ;)

    Bocianiątko lubi tę wiadomość

  • Phnappy Autorytet
    Postów: 956 2036

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inna - serdeczne gratulacje :) Czytam wątki testowe od 1,5 roku i Ciebie zapamiętałam, Twoje przejścia z nieudanymi ciążami i baaaardzo ciepło na serduszku się robi jak widać takie szczęście :) Trzymam kciuki, żeby wszystko szło po Twojej myśli!

    U mnie - zrobiłam dzisiaj kolejny test - znowu ledwo widoczna kreska. Okresu dalej nie ma - brzuch boli jak na okres, delikatnie boli krzyż ale też "muli" mnie. Sama już nie wiem. Pierwszy bladzioch był w piątek. Jakby chociaż minimalnie ciemniały to pobiegłabym na betę, a tak to chyba nie ma sensu - przy przyroście powinien być już ciemniejszy dzisiaj w porównaniu do piątku? Hmmm?
    Myślę, że może ciąża biochemiczna - dzisiaj mija równo 5 tygodni od zabiegu - wydawało mi się, że nie powinno być już śladu w moczu :( No ale każdy organizm reaguje inaczej. Wstrzymam się z testami w tym tygodniu i czekam na @. Jak nie przyjdzie to wywołujemy i atakuję lipiec/sierpień :)

    innamorata88 lubi tę wiadomość

    ckai43r8zmly7il4.png

    staramy się już ponad 2 lata :( - udało się!!
    aktualnie 2 cykl z CLO (pierwszy bez owu) - szczęśliwy podwójnie <3
    Maj 2017 - 13tc (8tc) poronienie zatrzymane :(
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phnappy wrote:
    Inna - serdeczne gratulacje :) Czytam wątki testowe od 1,5 roku i Ciebie zapamiętałam, Twoje przejścia z nieudanymi ciążami i baaaardzo ciepło na serduszku się robi jak widać takie szczęście :) Trzymam kciuki, żeby wszystko szło po Twojej myśli!

    U mnie - zrobiłam dzisiaj kolejny test - znowu ledwo widoczna kreska. Okresu dalej nie ma - brzuch boli jak na okres, delikatnie boli krzyż ale też "muli" mnie. Sama już nie wiem. Pierwszy bladzioch był w piątek. Jakby chociaż minimalnie ciemniały to pobiegłabym na betę, a tak to chyba nie ma sensu - przy przyroście powinien być już ciemniejszy dzisiaj w porównaniu do piątku? Hmmm?
    Myślę, że może ciąża biochemiczna - dzisiaj mija równo 5 tygodni od zabiegu - wydawało mi się, że nie powinno być już śladu w moczu :( No ale każdy organizm reaguje inaczej. Wstrzymam się z testami w tym tygodniu i czekam na @. Jak nie przyjdzie to wywołujemy i atakuję lipiec/sierpień :)

    pisalam tobie ostatnio ze ja dostalam okres 5 tyg po zabiegu ( wieczorem ), w tym dniu do poludnia mialam wizyte u lekarza bo konczylo mi sie l4 wiec musialam sie pokazac i ktory zlecil mi bete wiec badalam bete i mialam jeszcze dodatnia. Byla niska ale byla.. a teraz nie ma juz po niej sladu, spadla, mam pecherzyk, bedzie owulka :) czekaj cierpliwie na @ . Kiedy masz wizyte u lekarza?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2017, 20:38

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Phnappy Autorytet
    Postów: 956 2036

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn - jak nie dostanę okresu to pójdę w przyszłym tygodniu, byłam w zeszłym i kazał czekać na @.
    Pocieszyłaś mnie, że pomimo pozytywnej bety dostałaś okres :) Czuję się okresowo - wczoraj miałam taki pms, że mojemu się porządnie dostało - siedziałam i wymyślałam powody, żeby się do czegoś przyczepić, hihi :)

    ckai43r8zmly7il4.png

    staramy się już ponad 2 lata :( - udało się!!
    aktualnie 2 cykl z CLO (pierwszy bez owu) - szczęśliwy podwójnie <3
    Maj 2017 - 13tc (8tc) poronienie zatrzymane :(
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phnappy wrote:
    Inna - serdeczne gratulacje :) Czytam wątki testowe od 1,5 roku i Ciebie zapamiętałam, Twoje przejścia z nieudanymi ciążami i baaaardzo ciepło na serduszku się robi jak widać takie szczęście :) Trzymam kciuki, żeby wszystko szło po Twojej myśli!

    U mnie - zrobiłam dzisiaj kolejny test - znowu ledwo widoczna kreska. Okresu dalej nie ma - brzuch boli jak na okres, delikatnie boli krzyż ale też "muli" mnie. Sama już nie wiem. Pierwszy bladzioch był w piątek. Jakby chociaż minimalnie ciemniały to pobiegłabym na betę, a tak to chyba nie ma sensu - przy przyroście powinien być już ciemniejszy dzisiaj w porównaniu do piątku? Hmmm?
    Myślę, że może ciąża biochemiczna - dzisiaj mija równo 5 tygodni od zabiegu - wydawało mi się, że nie powinno być już śladu w moczu :( No ale każdy organizm reaguje inaczej. Wstrzymam się z testami w tym tygodniu i czekam na @. Jak nie przyjdzie to wywołujemy i atakuję lipiec/sierpień :)
    Dziękuję :) radość jest, ale na chwilę obecną przeogromny strach, bo jednak po tylu kopniakach ciężko jest uwierzyć, że faktycznie tym razem będzie inaczej. :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa no to super wiadomosc, juz nie dlugo zabierasz maluszka ze soba :P


    Phnappy ja rozumiem ze chcialabys juz dostac bo chcesz zaczac wszystko od nowa, tez chcialam szybko by przyszla, ale pewnych rzeczy nie przyspieszysz, organizm musi dojsc do siebie, jeden szybciej, drugi wolniej. A @ dostalam a bete mialam 11 wiec malutka, nie wiadomo jaka ty masz.. mysle ze lada dzien powinnas dostac @ :) Trzymam kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2017, 20:46

    innamorata88 lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Dziękuję :) radość jest, ale na chwilę obecną przeogromny strach, bo jednak po tylu kopniakach ciężko jest uwierzyć, że faktycznie tym razem będzie inaczej. :)

    Będzie dobrze- musi być :) rewolucja się zaczęła, teraz posypią się pozostałe zawodniczki długodystansowe!

    innamorata88, Bocianiątko, Karma88, Czrna 81 lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Kasia* Koleżanka
    Postów: 58 9

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czytając wasze wpisy jestem pelna podziwu waszej silu i jednocześnie życzę wam szczęśliwego zakończenia ! Ja staram sie ok 6 msc a juz panikuje i boje się ze ze jeśli pojawia sie komplikacje ze sobie z tym nie poradze..... Tak naprawde nie zabezpieczam sie od września aje zaczęłam obserwować swoje cialo od stycznia. Każdy cykl to nadzieje potem rozczarowanie..... Trzymam za was kciuki !

    Lunaris lubi tę wiadomość

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia w grupie jest dużo łatwiej- otwierają się oczy jak wiele osób ma problemy różnej maści... Człowiek nie czuje się "Dziwakiem" wśród wiatropylnych :P Jest tu masa wspaniałych kobiet i góra wsparcia :)

    Yoselyn82, Bocianiątko, Flowwer, margarettad lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny- niestety dzisiaj wypadłam z gry, nie udało się ... 20cs przede mną ...

  • Kasia* Koleżanka
    Postów: 58 9

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego do was dolaczylam ! Kolezanki z pracy zaszly w ciaze a ja czuje sie dziwakiem , wiem ze z wami bedzie mi razniej ;) Jestem prawie rok po slubie i te pytania kiedy bedziemy miec dziecko mnie bola.... Czasem mam ochote wybiec i.plakac , chodz wiec ze to dopiero kilka miesiecy staran i jeszcze nic nie przesadzone! Z natury jestem panikara hehe ;)

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia* wrote:
    Dlatego do was dolaczylam ! Kolezanki z pracy zaszly w ciaze a ja czuje sie dziwakiem , wiem ze z wami bedzie mi razniej ;) Jestem prawie rok po slubie i te pytania kiedy bedziemy miec dziecko mnie bola.... Czasem mam ochote wybiec i.plakac , chodz wiec ze to dopiero kilka miesiecy staran i jeszcze nic nie przesadzone! Z natury jestem panikara hehe ;)
    Jak mam doła to sobie przeglądam wątki miesięczne z serduszkami na pierwszej stronie. Co miesiąc zachodzą kolejne z nas :) Nie ma menopauzy to znaczy że możemy zajść :D pytanie tylko kiedy to będzie he he jakaś wróżka by się przydała!

    Flowwer, Czrna 81 lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motomi7 wrote:
    Hej Dziewczyny- niestety dzisiaj wypadłam z gry, nie udało się ... 20cs przede mną ...
    Walczymy dalej!!

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    Jak mam doła to sobie przeglądam wątki miesięczne z serduszkami na pierwszej stronie. Co miesiąc zachodzą kolejne z nas :) Nie ma menopauzy to znaczy że możemy zajść :D pytanie tylko kiedy to będzie he he jakaś wróżka by się przydała!

    Ja bym musiała do takiej wróżki się przejść ;)

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Kasia* Koleżanka
    Postów: 58 9

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    Jak mam doła to sobie przeglądam wątki miesięczne z serduszkami na pierwszej stronie. Co miesiąc zachodzą kolejne z nas :) Nie ma menopauzy to znaczy że możemy zajść :D pytanie tylko kiedy to będzie he he jakaś wróżka by się przydała!
    Ja mam nadzieje ze moj sen sie spelni i będzie podwójne szczęście ;) jeszcze jakies 13 dni i testujemy .... ;)

    Lunaris lubi tę wiadomość

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ja bym musiała do takiej wróżki się przejść ;)
    Może OF da nam jakiś rabat :D hurtowo skoczymy :P

    Flowwer, Kasia*, Bocianiątko lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • staraczka1111 Autorytet
    Postów: 1820 3237

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam wyniki złe d dimery powyżej normy

    f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka1111 wrote:
    mam wyniki złe d dimery powyżej normy
    Zrób sobie te badania na Trombofilię i zespół antyfosfolipidowy
    A reszta wyników?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2017, 22:39

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • staraczka1111 Autorytet
    Postów: 1820 3237

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Zrób sobie te badania na Trombofilię i zespół antyfosfolipidowy
    A reszta wyników?

    INR ok
    APTT ok
    FIBRYNOGEN ok

    f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
‹‹ 268 269 270 271 272 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ