X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie czy jest sens robić test?
Odpowiedz

czy jest sens robić test?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, proszę o radę: czy jest sens robić test ciążowy? czy w moim przypadku w ogóle możliwe było zajścię w ciążę w obecnym cyklu?
    Jest to mój 2 cykl po odstawieniu tabletek anty; wczoraj miała być @, a nie przyszła i w ogóle w ciele brak jakichkolwiek oznak by przyjść miała...
    czy jeszcze poczekać tak z tydzień?

    f39a45a4c258518644434b49baefd2cb.png

    201710037452.png
    201505144565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj wykres wyglada podobnie .. tez mialam dostac wczoraj @ , tak jak i u ciebie nadal sie nie pojawila.. ( to chyba dobrze :D :D ) ja np mam bardzo dlugie cykle,mimo ze termin @ byl wczoraj, chyba jeszcze troche poczekam.

  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cóż, wykres temperatur wskazuje na cykl bezowulacyjny - pewnie Twój organizm wraca do równowagi po hormonach. Też tak miałam - to normalne, musisz się uzbroić w cierpliwość, każdy kolejny powinien być coraz bardziej regularny:)

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że nie jestem osamotniona ;) Aga241 Ty też jesteś świeżo po odstawieniu tabletek? kiedy będziesz robić test?
    Jakie ja mam cykle dokładnie to nie pamiętem; brałam tabletki jakieś 10 lat. Z tego co mi świta przed hormonalną antykoncepcją miałam bardzo długie i nieregularne cykle; dlatego ginekolog zaleciła mi branie tabletek aż do "końca" i od razu po odstawieniu starać się. teraz od 2-go cyklu prowadzę obserwacje, ale wiadomo jak to po hormonach, śluz dziwny, temperatury skaczą jak głupie i nic nie da się wywnioskować. Nawet ovu nie zaznaczyło owulacji w tym cyklu ;)

    201710037452.png
    201505144565.png
  • czarownica222 Przyjaciółka
    Postów: 94 27

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, zgadzam się z Lulu wykres wskazuje na cykl bezowulacyjny więc powodzenia w następnym cyklu:) może przebadaj na wszelki wypadek hormony aby wiedzieć czy wszystko w porządku :) pozdrawiam

  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulu a to nie jest tak, że po odstawieniu pomimo skaczących temperatur i zaburzonego śluzu mimo to może wystąpić owulacja? Czy jak nie ma rozdzielania na niskie i wysokie temperatury to nie ma szans na to, że wystąpiła owulacja...

    201710037452.png
    201505144565.png
  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh a ja specjalnie czekałam z odstawieniem hormonów do czasu starania, by wykorzystać niby zwiększoną płodność do 3 m-cy po odstawieniu tabletek...a tu taki klops w postaci bezowulacyjnych cykli :/
    no nic, teraz cierpliwie będzie trzeba poczekać na @ i potem zacząć od nowa :)

    201710037452.png
    201505144565.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małolata wrote:
    Lulu a to nie jest tak, że po odstawieniu pomimo skaczących temperatur i zaburzonego śluzu mimo to może wystąpić owulacja? Czy jak nie ma rozdzielania na niskie i wysokie temperatury to nie ma szans na to, że wystąpiła owulacja...

    Wiesz, lekarzem nie jestem :) Ale szansa jest zawsze, powiem wręcz, że ostatnio w galerii wykresów widziałam wykres wyglądający na bezowulacyjny a zakończony zieloną kropką :)

    Ale jednak całe te nasze pomiary i obserwacje opierają się na tym, że w prawidłowym cyklu w pierwszej fazie mamy temperatury niższe, w dniach okołoowulacyjnych następuje skok i w drugiej połowie utrzymują się wyższe, standardowo wówczas owulacja występuje w okolicach skoku (bo niekoniecznie w tym samym dniu). Wykres taki, jak Twój, nie ma tej typowej struktury, więc statystycznie rzecz ujmując raczej albo był bezowulacyjny albo będzie bardzo długi i owulka dopiero się odbędzie.
    Wiem, że to łatwo powiedzieć, ale nie nakręcaj się, obserwuj objawy na spokojnie, tylko na tym zyskasz i w razie wizyty u lekarza będziesz miała więcej danych do rozmowy.

    vanessa lubi tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za rady :)
    w sumie każdy organizm jest inny i trzeba po prostu być cierpliwą ;) jednak ciężko być jak już by się dzidzię chciało ;)
    nie pozostaje mi nic innego jak dalej dzielnie mierzyć temp i śluz obserwować, czekać na @ i ewentualnie w przyszłym tyg zrobić test by zobaczyć na czym stoję ;)

    201710037452.png
    201505144565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małolata wrote:
    Cieszę się, że nie jestem osamotniona ;) Aga241 Ty też jesteś świeżo po odstawieniu tabletek? kiedy będziesz robić test?
    Jakie ja mam cykle dokładnie to nie pamiętem; brałam tabletki jakieś 10 lat. Z tego co mi świta przed hormonalną antykoncepcją miałam bardzo długie i nieregularne cykle; dlatego ginekolog zaleciła mi branie tabletek aż do "końca" i od razu po odstawieniu starać się. teraz od 2-go cyklu prowadzę obserwacje, ale wiadomo jak to po hormonach, śluz dziwny, temperatury skaczą jak głupie i nic nie da się wywnioskować. Nawet ovu nie zaznaczyło owulacji w tym cyklu ;)


    Nie.. nigdy nie bralam tabletek anty, zawsze mialam dlugie cykle,i czesto bezowulacyjne..ale mam juz jedno dziecko,wiec byl i owulacyjny =) nie tracilam nadzieji, i tym razem tez nie trace.. z testem poczekam jeszcze z pare dni,zeby potem sie nie rozczarowac. Odczekaj jak mowisz z tydzien i tez zrob.. Za szybko nie ma co,szkoda nerwow i rozczarowania. Bynajmniej ja tak uwazam. Trzymam kciuki =)

  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też tak miałam przed tabletkami anty: długooooo i pewnie często bez owulacji. Nawet czasami brałam luteinę by w ogóle miesiączki wywołać. Ale wtedy miałam naście lat i za bardzo nie myślałam, by swoje cykle obserwować ;) a potem już zaczęła się era tabetek aż do tego roku ;)
    no moja mama miała podobne problemy, mówiono jej że ma małe szanse na dziecko, a jakoś ja się pojawiłam na świecie a potem mój brat ;)

    201710037452.png
    201505144565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i nasze fasolki tez w krotce sie pojawia =)

  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pewnie! :) tylko musimy wykazać się cierpliwością co nie do końca jest takie proste ;)

    Aga241 lubi tę wiadomość

    201710037452.png
    201505144565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w tym sie z toba zgodze, a najgorsze to czekanie na @ :/

  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja teraz to przeżywam...a tu nawet najmniejszej oznaki na @ nie ma...ciekawe ile przyjdzie mi na nią poczekać...
    jeśli po ok. 40 dniach nie przyjdzie to robie test; gdy będzie negatywny chyba powinnam przejść się do ginekologa...

    201710037452.png
    201505144565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez na nia czekam .. powinnam miec wczoraj .. U mnie dzis juz 35 dzien, jak sie nie pokaze to w niedziele zrobie test =) trzymam za nas kciuki =) Moze sie nam udalo, iskierka nadzieji jest =)

  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daj znać jak już będziesz po testach i trzymam kciuki byś w niedziele ujrzała II kreseczki! :)

    Aga241 lubi tę wiadomość

    201710037452.png
    201505144565.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje,jak narazie jeszcze @ mnie nie odwiedzila.Tak bardzo bym chciala aby tym razem sie udalo :) Nie potrafie o niczym innym myslec..co chwile biegam do lazienki i sprawdzam, no chyba oszaleje :/ a u ciebie jak? Oczywiscie dam w niedziele znac,jesli @ nie nadejdzie.

  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie dalej nic, ani @ ani jakichkolwiek oznak na @. jedynie wczoraj masa białego kleistego śluzu była (nigdy wcześniej tak przed @ nie miałam). ale sama widziałaś jak mój wykres się prezentuje, wiec jakoś w tym cyklu na ciaze nie liczę.

    201710037452.png
    201505144565.png
  • Czarna_88 Autorytet
    Postów: 1457 994

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za was kciuki ;-)

    Z Miłości Stworzeni
    ♡Kacper♡ Naszą Miłością Jest ♡
    zrz6p07wp0k766o1.png
    ♡Naszą Miłością Pozostaną♡
    3.10.2013r [*]Michałek[*] <3
    30.01.2014[*]Moja Bratanica <3
    26.06.2014[*] <3
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ