X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czy ktoś miał błędny wynik testu beta hcg?
Odpowiedz

Czy ktoś miał błędny wynik testu beta hcg?

Oceń ten wątek:
  • Seashanty Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 marca 2023, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka1 wrote:
    Nie ma opcji że po krwawieniu i becie poniżej 0,1 jesteś w ciąży. Nie ma takiej opcji. Pytanie JAK i po jakim czasie odczytujesz testy. Jak takie zasuszone, po więcej niż 10 minutach od zrobienia to one nie są już wiarygodne. Plus zawsze możesz iść do gina na USG, na znanylekarz znajdziesz termin dosłownie na parę dni w przód. Nie jesteś w ciąży ale może jest jakiś inny problem zdrowotny ?

    Byłam na USG ok. 20/02 - mam wrażenie że na moją paranoję złożyło się mnóstwo czynników. Chciałam szybko, babka która robiła badanie rzuciła mi tekstem, że tabletki antykoncepcyjne W OGÓLE nie działają u mnie i zaczęła wymyślać leczenie typu rzucić je w połowie opakowania poczekac 3 miesiące i może wtedy mi da inne. Szalona kobieta to i w mojej głowie zakwitła obawa, że nawet jak coś było na USG to nie zobaczyła. Generalnie jest to mega niefortunna passa zdarzeń. Brak krwawienia, spóźnione 18 dni, teraz znowu brak, brzuch zaczyna się robić jak bańka. Nigdy się tak moje ciało się zachowywało to i zgłupiałam. Idę do innego lekarza 13/03 ale prawdę mówiąc jak zaczęłam czytać w google artykuły o tym, że HCG może być za dużo co daje fałszywie negatywny wynik to zje mnie od środka zanim do tego poniedziałku dotrwam. 😨

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy beta hcg po 19 dniach od owulacji da wiarygodny wynik ? Oraz czy plemniki są w stanie wytrwać w pochwie około 10 dni ?

  • niemamnicku Ekspertka
    Postów: 189 339

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    Czy beta hcg po 19 dniach od owulacji da wiarygodny wynik ? Oraz czy plemniki są w stanie wytrwać w pochwie około 10 dni ?

    Tak, beta hcg 19 dni po owulacji jest już pewne.
    Nie, plemniki nie przeżyją tyle, żadnych szans

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 14 marca 2023, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niemamnicku wrote:
    Tak, beta hcg 19 dni po owulacji jest już pewne.
    Nie, plemniki nie przeżyją tyle, żadnych szans
    Czyli jak stosunek był 10 dni przed owulacji i po 19 dniach od owulacji wykonałam betę to jakby była ciąża to byłby wzrost bety po 19 dniach od owulacji ?

  • niemamnicku Ekspertka
    Postów: 189 339

    Wysłany: 14 marca 2023, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    Czyli jak stosunek był 10 dni przed owulacji i po 19 dniach od owulacji wykonałam betę to jakby była ciąża to byłby wzrost bety po 19 dniach od owulacji ?

    Tak, wszystko co napisałaś się zgadza. Na 100% nie jesteś w ciąży

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 14 marca 2023, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niemamnicku wrote:
    Tak, wszystko co napisałaś się zgadza. Na 100% nie jesteś w ciąży
    Po 19 dniach od owulacji to byłby wzrost mimo brania tabletek anty jakby była ciąża?

  • niemamnicku Ekspertka
    Postów: 189 339

    Wysłany: 14 marca 2023, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    Po 19 dniach od owulacji to byłby wzrost mimo brania tabletek anty jakby była ciąża?

    Dostałaś już wyczerpująca odpowiedz na swoje wciąż powtarzane pytania, przeczytaj ze zrozumieniem odpowiedzi

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 14 marca 2023, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niemamnicku wrote:
    Dostałaś już wyczerpująca odpowiedz na swoje wciąż powtarzane pytania, przeczytaj ze zrozumieniem odpowiedzi

    Tylko chciałam wiedzieć czy tabletki anty mogą zafałszować wynik ?

  • niemamnicku Ekspertka
    Postów: 189 339

    Wysłany: 14 marca 2023, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    Tylko chciałam wiedzieć czy tabletki anty mogą zafałszować wynik ?

    Tak, tabletki antykoncepcyjne zakrywają zarodek peleryną niewidką, w związku z tym beta go nie wykryje.

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 14 marca 2023, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niemamnicku wrote:
    Tak, tabletki antykoncepcyjne zakrywają zarodek peleryną niewidką, w związku z tym beta go nie wykryje.

    Chciałam po prostu uzyskać informacje czy tabletki anty maja wpływ na wynik bety hcg

  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3019 2346

    Wysłany: 14 marca 2023, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    Po 19 dniach od owulacji to byłby wzrost mimo brania tabletek anty jakby była ciąża?
    Ty dalej swoje?? Musisz mieć nudne życie siedząc tu na forum i robiąc sobie jaja. Zajmij się czymś 🖐🖐

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 15 marca 2023, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mimo ze biorę tabletki i jakbym zaszła beta by pokazała ? Prawda ?

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 15 marca 2023, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    To mimo ze biorę tabletki i jakbym zaszła beta by pokazała ? Prawda ?

    Czy przy tabletkach anty jakbym poszła na betę hcg to wykaże ona ciąże jak będzie ? Czy tabletki mogą zafałszować wynik ?

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy aby wykonać test ciążowy z krwi muszę odstawić tabletki anty ?

  • Ropuszka Ekspertka
    Postów: 312 53

    Wysłany: 16 marca 2023, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli nie wystąpiło krwawienie z odstawienia tabletek anty to pojedź na betę. Tabletki nie zafałszują wyniku.
    A jeżeli wystąpiło krwawienie to nie powinnaś się martwić ewentualną ciąża.

  • Niesia90 Autorytet
    Postów: 952 985

    Wysłany: 16 marca 2023, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    Czy aby wykonać test ciążowy z krwi muszę odstawić tabletki anty ?
    Pod żadnym pozorem nigdy w życiu nie odstawiaj tabletek anty, to niebezpieczne dla ludzkości! Najlepiej ciążę może wykluczyć u Ciebie lekarz psychiatra, całkiem możliwe że zamknie Cie na kilka dni do szpitala.

    Karola :), amani_96 lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016
    PCOS IO
    👩🏻🧔🏽‍♂️👦🏼🐈🐈‍⬛
    Syn 2016 ❤️
  • Ropuszka Ekspertka
    Postów: 312 53

    Wysłany: 16 marca 2023, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesia90 wrote:
    Pod żadnym pozorem nigdy w życiu nie odstawiaj tabletek anty, to niebezpieczne dla ludzkości! Najlepiej ciążę może wykluczyć u Ciebie lekarz psychiatra, całkiem możliwe że zamknie Cie na kilka dni do szpitala.

    Wydaje mi się że to pisze jakaś nastolatka.. albo naprawdę niezły troll bo z różnych kont...

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ropuszka wrote:
    Jeżeli nie wystąpiło krwawienie z odstawienia tabletek anty to pojedź na betę. Tabletki nie zafałszują wyniku.
    A jeżeli wystąpiło krwawienie to nie powinnaś się martwić ewentualną ciąża.

    Czyli nawet jak krawienie nie wystąpiło a zacZleam brać kolejne opakowanie tabletek i dopiero wykonałam bete z krwi czyli wykonałam betę przy 4 tabletce hormonalnej z drugiego opakowania to jakby była ciąża to beta z krwi to wykazała by ?

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ropuszka wrote:
    Jeżeli nie wystąpiło krwawienie z odstawienia tabletek anty to pojedź na betę. Tabletki nie zafałszują wyniku.
    A jeżeli wystąpiło krwawienie to nie powinnaś się martwić ewentualną ciąża.

    Czyli jak wykonam test podcAs brania drugiego opakowania a nie podczas momentu krawienia z odstawienia to jakby była ciąża to by wyszło ?

  • Niesia90 Autorytet
    Postów: 952 985

    Wysłany: 16 marca 2023, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ropuszka wrote:
    Wydaje mi się że to pisze jakaś nastolatka.. albo naprawdę niezły troll bo z różnych kont...
    To zwykły troll który się tutaj pojawia co jakiś czas pod różnymi postami ;)

    Starania od 08.2016
    PCOS IO
    👩🏻🧔🏽‍♂️👦🏼🐈🐈‍⬛
    Syn 2016 ❤️
‹‹ 15 16 17 18 19
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ