X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie czy moge być w ciąży???
Odpowiedz

czy moge być w ciąży???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ewciaxxx Znajoma
    Postów: 25 3

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Wiem że pewnie takich wątków jest miliony ale liczę na pomoc/sugestie staszych koleżanek ;)
    Otóż ostatnią miesiączke miałam 31 maja, trwała ona do 4 czerwca. Tego dnia uprawiałam peeting z chłopakiem, nie doszło do stosunku mimo że próbowaliśmy ;) potem doszło między nami do stosunki w nocy z 8/9 czerwca. W prezerwatywnie, z wytryskiem w niej i poza mną. Niby stosunek zabezpieczony ale jednak obawy są żecoś poszło nie tak.. tymbardziej że mój chłopak ma w zwyczaju wydzielać dużo preejakulatu i ocierał się o mnie i wchodził główką przed stosunkiem. Wybaczcie słownictwo ale nie wiedziałam jak to ująć :D
    Według mojego poglądowego kalendarzyka mam dzisiaj 24 dzień cyklu. Mam je nieregularne, czasami on trwa 33 dni a w grudniu 2017 trwał 50 dni.
    Owulacje według kalendarzyka miałam 17 czerwca czyli 5 dni temu. Nie ukrywam że od ponad tygodnia boli mnie strasznie podbrzusze, kuje mnie po lewej stronie, a od kilku dni moje piersi są olbrzmie i bolą. Może nie tak że nie moge leżeć na brzuchu ani schodzić na schodach ale bolą a wiem że nigdy takich ich nie miałam.
    Mam też śluz, jest on biały, bardziej wodnisty. Miesiączka powinna przyjśc za 10 dni. Dodam że nie mam apetytu innego ani uczulenia na kawe i papierosy mimo że pale nałogowo. Nie zauważyłam zmian w nastorjach czy innego zmęczenia... mam wrażenie że czasami kręci mi się w głowie ale bardziei na zasadzie bujania i częściej wypadają mi włosy.
    Najbardziej przerażają mnie moje piersi... czasami mnie bolały przed okresem ale nie az tak i nie tyle dni przed miesiączką.
    Wybaczcie za długi wywód ale mam nadzieje że znajdzie się dobra duszczyka która będzie chciała mi coś zasugerować.

  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ciężko powiedzieć, kiedy miałaś dokładnie owulację, ale jeżeli wtedy, kiedy wyznaczył Ci kalendarzyk i od tego 8/9 nie było stosunku to jest prawie niemożliwe, żebyś była w ciąży. Objawy, które masz są typowe przed miesiączką. Ja u siebie też zauważam, że raz piersi bolą mnie wcześniej a raz później.

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • Ewciaxxx Znajoma
    Postów: 25 3

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo za odpowiedz. Od tamtego momentu nie było stosunku. Przyznam się szczerze że według kalendarzyka nie miałam dni płodnych ale wiadomo temu nie można zbytnio ufać. ;)
    Chciałabym się jeszcze podpytać jak to jest z tymi dniami płodnymi - ile po miesiączce one mniej więcej występują?
    Moje cykle są przeróżne
    Marzec - 40 dni
    Kwiecień - 32 dni
    Maj - 28 dni

    Troche się martwię... Moje piersi są naprawde olbrzymie, napięte i ciężkie. Nigdy takich nie miałam przed miesiączką.. a jak już bolały to cztery dni przed spodziewaną miesiączką a nie 10 dni.

  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli masz nieregularne cykle, to ciężko określić, ile po miesiączce trwają dni płodne. Można przyjąć, że max do tygodnia przed owulacją, ale to będziesz w stanie ocenić dopiero wstecznie. Jest to więc kiepska metoda. Z tymi cyklami powinnaś zgłosić się do gina na ich uregulowanie. Łatwiej Ci będzie wtedy prowadzić obserwacje.

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • Ewciaxxx Znajoma
    Postów: 25 3

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli rozumiem że dni płodne są od razu po miesiączce?
    Odkąd odkryłam kalendarzyki to zapisuje sobie wszystko i w miare to sie sprawdza. Nie jest to moja forma antykoncepcki tylko obserwacja i zapisywanie objawów. I jeżeli dni płodne są bezpośrednio po miesiączce to żyłam od jakiegoś czasu w błędzie bo mi kalendarzyk i to nie jeden! pokazywał że mam dni płodne zawdze ponad tydzień po miesiączce.

  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie napięcie przed miesiączką i delikatne zachwianie w cyklu - mogą, nie muszą- sugerować wizytę u lekarza i kontrolę czy wszystko hula, jakieś podstawowe hormony itp.
    Co do stosunku, nie martw się kochana, zajście w ciąże nie jest takie proste. Jeśli używaliście prezerwatywy to spoko. Jest możliwe teoretycznie zajście z prakulatu, ale są to rzadkie przypadki i musicie być super młodzi i płodni żeby do tego doszło :P

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewciaxxx wrote:
    Czyli rozumiem że dni płodne są od razu po miesiączce?
    Odkąd odkryłam kalendarzyki to zapisuje sobie wszystko i w miare to sie sprawdza. Nie jest to moja forma antykoncepcki tylko obserwacja i zapisywanie objawów. I jeżeli dni płodne są bezpośrednio po miesiączce to żyłam od jakiegoś czasu w błędzie bo mi kalendarzyk i to nie jeden! pokazywał że mam dni płodne zawdze ponad tydzień po miesiączce.
    Wytłumaczę o co chodzi ;). Te dni płodne na tydzień przed owulacją dotyczą tego, że jeżeli facet zostawi w Tobie nasienie to plemniki są w stanie wytrzymać kilka dni do czasu owulacji, pomimo tego, że sama jeszcze w tym czasie nie masz objawów płodnych (rozciągliwego śluzu, wzrostu libido). Pierwsza faza cyklu nie jest z reguły stała i wykazuje comiesięczne wahania. Natomiast faza lutealna po owulacji jest stała (no powiedzmy 1-2 dni wahnięć) i oczywiście niepłodna. U Ciebie wahania długości cykli najprawdopodobniej wynikają z różnych długości pierwszej fazy, dlatego ciężko przewidzieć, kiedy seks jest bezpieczny.

    W takiej sytuacji póki co najlepiej przyjąć, że jesteś płodna od początku cyklu do owulacji, gdyż nie wiesz dokładnie kiedy ona się pojawi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2018, 15:12

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • Ewciaxxx Znajoma
    Postów: 25 3

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje wam bardzo za odpowiedzi! Młoda jestem bo mam 22 lata a chłopak 24 lata. ;)
    Pamiętam że po tym stosunku gdy on doszedł śmieliśmy się że jeszcze nam się nie chce dzieci bawić więc dobrze że wytrysk był poza mną.
    A jeszcze wcześniej gdy ocierał się o mnie to mówiłam że jestem po okresie dopiero co to nie ma co się martwić a teraz jestem w szoku i chyba będę się martwiła.
    Wczoraj poszłam wczesniej spać jakoś ok.22 i ok. 23 obudziłam się cała mokra i jakby z gorączką i to też mnie zaniepokoiło. Co prawda tłumacze sobie że moźe dlatego że spałam w tą duchote pod kołdrą i kocem z zamkniętym oknem ale jednak się martwie... Męczyły mnie też dziwne sny o tym że koleżanka jest w ciąży. Nie wiem czy to jakiś znak czy ja tak schizuje i moja podświadomość mnie męczy. Wczoraj chyba stałam z godzine przed lustrem i oglądałam swoje piersi, czy nie mam ciemniejszych sutków itd. :D
    Do miesiączki jeszcze 10 dni (chociaż u mnie nigdy nic wiadomo) i chyba zwariuje..

  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie. Dni plodne zaczynają sie plus minus od10dc . Wtedy jesli kochasz sie z partnerem i dojdzie w Tobie i tam za2 czy 3 dni dochodzi do owulacji , wtedy dopiero nastepuje zaplodnienie. Zdrowa para ma w miesiacu jakies20% szansy na ciaze.
    Zdarzają się jakieś wczesne owulacje, prawda wtedy cykle są krótsze. Ale krótsze bądź dłuższe mogą być również cykle bezowulacyjne.
    Jeśli masz nieregularne cykle warto odwiedzić ginekologa i rozeznać się w sytułacji. Dla świętego spokoju.
    Sutki nie ciemnieja tak szybko w ciąży, a to że piersi są pełniejsze oznaczać może zbliżającą się miesiączke.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2018, 16:34

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Ewciaxxx Znajoma
    Postów: 25 3

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze raz dziękuję. Ciesze się że przypomniałam sobie o tym forum bo chyba tylko tutaj zostają udzielane kulturalne i pomocne odpowiedzi. A ja stałam się nieco spokojniejsza... ;)

    Dodam też że dzisiaj jak szłam do pracy to czułam się jakbym miała ,,mokro" i nawet miałam plamke na spodniach. A śluz mam przezroczysty i wodnisty. Wczesniej miałam takie kurze jajko. Przyznam się szczerze że nigdy nie zwracałam na to uwagi i nie wiem jaki powinien być.

    Reniferra, golonat lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie dopiero co miałaś owulacje (napady gorąca, uczucie wilgotności).

    lamka lubi tę wiadomość

  • lucia001 Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie moje drogie. Bardzo proszę o radę. Otóż już trzeci dzień testuje i wieczorem za każdym razem wychodzi blada druga kreska. Natomiast robiłam dwa innej firmy testy w ciągu dnia i z rana i jeden tej sam co wieczorem i wyszły negatywnie. Jaki może być powód że wieczorem wychodzi blada kreska po 2
    -3 minutach a rano nie :( może ktoś miał podobnie.

    histero i laparo- przegroda częściowo wycieta
    Jajowody drozne pcos 4 lata starań minęły i nic
  • Ewciaxxx Znajoma
    Postów: 25 3

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety na testowaniu sie nie znam więc nie pomoge...

    Co do mnie to strasznie zastanawia mnie ból piersi, po prostu jest tragiczny. Nigdy nie miałam takiego. Aż do pach. Bardzo mnie to niepokoi. Co prawda nie jest aż tak bo śpie na brzuchu, nawet biegam itd. Ale gdy rano wstaje to pierwsza myśl to PIERSI i ból. Co do śluzu to najlepsze jest to że na bieliznie mam upławy a jak się wycieram to sucho...
    Teraz siedze pije kawe i mi się strasznie kiszonej kapusty zachciało. Troche sie z tego śmieje bo nie wiem czy coś jest na rzeczy czy ja już sobie wmawiam. Jak myślicie... :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak kapusta to napewno ciąża. Nie obserwuje się u ludzi chęci na kapustę poza ciążą. Po prędkości występowania objawów wnioskuje blizniaczą.

    Meśka, Malgonia, blue00, Aga9090, Ola_staraczka lubią tę wiadomość

  • Ewciaxxx Znajoma
    Postów: 25 3

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrozumiałam tą ironie...:) I rozumiem że dla niektórych wydaje sie zabawna a śmieszne jest to co pisze ale naprawde się obawiam i pytam bo nigdy tak nie miałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nie chcesz być w ciąży to musisz uważać. Zawsze tez można wziąć tabletke po jakby poniosly emocje w łóżku. A póki co to musisz czekac na okres i zbadac ew hormony bo to wygląda na zaburzenia.

  • Ewciaxxx Znajoma
    Postów: 25 3

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety juz na to za późno. Wiem że następnym razem tak nie postąpie bo mam nauczke. Myślę o tym ciągle i wszędzie doszukuje się wszystkich objawów.
    Martwią mnie te piersi... wiem że dużo kobiet ma taki ból w ciąży. Ale no nic, pozostaje mi czekanie na miesiączke, powinna być za tydzień.

  • Ewciaxxx Znajoma
    Postów: 25 3

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale coraz bardziej mam obawy czy przyjdzie...

  • Ewciaxxx Znajoma
    Postów: 25 3

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, piersi nadal strasznie bolą, a dzisiaj boli mnie po lewej stronie, dodatkowo wcześniej miałam widoczny śluz taki rozciągliwy a teraz czuje suchość w pochwie (ja najbardziej to widze przy siusianiu gdy na papierze nie mam nic a wczesniej miałam sluz) a dzisiai przy korzystaniu z łazienki zauważyłam na bieliznie białe upławy ale suche jakby zaschnięte juz. Czy miał ktoś tak podobnie?

  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki śluz przed miesiączką jest normalny. Niektóre kobiety tak po prostu mają. A piersi wcale nie są regułą. Ja jestem w ciąży (heh pierwszy raz to piszę) i piersi teraz prawie wcale mnie nie bolą- dodam, że jestem jeszcze 2 dni przed terminem spodziewanej ewentualnej miesiączki.
    Nie wpatruj się tak w siebie, a jeśli chcesz sobie ulżyć to idź do laboratorium na Beta HCG. Tylko tak na 100% wykluczysz ciążę.

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ