X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czy napewno się udało?
Odpowiedz

Czy napewno się udało?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gosia0617 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 16 lipca 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie wszystkie starające się dziewczyny,

    Dwa miesiące temu zaczęliśmy z partnerem starać się o drugie maleństwo. W pierwszym cyklu się nie udało, dlatego w drugim podeszłam do sprawy znacznie spokojniej, pamiętając o tym, że nie często udaje się tak od razu.

    Ostatnią miesiączkę miałam 10.06, jeszcze przed spodziewanym terminem zrobiłam dwa testy, na jednym wyraźne dwie kreski, na drugim wyszedł tylko cień. Okresu nie dostałam, więc zrobiłam jeszcze jeden test, który wyszedł pozytywny. Szczęśliwa zapisałam się do ginekologa.

    Pani doktor ogólnie sceptycznie podeszła do tematu potwierdzenia ciąży już na wstępie informując mnie, że nic nie zobaczy (poszłam awaryjnie, bo mój lekarz jest na urlopie). Na usg dopochwowym powiedziała, że nie widać pęcherzyka , a wychodzi, że byłby to już 5tc i cokolwiek już powinno być widoczne. Zamiast dzidziusia na badaniu wykryto u mnie torbiel na jajniku (3x3cm).

    Dzisiaj dla pewności zrobiłam kolejne dwa testy (wszystkie, łącznie z poprzednimi innej firmy). Czy jest możliwe, żeby to nie była ciąża? Pani doktor stwierdziła, że torbiel nie powinna dać pozytywnego wyniku testu ciążowego, ale jednak tyle się już naczytałam, że mam obawy

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 16 lipca 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób badanie z krwi beta hcg :) będzie bardziej miarodajne niż test i w zależności kiedy miałaś owulację będzie widać coś na usg w okolicach 6tc. Bo lekarze liczą termin z ostatniej miesiączki co nie koniecznie pokrywa się z rzeczywistym tygodniem ciąży.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 16 lipca 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu, powiedz mi czy robiłaś badanie z krwi czy sikane? Domyślam się że te 2gie. Powinnaś pójść do laboratorium i zrobić badanie beta hgc, jeśli wyjdzie Ci pozytywne ( normy na wyniku) powinnaś powtórzyć to badanie po 2 dniach i zobaczyć czy masz przyrost hormonu. Beta hgc powinna być większa o 66% , możesz to łatwo obliczyć w kalkulatorze na internecie.
    Na tak wczesnym etapie , możliwe jest że nic jeszcze nie widać, powinnaś tą torbiel skonsultować ze swoim ginekologiem. Z beta hgc możesz ale nie musisz , zrobić poziom progesteronu

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • gosia0617 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 16 lipca 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, robiłam zwykłe sikane. Chyba faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie beta hcg bo ten stres mnie wykończy, a wygląda na to, że jeszcze tydzień minimum powinnam czekać na wizytę u lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2018, 17:23

  • gosia0617 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 25 lipca 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mamy, pochwalę się, byłam wczoraj u lekarza i już zobaczyłam maleńkie serduszko, więc nie zrażajcie się jeśli na pierwszej wizycie dzidziuś się nie ujawni :)

    Olga_89, Karolcia89 lubią tę wiadomość

  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 25 lipca 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu, super wiadomość! gratuluję :)

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 26 lipca 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia0614 gratulacje!
    A w którym tygodniu byłaś u lekarza? Ile to było mniej więcej dni po owulacji?
    Jestem ciekawa bo sama jestem na etapie testowania, testy z moczu na razie pozytywne, czekam na wyniki bety.
    Czy robiłaś też betę?

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • gosia0617 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 29 lipca 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 na pierwszej wizycie byłam na początku 5 tygodnia, czyli około 21 dni po owulacji i równo tydzień od terminu spodziewanej miesiączki, która nie nadeszła.

    Nie szłam na betę, bo po około czterech dniach studiowania głupot w internecie (już bijące serduszko w 5 tyg ciąży, a jego brak to na pewno ciąża pozamaciczna albo jakieś anomalia zdrowotne itp.)przypomniałam sobie, że mam koleżankę położną, która mnie uspokoiła, że na pewno już jest lokator :) a kolejną wizytę, już u mojego lekarza miałam umówioną na za trzy dni.

    Podczas kolejnej wizyty 29 dni po spodziewanej owulacji i dwa tygodnie od spóźniającej się miesiączki już zobaczyłam na USG maleńkie serduszko - (koleżanka położna zalecała, żebym się wstrzymała jeszcze o tydzień, bo na tak wczesnym etapie ciąży dalej mogło być samo jajo płodowe).

    Najlepiej dla swojego świętego spokoju i spokoju rosnącego maleństwa przeczekać cierpliwie do co najmniej połowy szóstego tygodnia, żeby nie przeżywać takiego stresu jak ja, który na pewno nie jest wskazany ani dla dzidziusia, ani dla mamy.

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 29 lipca 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę umówiona na 9.08, a to będzie 30 dni po owulacji (a przynajmniej wszystko wskazuje na to że wtedy była).
    Nurtuje mnie pytanie jak pani doktor przyjmie który to tydzień ciąży, bo owulacja była aż w 35dc, czyli spóźniona o około 3 tygodnie.
    Ciąża jest o tyle młodsza niż by wynikało z terminu ostatniej miesiączki.
    Według wyniku bety wnioskuję że dobrze oceniłam termin owulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2018, 16:38

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • gosia0617 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 29 lipca 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to był Twój pierwszy tak długi cykl czy standardowo tak masz? Tak czy inaczej większość lekarzy wylicza termin porodu i wiek ciąży na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki i w ten sposób moja pierwsza córeczka urodziła się równo 9 miesięcy od zapłodnienia, czyli dwa tygodnie po wyznaczonym terminie :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ