X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czy to możliwe, że jednak ciąża?
Odpowiedz

Czy to możliwe, że jednak ciąża?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MamaAntosi Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!

    Staramy się z Mężem o dziecko od kilku miesięcy. Na razie bez stresu. W tym miesiącu moja połówka miała delegację, więc nie mogliśmy wbić się w dni płodne, które teoretycznie wypadały 23-go listopada. Kochaliśmy się jednak 17-go, czyli dziewiątego dni cyklu. Od paru dni czuję kłucie jajnika i ból w dole brzucha, zupełnie jak w pierwszej ciąży. Wczoraj wieczorem znalazłam na papierze minimalne ilości jasnoróżowej krwi i od razu skojarzyło mi się z zagnieżdżeniem, choć to mało prawdopodobne, zważając na fakt odległości pomiędzy stosunkiem a owulacją. Od wczorajszego wieczora do dzisiejszego południa cisza, natomiast popołudniu pojawiła się plama krwi na wkładce, później jeszcze jedna i znowu koniec. Skrzepów nie było, ale krew była już czerwona. Dziwi mnie to, bo, po pierwsze, moje miesiączki należą do tych obfitych i pierwszego dnia dosłownie zalewa mnie fala, a po drugie do planowanego terminu okresu zostało jeszcze 5 dni i nigdy nie zdarzyło się tak długie obsunięcie w tył, częściej do przodu. Trochę wariuje, powiedzcie, co o tym sądzicie? Czy jest choć cień szansy, że to ciąża. Dodam jeszcze, że, z obliczeń trzech lekarzy wynika, że pierwsza córka została poczęta właśnie w okolicach dziewiątego dnia cyklu...

    MamaAntosi
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dlaczego nie zrobisz testu?

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żółty Bobotest.

  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 546 573

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się podepnę pod "czy to jednak ciąża"...
    W czasie ostatniej owulacji, oczywiście staraliśmy się o dzidzię. I... o ja głupia! Jak się później okazało,tylko utrudniłam sobie szczęśliwe zapłodnienie :( Zupełnie nie miałam świadomości, że nie powinno się brać tabletek przeciwzapalnych w trakcie starań o dziecko :( i tym sposobem zupełnie odłożyłam na bok jakąkolwiek nadzieję w tym cyklu na dwie kreski na teście :( Po prostu się pogodziłam, że a niż w kolejnym cyklu się uda. Ale wczoraj zapaliła się u mnie iskierka nadziei, kiedy po 11dniach od owulacji (i współżyciu) zobaczyłam delikatne plamienie... Czy jest jednak możliwe,że doszło do plamienia implantacyjne go? Takie plamienie chyba może nastąpić aż po 11dniach, prawda? Okres powinnam mieć dopiero we wtorek... Czy jest dla mnie jakaś nadzieja? Czy ten ibuprofen powinien ją zabić do końca? :(

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierkowa, w czasie stosunku mogłaś sobie uszkodzić jakieś naczynko. Ale test zrób, czemu by nie, jeśli okres się spóźni... Nadzieja jest zawsze :)
    A MamaAntosi rób test, na co Ty jeszcze czekasz?? :D

    201811152844.png
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 546 573

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue Jane dzięki :) za dwa dni zrobię test. Pozostaje zatem z kroplą nadziei ;)

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • MamaAntosi Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybaczcie, że tak późno. Niestety, w tamtym cyklu się nie powiodło. Natomiast w tym jest jeszcze ciekawiej :D wklejam z innego wątku, może tutaj jest większa szansa na odpowiedź:


    Miałam dostać miesiączkę 27-grudnia, spóźniała się. Trzeciego dnia spodziewanego okresu test negatywny.
    Dzisiaj, czyli po 10 dniach opóźnienia, kolejny test - zamiast drugiej kreski, dokładnie w jej strefie, pojawiła się plama. Testów w życiu się narobiłam, nie sądzę więc, żebym zrobiła coś nie tak.
    Objawów okresu zero, jedynie kłucie w podbrzuszu, podobne do tego przy owulacji.
    Dziewczyny, kolejny test czy pora na doktora?

    MamaAntosi
  • MamaAntosi Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiem Wam jeszcze, że dla mnie przy pierwszej ciąży wszystko było jasne i proste: pierwszy cykl starań, stosunek w dzień owulacji, trzy dni spóźnienia i dwie piękne krechy :D

    MamaAntosi
  • MamaAntosi Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS. Jeśli chodzi o tamten cykl, to w końcu wybrałam się do ginekologa - ciąży nie było, natomiast miałam potraktować te skąpe krwawienie jako zwykłą miesiączkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2018, 14:10

    MamaAntosi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powtórz test. Jeśli wyjdzie negatywny to mozna skonsultować z lekarzem.

  • MamaAntosi Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik negatywny, okresu brak, doszło kiepskie samopoczucie, ale nie wiem, czy to by nie było za wcześnie na ciążowe dolegliwości, tym bardziej, że test pokazywał tylko jedną kreskę. Czy to możliwe, żeby było za wcześnie na testowanie?

    MamaAntosi
  • Tulinka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem tutaj nowa. Staramy się o drugie dziecko od pięciu miesięcy. Po odstawieniu tabletek cykle mam rożne 25-27 dni. Raz 30. Dziś jest moj 32 dzień cyklu. W 28 robiłam betę hcg wyszła negatywna. Pierwszy raz okres tak długo mi sie spóźnia. Niestety dotej pory nie prowadziłam pomiaru temperatury. Teraz mierze od tygodnia i utrzymuje mi sie na poziomie 36,9. Szyjka średnio nisko zamknięta, twarda. . Czy któraś z was miała negatywna betę a pózniej okazało sie ze jednak była w ciąży? Chyba że to stres

    Tulinka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy od tego kiedy była owulacja. W twoim przypadku przy różnych długości ach cyklu po tabletkach mogła być później, mogło jej nie być, mogła być wcześniej, ale miesiączka się spóźnia tak po prostu. Nie ma na to rady. Trzeba czekać. Najlepiej od ostatniego serduszkowania po 12 dniach zrób test. Jeśli było ich wiele to wtedy kiedy przy puszczasz, że miały miejsce dni płodne.

  • Tulinka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedz. Dziś temperatura spadła. Wczoraj rano tez odnotowałem niższa ale myślałam ze to może być kwestia nie przespanej nocy jednak dziś tez była 36.5. Czekam wiec na okres a od następnego cyklu będę już mierzyć tak jak należy. Kupiłam rownież termometr owulacyjny bo obecnie mierzyłam zwykłym, mało dokładnym. Bede pisać jak rozwinęła sie sytuacja może zakończy sie mimo wszystko pozytywnie.

    Tulinka
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ