X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czyżby ciąża?
Odpowiedz

Czyżby ciąża?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kiyka 123 Ekspertka
    Postów: 136 73

    Wysłany: 18 listopada 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ostatni okres miałam 1 października, czyli spóźnia się już długo (ten ostatni też dość mocno podejrzany, spóźniony o jakieś 9 dni, cykle zwykle 30 dniowe). Jak okres spóźniał mi się około tydzień, zrobiłam dwa testy ciążowe, oba negatywne. W zeszły poniedziałek robiłam betę, wynik: <1,20. Uznałam, że sprawa ciąży zamknięta, zapisałam się do lekarza w sprawie zatrzymania okresu, wizyta w grudniu. Dziś rano jednak coś mnie tknęło, zrobiłam pink express test (strumieniowy) i moim oczom ukazały się.... dwie kreski! (W ulotce przeczytałam, że czułość testu to 25). Jedna bladoróżowa, druga mocna. Przemyślałam sprawę i w sumie wyszło, że w zeszłą sobotę współżylismy bez zabezpieczenia (sądziłam, że ciągle czekam na okres, więc dni niepłodne), ale może to był już kolejny cykl, a poprzedni był bezowulacyjny i bez krwawienia? Czy test ciążowy o dość niskiej czułości już w tydzień od współżycia pokazałby wynik pozytywny? Będę wdzięczna za odpowiedzi!

    22.11.2017 -pierwsza biochem :(
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 dni po owu pozytywny zdarza się raz na 100. Jeśli w 5 dpo było zagnieżdżane to może być. Jak na teście cos wyszło to leć na betę to z pewnością wyjdzie

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leć na bete lub zrob żółtego bobotesta, tylko po 20 min, max wyrzuć bo potrafi sie pojawić szara kreseczka ;-) moze wyślij fotę teściku?

  • Kiyka 123 Ekspertka
    Postów: 136 73

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj sobota, już po południu - może któraś wie, czy gdzieś w stolicy można w weekend zrobić betę? Inaczej zrobię w poniedziałek od razu.

    Mąż mi wieczorem kupi bobotest, powtórzyć wieczorem, czy poczekać do rana?
    Jestem strasznie zaskoczona, kreska jest blada, ale nie szara - jest bladoróżowa i pojawiła się bardzo szybko, chyba wcześniej niż minutę po zrobieniu. Jestem totalnie zaskoczona, bo nie sądziłam, że taki tam Rossmanowy test tak szybko pokazałby ciążę (jeszcze nawet nie minęło pełne 7 dni od współżycia, będzie jakoś bardzo późnym wieczorem dziś, może nawet bardziej po północy).

    22.11.2017 -pierwsza biochem :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiyka 123 wrote:
    Dzisiaj sobota, już po południu - może któraś wie, czy gdzieś w stolicy można w weekend zrobić betę? Inaczej zrobię w poniedziałek od razu.

    Mąż mi wieczorem kupi bobotest, powtórzyć wieczorem, czy poczekać do rana?
    Jestem strasznie zaskoczona, kreska jest blada, ale nie szara - jest bladoróżowa i pojawiła się bardzo szybko, chyba wcześniej niż minutę po zrobieniu. Jestem totalnie zaskoczona, bo nie sądziłam, że taki tam Rossmanowy test tak szybko pokazałby ciążę (jeszcze nawet nie minęło pełne 7 dni od współżycia, będzie jakoś bardzo późnym wieczorem dziś, może nawet bardziej po północy).
    Najlepiej powtórz test rano. Z porannego moczu bo w nim jest nawyższe stężenie hormonu HCG.

  • Kiyka 123 Ekspertka
    Postów: 136 73

    Wysłany: 18 listopada 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, pewnie powtórzę wieczorem i rano, a jutro pójdę raz jeszcze zrobić betę.

    22.11.2017 -pierwsza biochem :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiyka 123 wrote:
    Dziękuję, pewnie powtórzę wieczorem i rano, a jutro pójdę raz jeszcze zrobić betę.
    Jak tam teścik? Ja bym tych rosmanowych nie kupowala.

  • Kiyka 123 Ekspertka
    Postów: 136 73

    Wysłany: 19 listopada 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam tym razem płytkowy (nie Bobo, bo akurat nie było, ale o czułości 10, czyli teoretycznie większej niż poprzedni). Przez wskazany czas 5 minut druga kreska wyszła taka szara, nawet zastanawialiśmy się, czy to czasem nie miejsce na barwnik. Generalnie na pierwszy rzut oka nie było jej widać, trzeba się dobrze przypatrywać. Jak minęło trochę więcej czasu, może 10 minut, to ja już kreskę widziałam, bardzo bladą, wyszła nawet na zdjęciu telefonem, ale znacznie słabsza niz wczorajsza.

    Może to dlatego, że jednak testy strumieniowe mają większą próbkę moczu? Na płytkowy szło tylko 4 krople, strumieniowy trzyma się aż 10sekund... Generalnie nie rozwiały się moje wątpliwości, o 8 byłam na becie. Niestety z racji niedzieli wyniki dopiero jutro...

    22.11.2017 -pierwsza biochem :(
  • Kiyka 123 Ekspertka
    Postów: 136 73

    Wysłany: 19 listopada 2017, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się, jeżeli będę w ciąży, to w jaki sposób gin policzy mi tygodnie ciąży? Zwykle liczy się od dnia ostatniej miesiączki (u mnie 1 października!), ale mam badanie beta z poniedziałku 13 listopada, z wynikiem <1,20... Swoją drogą, zastanawiałam się czemu wynik nie był wartością dokładną, tylko "mniej niż", ale podejrzewam, że to po prostu granica mierzalności?

    22.11.2017 -pierwsza biochem :(
  • Julia24 Koleżanka
    Postów: 33 1

    Wysłany: 19 listopada 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granica zależy od laboratorium- w niektórych jest to 1,2, w innych 0,1 :)

    Julia
  • Kiyka 123 Ekspertka
    Postów: 136 73

    Wysłany: 19 listopada 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt, ale taki wynik na pewno oznaczał brak ciąży, prawda?

    22.11.2017 -pierwsza biochem :(
  • Kiyka 123 Ekspertka
    Postów: 136 73

    Wysłany: 19 listopada 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ostatnia beta, ta z poniedziałku wyglądała tak:
    https://zapodaj.net/5bd27e82a2d01.jpg.html

    Dobrze zinterpretowałam wynik jako brak ciąży, prawda? Niby ten uzyskany to <5, ale taka jest też dolna granica 1-8 tydzień.... Zrozumiałam, że to po prostu wskazuje na to, że to może być 1 tydzień, a beta nie jest w stanie tego wykryć, więc na wszelki wypadek wrzucają to w ten przedział.

    22.11.2017 -pierwsza biochem :(
  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 19 listopada 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki ;) fajna taka niespodzianka by byla

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana mi rossmanowy pokazał blada różowa kreskę, a dzień później dostałam okres :( oczywiście w terminowych 5 minutach. Dziewczyny na forum mi pisały, że te facelle tak mają... jednak trzymam mocno kciuki, bo dług o już nie masz okresu, a u niektórych hcg wychodzi na teście sporo później:)

  • Kiyka 123 Ekspertka
    Postów: 136 73

    Wysłany: 19 listopada 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna1993 wrote:
    Kochana mi rossmanowy pokazał blada różowa kreskę, a dzień później dostałam okres :( oczywiście w terminowych 5 minutach. Dziewczyny na forum mi pisały, że te facelle tak mają... jednak trzymam mocno kciuki, bo dług o już nie masz okresu, a u niektórych hcg wychodzi na teście sporo później:)


    Dziękuję! Ja robiłam Pink Test Express, czy coś takiego. Dzisiaj drugi z DOZ, płytkowy - kreska druga znacznie mniej widoczna niż wczoraj, chyba nawet nie pojawiła się w terminowych 5 minutach. Jutro wyniki bety, zobaczymy!

    22.11.2017 -pierwsza biochem :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiyka 123 wrote:
    Dziękuję! Ja robiłam Pink Test Express, czy coś takiego. Dzisiaj drugi z DOZ, płytkowy - kreska druga znacznie mniej widoczna niż wczoraj, chyba nawet nie pojawiła się w terminowych 5 minutach. Jutro wyniki bety, zobaczymy!
    Daj znać jak wynik, skoro na innych testach też są to może coś być na rzeczy:)

  • Kiyka 123 Ekspertka
    Postów: 136 73

    Wysłany: 19 listopada 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresuję się niesamowicie, jutro od rana będę odświeżać pocztę co 5 minut...

    22.11.2017 -pierwsza biochem :(
  • Kiyka 123 Ekspertka
    Postów: 136 73

    Wysłany: 20 listopada 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wynik: 15,3. Martwi mnie tylko, że to chyba mało... Jutro pewnie pójdę na powtórkę, minie 48h.

    22.11.2017 -pierwsza biochem :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję! Nie wiesz kiedy faktycznie zaszlas więc się nie martw na zapas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 16:15

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 21 listopada 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiyka 123 wrote:
    Odebrałam wynik: 15,3. Martwi mnie tylko, że to chyba mało... Jutro pewnie pójdę na powtórkę, minie 48h.

    Ja w pierwszej miałam 31 :) i nie powtarzałam - Julka ma ponad rok :)
    W drugiej 11,59 a za 48 h 52 :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ