X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Fsza lutealna
Odpowiedz

Fsza lutealna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 11 listopada 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Czy faza lutealna w każdym cyklu jest taka sama?Mam cykle od 23 do 27dni.W ostatnim 25dniowym,faza lutealna miała 12 dni(owu w 13dc,wspomagana zastrzykiem Ovitrelle).W tym cyklu owu była w 9dni,to znaczy,że cykl powinien być 21 dniowy skoro faza lutealna 12dni??

    P.S.Wkradła się literówka w tytule postu😖powinno być Faza,a nie Fsza...Jak to poprawić??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2019, 14:10

  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 11 listopada 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzenia wrote:
    Witam,
    Czy faza lutealna w każdym cyklu jest taka sama?Mam cykle od 23 do 27dni.W ostatnim 25dniowym,faza lutealna miała 12 dni(owu w 13dc,wspomagana zastrzykiem Ovitrelle).W tym cyklu owu była w 9dni,to znaczy,że cykl powinien być 21 dniowy skoro faza lutealna 12dni??

    P.S.Wkradła się literówka w tytule postu😖powinno być Faza,a nie Fsza...Jak to poprawić??

    Fsza też spoko :D

    Z tego co czytałam - lutealna jest taka sama, tylko owulacja sobie wędruje ;) Ale jeśli gadam głupoty - niech mnie ktoś poprawi.

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 11 listopada 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    Fsza też spoko :D

    Z tego co czytałam - lutealna jest taka sama, tylko owulacja sobie wędruje ;) Ale jeśli gadam głupoty - niech mnie ktoś poprawi.

    Heh,dobrze,że nie wsza..☺Ale wolałabym poprawić tylko nie wiem jak😐

    No też tak czytałam,ale cyklu 21 dniowego nigdy nie miałam,może starzeje się😅 cykle się skracają

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 11 listopada 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faza lutealna jest teoretycznie stała, ale to chyba bardziej chodzi o to że powinna trwać między 9 a 15 dni, w sensie że miesiączka powinna się pojawić do ok 2 tyg po owu :) i chyba nie ma dużego znaczenia jeśli w jednym cyklu będzie trwać 10 dni a w drugim 14 :)

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 11 listopada 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Faza lutealna jest teoretycznie stała, ale to chyba bardziej chodzi o to że powinna trwać między 9 a 15 dni, w sensie że miesiączka powinna się pojawić do ok 2 tyg po owu :) i chyba nie ma dużego znaczenia jeśli w jednym cyklu będzie trwać 10 dni a w drugim 14 :)

    Aha,oki🙂dzięki

    A może Ty wiesz czy można zmienić tytuł postu?

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 11 listopada 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie, jestem tu od tygodnia dopiero 🙂

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 11 listopada 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Faza lutealna jest teoretycznie stała, ale to chyba bardziej chodzi o to że powinna trwać między 9 a 15 dni, w sensie że miesiączka powinna się pojawić do ok 2 tyg po owu :) i chyba nie ma dużego znaczenia jeśli w jednym cyklu będzie trwać 10 dni a w drugim 14 :)

    Ale ma znaczenie, gdy trwa mniej niż 10.
    I właśnie ponoć faza lutealna nie trwa do ok. 2 tygodni - a jedynie zmienić może się dzień owulacji. I tylko moment owulacji może spowodować przedłużenie/skrócenie cyklu. Oczywiście przy założeniu, że ciałko żólte działa jak należy i nie ma niedomogi lutealnej.

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 11 listopada 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie faza lutealna jest stala. Ale malo tu dziewczyn, ktore dluzej by sie obserwowaly i zawsze byloby to co do dnia. Ale jesli raz jest np 8 a drugi 15 to juz bym sie tym zainteresowala, bo to by moglo znaczyc, ze cos z tymi owulacjami jest nie tak.
    Przy takich roznicach typu 2 dni to bym tez zalozyla, ze moglabym nie okreslic az tak dokladnie kiedy ta owulacja sie pojawila.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 11 listopada 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Teoretycznie faza lutealna jest stala. Ale malo tu dziewczyn, ktore dluzej by sie obserwowaly i zawsze byloby to co do dnia. Ale jesli raz jest np 8 a drugi 15 to juz bym sie tym zainteresowala, bo to by moglo znaczyc, ze cos z tymi owulacjami jest nie tak.
    Przy takich roznicach typu 2 dni to bym tez zalozyla, ze moglabym nie okreslic az tak dokladnie kiedy ta owulacja sie pojawila.

    U mnie różnica jest max 4 dni,wiec chyba bez tragedii.I cykle 23-27 z przewagą 25dniowych.
    Ciałko żółte chyba ok,bo progesteron w normie w tym cyklu,bo w poprzednim był niski i dostałam Duphaston.Żałuje,że wcześniej sama go nie zbadałam,bo lekarz powiedziała,że szans nie było ma ciąże przy takim wyniku.

    Dziękuję za Wasze odpowiedzi😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2019, 19:25

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ