X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Jeden jajnik i bardzo dziwny cykl
Odpowiedz

Jeden jajnik i bardzo dziwny cykl

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karolina.95 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 11 września 2021, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mam jeden jajnik (od urodzenia) i szukam kogoś w podobnej sytuacji- lekarz poinformował mnie, że możliwości organizmu mogą być mniejsze. W internecie znalazłam tylko historie po usunięciu jajnika, a ja szukam kogoś z jednym od zawsze, kto powie ze wcale nie musi być tak zle😉

    Do tego zastanawia mnie ostatni cykl. Z testami wyszła owulacja w 13 dniu cyklu, potem w całej drugiej fazie cyklu miałam objawy (jak nigdy!) ból piersi, brzucha. Okres pojawił się 27 dnia, i trwał 2 dni (znów jak nigdy, zwykle 4dni i bardziej obficie). Zgłupiałam i zrobiłam test ciążowy, ale wyszedl negatywny. Czy jest sens powtarzać go za kilka dni?

  • MelekAbla Koleżanka
    Postów: 31 13

    Wysłany: 11 września 2021, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, uwazam ze powtórzyć zawsze warto, i dodatkowo uzbroić sie w cierpliwość, Ja co prawda rowniez z jednym jajnikiem ale jestem po operacji takze nie to co bys chciała usłyszeć, ale rowniez mam dziwny cykl w tym miesiacu. Ile normalnie trwają Twoje cykle, 27dni?

  • Karolina.95 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 listopada 2021, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykle zwykle 27 dni. W październiku @ spóźniona 2 dni- już się ucieszyłam, ale niestety nie tym razem. Działamy dalej 💪

  • Aypis Autorytet
    Postów: 786 913

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie od urodzenia, ale z usuniętym (miałam 14 lat). U mnie tylko mówiono, że ten jeden powinien przejąć rolę drugiego. Ale cykl jak w zegarku - 28 dni, tylko faza lutealna dziwnie krótka.

    Odkąd zaczęliśmy się starać to bardziej boleśnie przechodzę PMS czy okres 🙈 ale nie wiem do końca od czego to zależy.

    💊 udało się w 1 cyklu stymulowanym clo

    ⏸ 8.06
    ❌ 23.08 - podejrzenie monosomii chromosomu X (nifty pro)
    💗 8.09 - amniopunkcja wykluczyła zespół Turnera - zdrowa Łucja! 👧🏼

    ☀️ 27.01.23 - Lusia już z nami! 37+2 / 2750g / 55cm
    age.png
  • Karolina.95 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po pół roku starań rozpoczęliśmy monitoring (siostra z pcos). Owulacja (jakaś) była 💪 ale pęcherzyk pękł kilka dni wcześniej przy 12mm - więc lekarz podejrzewa że drugi jajnik jednak istnieje, tylko gdzieś się chowa 😅
    Dostałam clo i zobaczymy czy coś to da

    Niestety badanie męża wyszło średnio... 80% plemników nie rusza się, morfologua 3%. Czekamy na androloga

  • Rilla Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 7 lutego 2022, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) dołączę do Was, też mam tylko jeden sprawny jajnik (drugi usunięty operacyjnie w dzieciństwie) - jak wygląda u Was owulacja? Co drugi miesiąc? Mi ginekolog powiedział, że prawdopodobnie jest do drugi, ale trudno mi jeszcze to określić, czy faktycznie tak jest, zaczęłam testy owu i zobaczymy 🤷🏼‍♀️

  • Karolina.95 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 7 lutego 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy owu wychodziły mi co miesiąc, ale na monitoringu okazało się, że pęcherzyki nie rosły. Przy clo rosną, ale w tym cyklu chyba nie pękł...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ