X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Kawa, herbata - wiadomo. A co z resztą?
Odpowiedz

Kawa, herbata - wiadomo. A co z resztą?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Dziewczyny, mam pytanie. Wiemy, że kofeina zawarta w kawie i herbacie niekoniecznie pozytywnie wpływa na perspektywy poczęcia. A jak jest z innymi napojami? Kawę i herbatę pijam rzadko, ale codziennie piję rumianek, bratek (fiołek trójbarwny) oraz sok z maliny lub aronii. Czy słyszałyście może o tym, aby te zioła i soki gorzej wpływały na płodność lub zagnieżdżenie się zarodka oraz potem na rozwój ciąży? Będę wdzięczna za informację!

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Drogie Dziewczyny, mam pytanie. Wiemy, że kofeina zawarta w kawie i herbacie niekoniecznie pozytywnie wpływa na perspektywy poczęcia. A jak jest z innymi napojami? Kawę i herbatę pijam rzadko, ale codziennie piję rumianek, bratek (fiołek trójbarwny) oraz sok z maliny lub aronii. Czy słyszałyście może o tym, aby te zioła i soki gorzej wpływały na płodność lub zagnieżdżenie się zarodka oraz potem na rozwój ciąży? Będę wdzięczna za informację!
    Nie ma co popadać w obłęd. Nigdzie naukowo nie zostało wykazane, że spożywanie jakiegokolwiek napoju miało by wpływ na zagnieżdżenie - gdyby tak było to kobiety zamiast biec po tabletke ,,po" zaparzyły by sobie np. rumianku. :P Brzmi absurdalnie? :)

    Karolina90, kaha lubią tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Nie ma co popadać w obłęd. Nigdzie naukowo nie zostało wykazane, że spożywanie jakiegokolwiek napoju miało by wpływ na zagnieżdżenie - gdyby tak było to kobiety zamiast biec po tabletke ,,po" zaparzyły by sobie np. rumianku. :P Brzmi absurdalnie? :)

    Nie ma potrzeby sprowadzać mojego pytania ad absurdum, bo nie napisałam, że rumianek ma działanie poronne, tylko pytałam, czy słyszałyście o jakimś wpływie na zagnieżdżenie/ zajście w ciążę. Akurat jest sporo badań naukowych o wpływie kofeiny na płodność i byłam ciekawa, czy np. coś wiecie o innych napojach, zwłaszcza ziołowych (bo trochę grzebię w bazach danych na własną rękę, ale nie mam wykształcenia medycznego i czytanie artykułów medycznych po angielsku trochę mnie męczy). Onegdaj pito np. napar z liści malin, wierząc, że ma on działanie poronne (co nie zostało potwierdzone naukowo, ale fakt faktem, że napar ów podobno może usprawnić poród). Jestem zatem po prostu ciekawa, co słyszałyście o innych napojach np. od swojego lekarza lub co przeczytałyście w literaturze.

  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz - ginekolog położnik - powiedział, że z kawy i herbaty to najbardziej szkodzi myślenie podczas picia czy szkodzą. Oczywiście mówimy tu o ludzkich dawkach a nie o 7 kawach dziennie, bo w nadmiarze to i woda szkodzi.

    Princesska, LilyEvans, Lunna lubią tę wiadomość

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mycha91 wrote:
    Mój lekarz - ginekolog położnik - powiedział, że z kawy i herbaty to najbardziej szkodzi myślenie podczas picia czy szkodzą. Oczywiście mówimy tu o ludzkich dawkach a nie o 7 kawach dziennie, bo w nadmiarze to i woda szkodzi.

    No ba:) Dobrze i przystępnie pisze o tym zresztą Regina Wierzejska (artykuł pt. Wpływ spożycia kofeiny na przebieg ciąży i rozwój płodu), czyli że wszystko z umiarem.

  • Emi82 Autorytet
    Postów: 606 162

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczęta, co do zasady jednak na zioła, przynajmniej niektóre też trzeba uwazać. Bratowa miała problemy z zołądkiem - zatruła sie czymś i strasznie wymiotowała. Na wymioty nic lepszego niż piołun, a on zakazany w ciazy...

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    Emi82
    1 mrozaczek 2.2.2;
    MTHFR_1298A-C Układ heterozygotyczny
    3 transfer z tevagrastimem :(
    2 transfer :(
    1 transfer :(.
    3 stymulacje: zebrane 4 zarodki 5 dniowe;
    2016: 1 pełen cykl in vitro z podaniami kolejno 3 zarodków 3 dniowych -:(
    endometrioza IV, biopsja endo - ok, uma 4 razy - ok
    3 laparoskopie,
    AMH około 1
    ANA pozytywny
    KIR brak 3DP1 haplo Bx.
    Maż OK
    Starania: 2014
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi82, no właśnie. Na opakowaniu rumianku jest napisane, że ze względu na brak badań nie zaleca się kobietom w ciąży, a tu na forum kilka dziewczyn mówiło, że lekarz im polecał. Jest też kontrowersja dotycząca lipy - mojej znajomej, która była przeziębiona w ciąży, lekarz zalecił, a innej odradził. Szukam ciągle jakichś danych na ten temat, ale faktycznie jest mało informacji, zwłaszcza na temat interesujących mnie ziół (zwłaszcza fiołka).

  • KaśkaKwa Autorytet
    Postów: 951 941

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na diecie wspomagającej zajecie ciążę i po badaniach dietetyk zalecił mi codziennie rano kawę rozpuszczalna ;)

    cd7c541a76.png
    35 lat / 9 lat starań / 3xIUI /
    3xICSI/1x(*)6tc
    ET-09.10 / 9dpt-II 10dpt-198,99 13dpt-1046,69 15dpt-3295,10 22 dpt - 2xz 2,4mm 35dpt-<3 <3 - PARKA !
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ