X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie kilka pytań do...
Odpowiedz

kilka pytań do...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Callisto Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 2 listopada 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Jest kilka pytań ,które nie dają mi spokoju, a może też takie macie ..
    Zacznijmy od tego : czy mierząc teperaturke ,ma znaczenie w czym sie spało ? (np na zmiane piżama ,majteczki ) (mój wykres wygląda jak ekg czy to przez to ? o.O )

    ec691ee1bc.png
    Aniołek 03.2017 6tc
    Ciąża pozamaciczna 06.2017
    Niedoczynność tarczycy
    IO
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 2 listopada 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie mierzysz temperaturę? Jeśli w ustach to mogą wychodzić takie góry i doliny. Może spróbuj od przyszłego cyklu mierzyć temperaturę waginalnie.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Callisto Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 3 listopada 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tamtym msc zaczełam w ustach mierzyć ale stwierdziłam że troche jest z tym zamieszanie wiec zmieniłam miejsce

    ec691ee1bc.png
    Aniołek 03.2017 6tc
    Ciąża pozamaciczna 06.2017
    Niedoczynność tarczycy
    IO
  • Kisia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 listopada 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie czy podczas starań, po owulacji można się serduszkowac? Jakoś mam tak bujną wyobraźnię że już sobie wyobrażam, że zaplodnione jajeczko wpada w sperme i wypada jak to sperma ma w zwyczaju...wiem że to wydaje się głupie ale nigdzie nie znalazłam info jak to jest z tą sperma, ona zostaje w szyjce czy idzie dalej??? Czy ktoś z was się nad tym też zastanawiał? :-P wszędzie pisze ze starając się należy się przytulać na parę dni przed owulacja i w dniu ovu. Nic nie piszą co mamy robić później...

  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 6 listopada 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Później też spokojnie można :) nawet w ciąży można :) więc bez obaw :)

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Kisia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 listopada 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w ciąży to wiem;-) chodzi mi tylko o tą wczesna fazę, kiedy zarodek ma się zagniezdzic

  • Callisto Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 10 listopada 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi czy śluz płodny może wystąpić po owulacji ?? zastanawia mnie to ponieważ na moim wykresie najpierw pokazało że owu wystąpiła ok 30ego ,a po 3 dniach zmienił się termin . Niestety nie robiłam codziennie testów a wiem że program może sie mylić.

    ec691ee1bc.png
    Aniołek 03.2017 6tc
    Ciąża pozamaciczna 06.2017
    Niedoczynność tarczycy
    IO
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 12 listopada 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim skok nie jest równy owulacji. Program wyznacza orientacyjnie, bo przyjmuje się że owulacja może nastąpić ok 3 dni przed/po skoku. Więc śluz po skoku może być i to oznacza że należy założyć płodność w tym czasie.

    Po drugie. Nie ma znaczenia co masz na sobie, ale ma znaczenie że zawsze mierzysz w tym samym miejscu, o mniej więcej tej samej porze, tuż po przebudzeniu, przed wstaniem z łóżka. Przy mierzeniu w ustach ważne jest żeby nie otwierać buzi przed zmierzeniem.

    Co zakłóca pomiar: alkohol, aspiryna, wstawanie nad ranem (spoczynek powinien trwać co najmniej 3 godziny), wg Roetzera, którego metodę uczą na kursie przedmałżeńskim, pomiar po 8 rano może być zakłócony.

    Jeszcze masz te kilka cykli żeby się przygotować i się przyzwyczaić.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 15 listopada 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    callisto u mnie gory i doliny byly gdy mialam za wysokie tsh, mozesz sprawdzic, z tego co wiem to moze tez mieszac progesteron chyba

    my po owu uprawialismy sex i sie udalo wiec chyba mozna;)

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ