X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Leki na nadciśnienie w ciąży.
Odpowiedz

Leki na nadciśnienie w ciąży.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Mam do Was pytanie :) Czy któraś z Was ma nadciśnienie? Ale nie indukowane ciążą...ja przyjmuję leki na nadciśnienie i staram się już z mężem o dziecko ale jest jeden problem...leki które obecnie biorę nie mogą być podawane w ciąży. Zmiana następuje na lek Dopegyt, jednak nie do końca go toleruję(brałam od połowy listopada) więc lekarz rodzinny zadecydował , że wracamy do leków które brałam wcześniej. Martwi mnie to trochę bo co jeśli w końcu zajdę w ciążę i będę musiała znów brać te leki..



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 29 maja 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja teraz mam zapisane leki na nadciśnienie, ale waham się, czy je brać...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 30 maja 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam nadciśnienie przed ciążą, przez moment leczyłam, w tej chwili już nawet nie pamiętam czym, olałam temat. W ciąży już nie było luzu - dostałam dopegyt, ale wymiotowałam po nim przeokrutnie. Więc mi go zamieniono na metocard. I wszystko było ok :)

    Frufru lubi tę wiadomość

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 31 maja 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @golonat, a jakie miałaś ciśnienie? bo u mnie to tak 140-145/95

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobne. Czasem niższe,czasem wyższe, ale ogólnie dolne nie chodziło poniżej 90-95, a bywało wyższe. Górne miałam podobne, może ciut niższe, chociaż bywało że i 180 waliło - ale to sporadycznie, jak faktycznie coś się stało i miałam stresa. Jak bym miała uśrednić, to 140/95 ;)

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi po tabsach zeszło tak średnio na 120/85 więc generalnie podziałało. teraz tylko czekać na ciążę i się zobaczy.

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ