X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Magiczny GRUDZIEŃ
Odpowiedz

Magiczny GRUDZIEŃ

Oceń ten wątek:
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Dziewczyny
    Czy jak obudziłam się o 4.30 ( normalnie mierzenie o 6.30) popatrzyłam na godzinę na tel i 30 sekund pozniej spałam slodko dalej to mimo wszystko powinnam już wtedy ją zmierzyć? Czy nie wpadać w przesade?

    Ja zawsze mierzę. Bo później wychodziły mi dziwnie wysokie temperatury. Ale może u Ciebie nie ma dużej różnicy :)

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    Ja zawsze mierzę. Bo później wychodziły mi dziwnie wysokie temperatury. Ale może u Ciebie nie ma dużej różnicy :)
    Byłam na tyle nieprzytomna że pomyslalam o tym dopiero o tej 6.30 :)

    Trzymam kciuki za dzisiejsze testujace:)

    agge lubi tę wiadomość

  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Uważam, że w dzisiejszych czasach, gdzie coraz więcej lat ma problemy z płodnością, warto już po pół roku starań pójść do lekarza, żeby sprawdził hormony oraz czy rzeczywiście dochodzi do owulacji. Ja żałuję, że dopiero po 2 latach trafiłam do kliniki. Uważam, że straciliśmy zbyt dużo czasu próbując zrozumieć moje długie i nieregularne cykle i bazując wyłącznie na monitoringu owulacji u "zwykłej" ginekolog. Jeśli w organizmie coś się dzieje, to lepiej wcześnie wyłapać niż robić sobie złudne nadzieję, że może w końcu się uda bez leków. Niestety młodsze nie będziemy i inne dłużej czekamy z tym większe szanse, że przypląta się coś jeszcze. No i kwestia AMH. Przy moim 1,5 lekarz z kliniki kazał działać, bo czekanie działa na moją niekorzyść
    Dokładnie z podobnego założenia wychodzę. Minęło juz pol roku, ciszy dalej nie ma, chodzę do lekarza, to dalej nie chce tracić czasu, bo czas działa na niekorzyść. A na wizytę w klinice tez się czeka.
    A z innej beczki to po świętach pójdę zbadać hormony, zobaczę czy się coś zmieniło po 4 miesiącach leczenia

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I zgadzam się tu z Moniką i Elfia.
    Żeby było jasne. Chodzi mi o to, żeby nie wieszać się po drugim nieudanym cyklu, ale założyć że w ciągu roku się uda. A po pół roku zacząć szukać. Bo możemy np nie mieć w ogóle owulacji..

    agge, MonikA_89! lubią tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestescie mlode i w wiekszosci nie dobilyscie do pol roku staran. Pamirtam swoje poczatki. Zaszlam w 4cs a myslalam juz wtedy, ze nigdy matka nie zostane. Teraz z perspektywy patrze na to zupelnue inaczej. Nie doszukujcie sie na sile problemow. Jesli Wasze cykle sa regularne to te pol roku czekajciecw spokoju. Potem mozecie zaczac robic badania. Jak bedziecie sie negatywnie nastawiac to rzeczywiscie mozecie tym sobie zaszkodzic. Do Wielkanocy 80% naszej listy bedzie juz na fioletowej stronie.

    agge, Emmainthegarden, Arashe lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Dziewczyny jestescie mlode i w wiekszosci nie dobilyscie do pol roku staran. Pamirtam swoje poczatki. Zaszlam w 4cs a myslalam juz wtedy, ze nigdy matka nie zostane. Teraz z perspektywy patrze na to zupelnue inaczej. Nie doszukujcie sie na sile problemow. Jesli Wasze cykle sa regularne to te pol roku czekajciecw spokoju. Potem mozecie zaczac robic badania. Jak bedziecie sie negatywnie nastawiac to rzeczywiscie mozecie tym sobie zaszkodzic. Do Wielkanocy 80% naszej listy bedzie juz na fioletowej stronie.

    Aż z ciekawości sprawdziłam o co chodzi z tą fioletową stroną :)

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na fioletowe stronie. Ale chwilę. Poziom histerii mnie zabił.. Akurat pewnie tak trafiłam..:))
    Niemniej mam nadzieję, że przejdziemy tam kiedyś gremialnie i stworzymy nowy super wątek :)

    Ochmanka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    Byłam na fioletowe stronie. Ale chwilę. Poziom histerii mnie zabił.. Akurat pewnie tak trafiłam..:))
    Niemniej mam nadzieję, że przejdziemy tam kiedyś gremialnie i stworzymy nowy super wątek :)

    Szczerze to jeśli się uda to i tak w tym gronie bym najchętniej została :) nie muszę przechodzić na fioletową stronę mocy :D

    agge, Ochmanka, Emmainthegarden lubią tę wiadomość

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, tu jest dobrze :D

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w Rossmannie i nie kupiłam ani jednego testu! Brawo ja :D :D

    Niecierpliwa..., Arashe, NAg08, Ochmanka, MonikA_89!, Emmainthegarden, cukrzyk1991 lubią tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    Byłam w Rossmannie i nie kupiłam ani jednego testu! Brawo ja :D :D
    Brawo Ty!! Ja to już pewnie bym wyszła z testem i to nie jednym ;D

    agge, Ochmanka lubią tę wiadomość

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaStasia :) wrote:
    Brawo Ty!! Ja to już pewnie bym wyszła z testem i to nie jednym ;D

    Hahaha :D Jeszcze miesiąc temu tak zrobiłam. Ale teraz się powstrzymałam. Ale w czwartek już pewnie kupię :D

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Szczerze to jeśli się uda to i tak w tym gronie bym najchętniej została :) nie muszę przechodzić na fioletową stronę mocy :D
    Ja nie przechodzę na fioletowa stronę mocy . Zostaje z Wami. O ile mogę zostać

    Ochmanka, Niecierpliwa..., Emmainthegarden lubią tę wiadomość

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam od marca na fioletowej, grupa była tak fajna że przenioslysmy się na fb do tajnej grupy i mimo, że poronilam to zostałam do porodow i dłużej ;)

    żaluje że zrobiłam siku dziś, bo głowa mnie trochę boli, a jak bym zrobiła test to bym wiedziała czy mogę wziąć tabletki czy nie... Ehhh
    13dpo i 37,9.
    powiem Wam choć bardzo nie chce się nakręcac, że pierwszy raz chyba od porodu , albo drugiej ciąży, bo nie pamiętam dokładnie... Bolą mnie piersi... Do tej pory były wręcz martwe i bezobjawowe. Przed pierwszą ciąża bolały mnie zawsze przed @.
    Agge brawo! :)

    Niecierpliwa..., Emmainthegarden, agge lubią tę wiadomość

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Szczerze to jeśli się uda to i tak w tym gronie bym najchętniej została :) nie muszę przechodzić na fioletową stronę mocy :D
    Mam dokładnie takie same odczucia:)

    Niecierpliwa... lubi tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaStasia :) wrote:
    Ja nie przechodzę na fioletowa stronę mocy . Zostaje z Wami. O ile mogę zostać
    Pewnie!! Super że chcesz czytać te nasze jęki;)

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe to mocno trzymam kciuki by to bylo to. I zazdroszcze wytrwalosci. Fakt, ze ja nie mam tak flugiej 2 fazy by wytrzymac fo 13dpo ale pewnie gdybym nie zaxzynsla plamic to 11 bylby maks mojej cierpliwosci :)
    A swoja droga mozesz brac paracetamol. Nawet w ciazy.

    Mama stasia tak czy siak brzuchem jestes juz po innej stronie ;) ale jsk Ci tu dobrze to rozsiewaj wirusy. Oby byly bardzo zakazne :p

    agge lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Uważam, że w dzisiejszych czasach, gdzie coraz więcej lat ma problemy z płodnością, warto już po pół roku starań pójść do lekarza, żeby sprawdził hormony oraz czy rzeczywiście dochodzi do owulacji. Ja żałuję, że dopiero po 2 latach trafiłam do kliniki. Uważam, że straciliśmy zbyt dużo czasu próbując zrozumieć moje długie i nieregularne cykle i bazując wyłącznie na monitoringu owulacji u "zwykłej" ginekolog. Jeśli w organizmie coś się dzieje, to lepiej wcześnie wyłapać niż robić sobie złudne nadzieję, że może w końcu się uda bez leków. Niestety młodsze nie będziemy i inne dłużej czekamy z tym większe szanse, że przypląta się coś jeszcze. No i kwestia AMH. Przy moim 1,5 lekarz z kliniki kazał działać, bo czekanie działa na moją niekorzyść

    Myślę, że wszystko zależy od kobiety - od tego ile ma lat i czy wie już o jakiś schorzeniach, które mogą mieć wpływ. Jeśli ktoś jest obciążony czymś autoimmunologicznym itd lub zaczęło się późno starania to wiadomo, że szkoda tracić czas. Jednak takie zbyt intensywne doszukiwanie się przyczyn może samo w sobie opóźniać zajście w ciążę zupełnie zdrowej parze. Nie bez powodu powtarza się te banały o odpuszczaniu i wrzucaniu na luz. Ja odwlekałam wizytę, bo wiedziałam, że organizm potrzebuje czasu po wieloletniej antykoncepcji. Już przez samą obecność tu na ovu czułam się taka staraniowa i było mi bardzo przykro z każdą @, zaczynałam mieć stany depresyjne przy każdym okresie. Jakbym jeszcze zaczęła robić badania to już chyba całkiem bym się zablokowała.

    Co do fioletowej strony to przeszłam w pierwszej ciąży, teraz grupa jest na facebooku, utrzymujemy kontakt codziennie. Robimy wspólne zamówienia przez internet, chustujące organizują grupowe macanki chust, było kilka wspólnych kaw. Jesteśmy jak rodzina ;) ale wiem, że nie każdy wątek tak się układa

    Emmainthegarden, cukrzyk1991 lubią tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj zamawiałam suple na allegro i jak zobaczyłam cenę poniżej 3 zl za , testy które w rossmannie sa po 10 to prawie z krzesła spadlam. Ale nie zamówiłam żadnego. Mam jeden, a Teraz nie bede testowac dopiero w styczniu jak dobrze pójdzie. A moja wewnętrzna grazyna mi nie pozwoli zatestowac wcześniej :P

    MonikA_89!, Emmainthegarden, agge lubią tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Arashe to mocno trzymam kciuki by to bylo to. I zazdroszcze wytrwalosci. Fakt, ze ja nie mam tak flugiej 2 fazy by wytrzymac fo 13dpo ale pewnie gdybym nie zaxzynsla plamic to 11 bylby maks mojej cierpliwosci :)
    A swoja droga mozesz brac paracetamol. Nawet w ciazy.

    Mama stasia tak czy siak brzuchem jestes juz po innej stronie ;) ale jsk Ci tu dobrze to rozsiewaj wirusy. Oby byly bardzo zakazne :p
    A dobrze mi tu . No mam nadzieję że są mega zaraźliwe i za raz każda z Was będzie chodzić z brzuchem.

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
‹‹ 91 92 93 94 95 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ