X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY
Odpowiedz

MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY

Oceń ten wątek:
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 9 marca 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika, zarówno wobec naszego androloga, jak i wg tego info z Gamety najważniejsze parametry to ruch i liczebność ruchliwych w ml ejakulatu.
    Ruch macie bardzo dobry, ilość może nie powala, ale weź pod uwagę, że objętość próbki była też niewielka (Twój M. poprzednio też oddawał tak mało nasienia na badaniach?).
    Na ilość spermy wpływ ma wcześniejszy okres abstynencji tj. nie tylko te 4 dni, ale też fakt, jak często i jak regularnie mężczyzna współżyje w okresie przed badaniem. Niektórzy lekarze wręcz zalecają panom, którzy np. pracują jako kierowcy/ na platformach wiertniczych/ gdzieś z daleka od żon, by masturbowali się przez ten czas rozłąki mniej więcej w takiej częstotliwości jak w domu uprawiają seks.

    A ilość plemników też da się dość łatwo podrasować.

    Odpocznij teraz :*

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • molisia Autorytet
    Postów: 963 552

    Wysłany: 9 marca 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phnappy wrote:
    Ladna beta, który to dpo ? :)
    Dzisiaj 12dzien po

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 9 marca 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Nika, nie wiem co to za skróty na końcu 1 strony, ale poza tym wyniki wydają mi się ok. Część rzeczy jest na granicy, przez niską objętość nasienia. Wcześniej były problemy z objętością?
    U nas raz tak z objętością wyszło przy inseminacji, aż sami zdziwieni byliśmy, że tak mało wyszło, ale było wystarczająco. Stres też wtedy zrobił pewnie swoje.
    Objętość zawsze dotąd była ok, zwykle niedużo powyżej normy, ale wcześniej robiliśmy po 7-5 a nie 4 dniach przerwy. Mąż mówi, że trafił do kubeczka, więc wynik jest prawdziwy.

    Te skróty są objaśnione na drugiej stronie i wychodzi na to, że wiążą się z ruchem plemników. Niby dużo ruchliwych, ale źle się ruszają. I znowu duzo tych skrzywień główki.

    Martwi mnie też aglutynacja I. Wcześniej była lepsza.

    Pewnie na następnej wizycie doktor zleci jakieś bardziej szczegółowe badania.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 9 marca 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia, po cichutku gratuluję trzymam kciuki za piękny przyrost!

    Nika, z tego co pisałaś to mieliście teraz dłuższą rozłąkę, prawda? Taka długa abstynencja też mogła pewnie jakoś wpłynąć na sprawność pływaków. Nie zamartwiaj się teraz tym, skoro wcześniej wszystko grało to pogorszenie pewnie jest chwilowe.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 9 marca 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika, mam nadzieję, ze teraz będzie Ci już tylko łatwiej. W sprawie wyników nie pomogę, bo nie mam o tym pojęcia.

    Molisia moim zdaniem to bardzo ładny wynik :) Gratuluje i cieszę się razem z Tobą. Trzymam kciuki by teraz ładnie rosło i za spokojną i bezproblemową ciążę :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 9 marca 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Objętość zawsze dotąd była ok, zwykle niedużo powyżej normy, ale wcześniej robiliśmy po 7-5 a nie 4 dniach przerwy. Mąż mówi, że trafił do kubeczka, więc wynik jest prawdziwy.

    Te skróty są objaśnione na drugiej stronie i wychodzi na to, że wiążą się z ruchem plemników. Niby dużo ruchliwych, ale źle się ruszają. I znowu duzo tych skrzywień główki.

    Martwi mnie też aglutynacja I. Wcześniej była lepsza.

    Pewnie na następnej wizycie doktor zleci jakieś bardziej szczegółowe badania.

    Nika, nasz androlog twierdzi, że witka jest napędem plemnika i kij z główką, ważne, by miało go co napędzać w kierunku jaja.
    Widzisz, Summer potwierdza moje słowa o rozłące - pewnie w tym tkwi przyczyna.

    Na aglutynację witamina C i E i będzie dobrze :) Sama pewnie to wszystko wiesz, tylko człowiek na własne wyniki patrzy zupełnie inaczej niż na cudze.

    Swoją drogą nigdy nie sądziłam, że będę takim znawca badań nasienia. Szkoda, że na egzaminie radcowskim nie będzie kazusu na analizę spermiogramów :P Więc czasu spędziłam w lutym na Pubmedzie niż na Lexie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2018, 17:57

    Karma88, moyeu lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 9 marca 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia gratulacje! Niech beta pięknie rośnie <3

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 9 marca 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika strasznie mi przykro, że musieliście przez to przejść :( :*

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 9 marca 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika dobrze, ze juz masz to za soba. Na pewno było bardzo ciężko.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 9 marca 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia gratuluję ciąży i życzę, zeby tym razem trwala 9m-cy :*

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Karma88 Autorytet
    Postów: 3088 3640

    Wysłany: 9 marca 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie znam się aż tak na wynikach nasienia więc nie pomogę, ale dziewczyny sensownie Ci tu piszą.

    Ja tylko powiem, że bardzo mi przykro, że musieliście przechodzić przez koszmar pożegnania się z Maleństwem. A jak M zniósł dzisiejszy dzień?

    Emilka <3

    gg649vvjtg0z1oj0.png

    Od 09.2013:02.2014-5t6dc <3 07.2015-12tc <3
    MTHFR A1298C+C667T+PAI-1 4G-hetero, immunologia
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 9 marca 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żyje dzień drugi :D

    Dałam popuścić wodze fantazji na egzaminie. Napisałam wszystko. Jak dostanę 3 że dwóch dni to będzie zajefajnie.

    reset, Bajkaaa, Phnappy, Czrna 81, Jeżowa, Karma88, Kaczorka, Frelcia, MOJE, -Mamunia-, frezyjciada, Morusek, Lunaris, nenusia, lamka, KateHawke, ANkaG, Diamond92 lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 9 marca 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika tule Cię :* mam nadzieję że już będzie tylko lepiej !

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 9 marca 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karma88 wrote:
    Ja nie znam się aż tak na wynikach nasienia więc nie pomogę, ale dziewczyny sensownie Ci tu piszą.

    Ja tylko powiem, że bardzo mi przykro, że musieliście przechodzić przez koszmar pożegnania się z Maleństwem. A jak M zniósł dzisiejszy dzień?
    Dzięki. On też źle to zniósł. Po powrocie do domu poryczeliśmy jeszcze trochę i teraz śpi już 4 godziny. A ja wymyślam sobie różne powody do martwienia - każdy dobry na odwracanie uwagi. Mam wrażenie, że jego wciąż od nowa zdumiewa, że coś takiego się stało i że teraz się strasznie boi. A ja mu przecież nie mogę obiecać, że to się nie powtórzy

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 9 marca 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    Żyje dzień drugi :D

    Dałam popuścić wodze fantazji na egzaminie. Napisałam wszystko. Jak dostanę 3 że dwóch dni to będzie zajefajnie.
    Dostaniesz dodatkowe punkty za elokwencję

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 9 marca 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Dostaniesz dodatkowe punkty za elokwencję
    Hahaha nika ja usypialam nad tym egzaminem, na koniec dostałam jakiegoś powera i wszystko poorbilam. Zobaczymy z jakim efektem haha :p wesoła twórczość. Nawet nie miałam czasu żeby myśleć cholera. A co dopiero rozwiązywać kazusa pisać itd.

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 9 marca 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika dobrze że już jest po pogrzebie, może odnajdziesz teraz jako taki spokój... Przykro mi że musieliście przez to przechodzić :'(
    Może teraz to głupio zabrzmi, ale cieszy mnie że przechodzicie przez to razem, że się wspieracie, razem płaczecie i przeżywacie stratę. Wiesz znam pary które nie udźwignęły nieszczęścia jako para i się rozchodzili. Wasza miłość jest waszą siłą. Ja wierzę że jeszcze będziecie mieli kogo nią obdarować.

    Czarna81
    22 cs.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 9 marca 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza brawo Ty! Kiedy będziesz znała wyniki? A mąż zazdrośniczek przemówił, czy dalej obrażony?

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Mala90 Przyjaciółka
    Postów: 91 115

    Wysłany: 9 marca 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Molisia! :D teraz duzo odpoczynku, malo stresu i bedzie wszystko dobrze :) Ja chyba nie wytrzymam do niedzieli i jutro rano zatestuje w 9dpo

    7 cs,
    Grudzien 2017 - poronienie 6tc
    Euthyrox 50
  • Lucia88 Autorytet
    Postów: 792 794

    Wysłany: 9 marca 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia, gratuluję!
    Jak na 12dpo to bardzo dobry wynik. Trzymam mocno kciuki za przyrost bety!

    PRZERWA W STARANIACH

    29.05- neurolog
    31.05- psychiatra
‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ