X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Niedomoga ciałka żółtego
Odpowiedz

Niedomoga ciałka żółtego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy któraś z Pań ma/ miała taki problem? Mam cykle co 28, cztery dni przed miesiączką występują plamienia. Owulacja występuje, potwierdzona monitoringiem. Prawdopodobnie istnieje problem z zagnieżdżeniem. Czekam na wynik progesteronu, reszta wyników idealna a ciąży brak od 2 lat.

  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U mnie na 2-3 dni przed miesiączka występowały plamienia, ale nie sprawiło to trudności w zajsciu w ciążę. Występują u ciebie tez plamienia miedzymiesiaczkowe? Jeśli nie to raczej nie masz się czym martwic, bo takie plamienia mogłyby świadczyć o problemie. Ale dobrze, że zrobiłaś badanie progesteronu, czasami jego wartości są zbyt niskie i potrzebne są wspomagacze.

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamień międzymiesiączkowych nigdy nie miałam. A ile trwały u Ciebie cykle? U mnie faza lutealna trwa mniej niż 10 dni;/ Ostatnio plamienia pojawiły się już 7 dpo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że zrobiłaś badanie progesteronu. Nawet jak wyjdzie źle to na szczęście jest to łatwe do ogarnięcia dzięki lekom.

  • Bajka91 Autorytet
    Postów: 422 119

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam cykle co 28-30 dni. To faktycznie krótką masz tą fazę lutealną. Rozmawiałaś z ginekologiem na ten temat?

    km5sgu1rjgjj22rj.png
    f2wl9vvjissk6tut.png

    16+2dni - 181g synek? <3, 20+2dni - 409g synek potwierdzony! <3 :), 23+4dni - 654g, 26+2dni - 969g, 27+1dni - 1174g, 31+2dni - 1995g, 35+1dni - 2822g, 38+1dni - 3641g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz jest prawie pewny, że jest to wina progesteronu. Ale czekam do czwartku za tydzień na wizytę. Ogólnie owulację mam w połowie cyklu. Zazwyczaj faza lutealna trwa 9-10 dni. 29 lutego miałam hsg, 17 dnia cyklu dopiero owulację i po 7 dniach od owu plamienia;/ Zaczęłam brać cynk, magnez, vit. B6, witaminę C i czekam co dalej. Zawsze tylko słyszę, że teraz napewno się uda i boję się, że jak dostanę duphaston lub luteinę narobię sobie nadziei i znów się rozczaruję;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak to jest z Duphastonem? Czy wezmę go np. jeden, dwa cykle i zlikwiduje plamienia? Czy trzeba go brać już cały czas?

  • Agulka901 Autorytet
    Postów: 395 180

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj! U mnie znowu cykle były bardzo długie tzn zawsze 30dniowe a ostatnio po 42 dni + plamienia ok 8dpo. Wyszło że mam za wysoką prolaktynę i za niski progesteron. To mój pierwszy cykl z duphastonem i jak narazie plamień brak :)

    p19uskjo06b2cvyq.png

    Adaś 36 tc - 1950g szczęścia (2014)
    Karolek 20tc - Aniołek [*] (2017)
  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zeby stwierdzić niedomogę musialabyś co 2 dni powtórzyć progesteron. Najlepiej 6-8-10 dpo. Progesteron uwalnia się skokowo... poza tym musiałabyś zaobbserwować czy przyrasta. Jedno badanie nic nie da, a jesli lekarz uważa, że jedno wystarczy to zmien lekarza

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 6 maja 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    Witam, czy któraś z Pań ma/ miała taki problem? Mam cykle co 28, cztery dni przed miesiączką występują plamienia. Owulacja występuje, potwierdzona monitoringiem. Prawdopodobnie istnieje problem z zagnieżdżeniem. Czekam na wynik progesteronu, reszta wyników idealna a ciąży brak od 2 lat.

    I jakie masz wyniki progesteronu?

    Tez mam problem z plamieniami przed @. Zawsze 2-3 dni przed okresem mam takie w malej ilosci... np troche zabarwiona wkladka.. potem dlugo nic i okres :/ i czasami w polowie cyklu tez zdarza sie po wysilku fizycznym np. cwiczenia z chodkowska lub jazda na rowerze.
    Zbadalam progesteron i wyniki to:
    13,69 w 20dc
    16 w 24dc
    Lekarz skomentowal ze w normie ale spotkalam sie na tym forum z tym ze nawet przy 20 lekarz przepisywal pogesteron.

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 6 maja 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia_82 wrote:
    I jakie masz wyniki progesteronu?

    Tez mam problem z plamieniami przed @. Zawsze 2-3 dni przed okresem mam takie w malej ilosci... np troche zabarwiona wkladka.. potem dlugo nic i okres :/ i czasami w polowie cyklu tez zdarza sie po wysilku fizycznym np. cwiczenia z chodkowska lub jazda na rowerze.
    Zbadalam progesteron i wyniki to:
    13,69 w 20dc
    16 w 24dc
    Lekarz skomentowal ze w normie ale spotkalam sie na tym forum z tym ze nawet przy 20 lekarz przepisywal pogesteron.
    Lekarze już rutynowo przepisują progesteron. Nie ma sensu siać paniki przy takim poziomie. :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wynik ponad 30, przy normie chyba do 28 ( 8 dpo). Czyli bardzo dobry. Lekarz powiedzial, że plamienia to taka moja uroda i nic nie przepisał, kazał starać się dalej naturalnie bo wyniki dobre....

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 6 maja 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    U mnie wynik ponad 30, przy normie chyba do 28 ( 8 dpo). Czyli bardzo dobry. Lekarz powiedzial, że plamienia to taka moja uroda i nic nie przepisał, kazał starać się dalej naturalnie bo wyniki dobre....
    U mnie z kolei niecałe 14 w 7dpo i lekarz stwierdził, że od biedy mogę brać dupka, ale twierdzi, że jest to przyzwoity wynik i nie ma sensu siać paniki.

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie faza lutealna krótka, 10-11 dni i zaczynają się plamienia. Aż byłam zdziwiona, że taki wysoki wynik progesteronu.

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    U mnie faza lutealna krótka, 10-11 dni i zaczynają się plamienia. Aż byłam zdziwiona, że taki wysoki wynik progesteronu.

    Brałaś jakieś leki na te plamienia ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mi nic nie przepisał, bo progesteron wyszedł b. dobrze.
    Sama z siebie biorę cynk, magnez, vit. b6 i vit. C od dwóch miesięcy i jest lekka poprawa, z 4 dni plamień teraz są 2

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    Lekarz mi nic nie przepisał, bo progesteron wyszedł b. dobrze.
    Sama z siebie biorę cynk, magnez, vit. b6 i vit. C od dwóch miesięcy i jest lekka poprawa, z 4 dni plamień teraz są 2

    Wisz co pytam, ponieważ u mnie wszystko ładnie sie zapowiada do polowy fazy lutealnej a później nagly spadek temp az do @. Przed okresem 2-3 dni plamienia pozniej nic, potem znowu plamienie a potem @. Drugi cykl i historia sie powtarza. Progesteron wyszedl wpprzadlu zdaniem ginekologa. (tzn ok 14 w 20dc, 16 w 25)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie te plamienia to też jedna wielka zagadka. Mam je odkąd odstawiłam anty.

    Mi wyszedł progesteron ponad 30, przy normie do 28. w 8 dpo. Więc tu nie ma się do czego przyczepić. Prolaktyna ok, tarczyca też. Czekam na wizytę na koniec lipca i wtedy będą podejmowane kroki odnośnie stymulacji albo inseminacji

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 6 lipca 2016, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    Dla mnie te plamienia to też jedna wielka zagadka. Mam je odkąd odstawiłam anty.

    Mi wyszedł progesteron ponad 30, przy normie do 28. w 8 dpo. Więc tu nie ma się do czego przyczepić. Prolaktyna ok, tarczyca też. Czekam na wizytę na koniec lipca i wtedy będą podejmowane kroki odnośnie stymulacji albo inseminacji
    Też od odstawienia anty mie wam plamienia, co prawda nie zawsze, ale są. W ogóle miałam okropnie rozregulowany cykl. Teraz się trochę uspokoiło :)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    ja też mam plamienia w 2 fazie cyklu- czasem 2-3 dni przed @, ale i zdarza się 7 dni przed @ :/
    faza lutealna (z plamieniami) trwa u mnie 13-14 dni
    progesteron w normie- 18,50
    natomiast zauwazyłam na wykresach, że moja temp. zbyt szybko spada- zwykle spada kilka dni zanim dostanę @

    moj gin twierdzi, że takie plamienia spowodowane są brakiem równowagi miiędzy progiem, a estrogenami- a sam poziom proga nie ma nic do rzeczy

    dostałam w tym cyklu duphaston, zobaczymy jak na mnie podziała.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ