X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Niski poziom bety a ciąża
Odpowiedz

Niski poziom bety a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam moje drogie panie, jestem tu nowa i mam pytanie :)

    Od 10 miesięcy staramy się o dzidzię i póki co o ciąży jak nie było tak nie ma. Okres jak na złość przychodzi regularnie, co 29-30 dni. W zeszłym cyklu w (18 dc) miałam USG i lekarz stwierdził, że pęcherzyk jest duży i w ciągu doby pęknie. To już któryś raz, że owu była w okolicy 20dc.
    W 27 dc zrobiłam badania:
    Progesteron - 5,1 mg/ml
    Beta <2,3
    30 dc przyszła miesiączka... Czyli faza lutealna za krótka.

    Decyzja- od tego cyklu włączamy luteinę.

    Nurtuje mnie jednak, czy mogło dojść chociaż do zapłodnienia I implantacji, a ze względu na niski proge od razu poronienie?? Bo dlaczego wynik bety nie wynosi 0? Czy może jakieś odczynniki interferują?

    Wkurza mnie to że po tylu miesiącach ani razu nawet miesiączka się nie spóźniła. Już bym wolała chociaż poronione dwie kreski niż ta ciągła biel...

  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 2 marca 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie do końca rozumiem zapis wyniku. <2,3 to jest zapis normy? Czy wynik?

    A i uwierz mi, nie wolałabyś poronionych 2 kresek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2020, 17:45

    szona, Ochmanka lubią tę wiadomość

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 2 marca 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki wynik < jakiejś liczy znaczy tylko, ze sprzet laboratorium nie odczytuje wyników poniżej tej liczby, czyli zazwyczaj to znaczy ze jest 0

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za uświadomienie :)

    Przepraszam jeśli to dziwnie zabrzmiało, fakt, trochę nietaktownie to napisalam. Nie chciałabym nigdy stracić ciąży ani przeżyć poronienia...

    Chodziło mi o to, że po kilkunastu cyklach starań ani razu nie zobaczylam dwóch kresek na teście ciążowym, nawet cienia cienia ;( czasem sobie myślę, ze gdybym kiedykolwiek zobaczyła kreseczkę na teście to chociaż jest szansa, że mogę być w ciąży a tak nic, tak jakbym była niezdolna do rozrodu :(

  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 2 marca 2020, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Belladonna wrote:
    Dzieki za uświadomienie :)

    Przepraszam jeśli to dziwnie zabrzmiało, fakt, trochę nietaktownie to napisalam. Nie chciałabym nigdy stracić ciąży ani przeżyć poronienia...

    Chodziło mi o to, że po kilkunastu cyklach starań ani razu nie zobaczylam dwóch kresek na teście ciążowym, nawet cienia cienia ;( czasem sobie myślę, ze gdybym kiedykolwiek zobaczyła kreseczkę na teście to chociaż jest szansa, że mogę być w ciąży a tak nic, tak jakbym była niezdolna do rozrodu :(

    Ehh... tez tak kiedyś myślałam, że chciałabym chociaż zobaczyć dwie kreski. A jak zobaczyłam i straciłam tydzień później, to zrobiło mi to taki sajgon w głowie, że potrzebowałam psychologa. Nawet w snach nie sądziłam, że może się to za mną tak ciągnąć i tak boleć.

    Trzymam kciuki, mam nadzieję, że luteina pomoże.

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 2 marca 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko, nie szkodzi. ;)

    Ponoć statystycznie większość par stara się do roku czasu naturalnie i dopiero po 12 miesiącach podchodzi się do badania niepłodności, więc macie jeszcze czas i szansę całkiem naturalnie i bez badań na sukces. A takie to się wydaje proste ^^ Bez zabezpieczenia i buch. Zazdroszczę parom, które to przechodzą z taką łatwością.

    Wiem co znaczy ta męka, gdy patrzy się wciąż na negatywny test :/ Pierwszy raz czekałam chyba około półtora roku czy też prawie dwa. Drugi raz udało się po pół roku, ale nieszczęsna CP. A teraz znów próbowaliśmy jakieś półtora roku, z czego jakiś rok na stymulacji.

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ