X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Objawy POTWIERDZONEJ ciąży :)
Odpowiedz

Objawy POTWIERDZONEJ ciąży :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Annamaria Autorytet
    Postów: 2329 3342

    Wysłany: 9 listopada 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomyślałam sobie, że byłoby fajnie mieć też wątek z objawami dziewczyn, które faktycznie zobaczyły II kreseczki na teście.. :) Takie indywidualne, najróżniejsze, najdziwniejsze, standardowe i te niezwykłe objawy różnych kobiet w jednym miejscu..

    Mamy wątek z objawami ciąży, ale zamienił się on w sumie w kłębowisko pytań i domysłów, a czasem chciałoby się poczytać o tym, co faktycznie coś zwiastowało...

    Byłoby super, jakby świeże testerki coś tu zostawiły ze swojego doświadczenia, a i niektóre z was, z poprzednich ciąż, jak pamiętacie, jakie miałyście objawy i przeczucia, które się sprawdziły, to dawajcie :)

    Księgowa, K&K, Kasia_87, niknie7063 lubią tę wiadomość

    2007 synek
    2008 (* 9 tc)
    2010 synek
    2015 synek
    2018 synek
    2020 (* 11tc i *13tc)
    2021 córeczka

    MTHFR_677C T i PAI-1 4G hetero

    :) wegemama :)

    NHRLp2.png
  • lawendowePole Autorytet
    Postów: 2980 3505

    Wysłany: 10 listopada 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomysł na wątek super, ale z doświadczenia wiem, że zaraz zleci się chmara dziewczyn, które będą walić objawami i pisać, że są 9dpo i jeszcze nie zrobiły testu (identyczny wątek leży na fiolecie).
    Zacznę od siebie - na koncie dwie ciąże biochemiczne, objawy ciążowe w cyklach bez ciąż, objawy miesiączkowe w cyklach z ciążami. Na wczesnym etapie jest to ze sobą ściśle połączone, bo jest podwyższony progesteron.
    Jedyny objaw, który był póki co unikalny to wymioty już od pierwszego/drugiego dnia po spodziewanej @. Ale z tego co widzę, to jestem raczej ewenementem, bo normalnie mdłości czy wymioty zaczynają się ciężarnym po 7 tygodniu.
    W pierwszej cb kuły mnie sutki tak "od wewnątrz", w pozostałych zwyczajnych cyklach tego nie miałam, ale miałam kilka razy bardzo zbliżone dolegliwości bólowe piersi.

    Annamaria, Księgowa, niknie7063 lubią tę wiadomość

    age.png
    02.12.2022 17:32, 40+2, 3540 g., 55 cm
    Tadziu z Nami ❤

    01.20 - start starań
    05.20, 09.20 - cb
    01.21 - poronienie 7tc
    06.21 - poronienie ~9tc - T22
    pauza do 01.2022
    03.22 - (25.03. - II kreski -> 14.04. - CRL 0,8 cm ❤, YS 0,4 cm -> 28.04. - CRL 2,22 cm -> 06.05. - CRL 4,1 cm -> 16.05. - CRL 5,73, FHR 156 -> 15.06. - 147 g. -> 24.06. - 235 g. -> 13.07. - 344 g. -> 1.08. - 522 g. chłopca -> 14.09. - 1278 g. -> 05.10. - 1761 g. -> 30.11. - 3550 g.)

    PAI-1 4G homo i MTHFR 1298A>C hetero
    Kariotypy ok

    Siła🔹️Spokój🔹️Miłość

    Bądź dumny z tego co robisz, zwłaszcza, jeśli nikt inny tego nie docenia.
  • Suszarka Autorytet
    Postów: 4459 9411

    Wysłany: 10 listopada 2020, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadnych objawów przed terminem @ nie mialam. Dzień przed zrobieniem testu miałam bóle miesiączkowe i to dość mocne, byłam pewna że rozkręci się zaraz krwawienie. Kilka dni później zaczął się potezny ból piersi i strasznie chciało mi się pić. Nudności zaczęły się mniej więcej od 5+0, a wymioty od 6+4, i trwały do około 20 tygodnia.

    Szczerze mówiąc nie wierzę w objawy przed terminem @, a opisywanie objawów dwa czy trzy dni po owu to już w ogóle nieporozumienie. Na bank nie jest też tak, że jak testy wychodzą białe to objawy i tak dają nadzieję na ciążę. No bo tak na zdrowy rozum, większość objawów ciąży jest nakręcają przez hormony, a głównym motorem jest bHCG. Skoro hormonu nie ma, ciąży nie ma, to i objawy nie są ciążowe a PMSowe.

    amaniii, niknie7063 lubią tę wiadomość

    Iga ❤️ 7.01.2021
    Jagoda ❤️ 7.04.2022
  • Monia66 Autorytet
    Postów: 454 498

    Wysłany: 10 listopada 2020, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zawroty glowy jeszcze przed terminem @. Po tygodniu spóźnienia i zrobieniu testu ból brodawek i brzucha jak na okres, który nie przyszedl. Zresztą przed terminem w ogole nie czułam jakbym miała dostać @ zawsze czulam sie wielka jak wieloryb, a tu nic. Zero bólu piersi, humorkow, nic.
    Mówi się też o przeziębieniu, że to niby objaw, a przez 2 tygodnie meczylam się strasznie.

    niknie7063 lubi tę wiadomość

    qb3cj48ae751dsv6.png
  • Monia66 Autorytet
    Postów: 454 498

    Wysłany: 10 listopada 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszarka wrote:
    Żadnych objawów przed terminem @ nie mialam. Dzień przed zrobieniem testu miałam bóle miesiączkowe i to dość mocne, byłam pewna że rozkręci się zaraz krwawienie. Kilka dni później zaczął się potezny ból piersi i strasznie chciało mi się pić. Nudności zaczęły się mniej więcej od 5+0, a wymioty od 6+4, i trwały do około 20 tygodnia.

    Szczerze mówiąc nie wierzę w objawy przed terminem @, a opisywanie objawów dwa czy trzy dni po owu to już w ogóle nieporozumienie. Na bank nie jest też tak, że jak testy wychodzą białe to objawy i tak dają nadzieję na ciążę. No bo tak na zdrowy rozum, większość objawów ciąży jest nakręcają przez hormony, a głównym motorem jest bHCG. Skoro hormonu nie ma, ciąży nie ma, to i objawy nie są ciążowe a PMSowe.
    To moja pierwsza ciąża i nie raz widzialam objawy, których nie bylo albo doszukiwalam się ich na sile, robiąc sobie w glowie nadzieję, a kiedy naprawdę zaszlam w ciążę, to te wyobrazenie zmieniło się o 180 stopni. Ale ja tez nigdy nie robiłam testu przed terminem @, zawsze po.

    Suszarka lubi tę wiadomość

    qb3cj48ae751dsv6.png
  • Annamaria Autorytet
    Postów: 2329 3342

    Wysłany: 11 listopada 2020, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lawendowePole wrote:
    Pomysł na wątek super, ale z doświadczenia wiem, że zaraz zleci się chmara dziewczyn, które będą walić objawami i pisać, że są 9dpo i jeszcze nie zrobiły testu .

    lawendowePole, aaaa, jakoś liczę na nasz rozsądek i umięjętność czytania ze zrozumieniem, że w skoro w tytule wątku jest POTWIERDZONEJ, no to będzie dobrze... :)

    Moje objawy wcześniejszych ciąż:

    - niesmak jeśli chodzi o kawę, przestała smakować
    - zasypianie wieczorem, przykładałam głowę do poduszki i w ciągu MINUT zasypiałam błogo, z taką aż fizyczną przyjemnością
    - wybuch tkliwości do małych dzieci, nagle mogłabym je tulić i całować, nosić, och i ach
    - ból podbrzusza.. to ciekawe, bo w jednej ciąży miałam jakiś tydzien przed terminem miesiączki takie uczucie ciągłego ciepła w podbrzuszu, jakbym nosiła tam ciepły mini termoforek, a w drugiej ciąży brzuch nie bolał w ogóle, nic go nie czułam.
    W swojej pierwszej ciąży miałam typowy ból podbrzusza jak na okres i nie robiłam uparcie testu, bo przecież zaraz dostanę @! Dopiero w 40 dniu cyklu chyba skapitulowałam i zrobiłam. Także co ciąża, to inne objawy :)

    2007 synek
    2008 (* 9 tc)
    2010 synek
    2015 synek
    2018 synek
    2020 (* 11tc i *13tc)
    2021 córeczka

    MTHFR_677C T i PAI-1 4G hetero

    :) wegemama :)

    NHRLp2.png
  • Justyna.Optyk Autorytet
    Postów: 2260 4448

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączę również. :)
    Ciąża potwierdzona, niestety utracona, ale objawy były.
    1. Mogłabym spać wszędzie, zawsze i natychmiast. Byłam zmęczona tym, że rano wstałam i zebrałam się do pracy. Śpioch śpioch i jeszcze raz śpioch.
    2. Piersi nie mogłam niemal dotknąć. Ten objaw pojawił się bardzo szybko, wg ginekolog wręcz za szybko. Jeszcze przed terminem @. Wyglądałam jak chodząca mleczarnia na sterydach.
    3. Ciągle byłam głodna. Ale nie burczało mi w brzuchu. Po prostu miałam ochotę jeść (a nie należę do ludzi, którzy się przejadaja.
    3. A teraz ten dziwny - swędzialy mnie brodawki. :D no w życiu tego nie czułam, a tuż przed zrobieniem testu myślałam, że oszaleję. Przeszło, jak beta spadła do zera.

    To tyle. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2020, 16:38

    wnidupjyplv8ipq3.png

    Hanusia, 3870g czystego szczęścia, 57cm miłości ❤️
    39+3 tc
  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny wątek , jak mi sie uda miec dwie krechy to wlasnie tutaj opiszę czego doszukalam sie w swoim ciele... bo jestem z tych tkliwych osob. I wierze ze wiele kobiet ma jakies objawy hormonalne juz przed miesiaczką.

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 748 525

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przed terminem@ :
    drażliwość piersi, ale niezbyt intensywna, po prostu je czułam całą II fazę cyklu
    senność
    brak objawów PMS (zazwyczaj kilka dni już mnie pobolewało przed @, a w udanym cyklu co jakiś czas skurcze chwilowe)
    metaliczny posmak w ustach (tylko raz wieczorem)
    Po terminie @ :
    - jeszcze więcej spania
    - zmiana smaków, drażliwość na zapachy
    - mdłości

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Annamaria Autorytet
    Postów: 2329 3342

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama jeszcze nie wierzę, że mam szczęście tu teraz znów pisać :)


    Moje objawy

    - bardzo duży apetyt, wręcz kompulsywny, jak jeszcze przed testem przyszła pizza z burakiem, oscypkiem i rucolą, to po prostu klapnęłam na podłogę tak jak stałam, i zaczęłam ją wręcz pożerać, nie czekając na mojego M..
    - mdłości. Czasem do południa, a najczęściej wieczorem i głównie w nocy. Musiałam w nocy coś iść zjeść do kuchni, bo miałam od mdłości taki podwyższony puls, takie przyspieszone bicie serca, jak na chwilę przed wymiotowaniem, ale łagodniej..
    - brak mlecznego śluzu!!! To mnie zdziwiło, zawsze był po powu!
    - uczucie mokrości, że chyba, chyyyba coś tam leci, a po kontroli w toalecie, ani zalewu śluzu, ani nawet na papierze żadnych potoków śluzu, po prostu taki gładki poślizg i tyle.

    i mój główny objaw, który zapoczątkował pierwszą myśl, że mogło się udać. Przy badaniu szyjki macicy, któregoś dnia po owu zorientowałam się, że jestem bardzo, ale to bardzo spulchniona w środku pochwy. Szyjka zaginęła gdzieś u góry, nie wiadomo gdzie, a ja palcami muszę się rozpychać pomiędzy grubymi ściankami w środku, było to zupełnie inne uczucie niż jeszcze chwilę wcześniej..

    Co do piersi, zero różnicy w porównaniu do poprzednich nie zaciążonych cykli. Są takie same, nic inaczej nie boli, nie kłuje.

    Księgowa, amaniii, K&K, DomkaPodomka, Monis2500 lubią tę wiadomość

    2007 synek
    2008 (* 9 tc)
    2010 synek
    2015 synek
    2018 synek
    2020 (* 11tc i *13tc)
    2021 córeczka

    MTHFR_677C T i PAI-1 4G hetero

    :) wegemama :)

    NHRLp2.png
  • StarającaSię Autorytet
    Postów: 731 540

    Wysłany: 21 grudnia 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzień przed testem bezsenność i to mi dało do myślenia.
    Żadnych innych objawów nie miałam,byłam święcie przekonana że nic z tego.
    W innych cyklach nie ciążowych miliony objawów.

    4x córka😁❤️🤪

    ex2bzbmhtxo2wcnz.png
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 908 1146

    Wysłany: 11 marca 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Objawy przed terminem @
    Pierwszy objaw to intensywne nasilenie atopowego zapalenia skóry, już dwa dni po owulacji
    Brak bólu piersi który zawsze występował
    Duża senność i zmęczenie
    Dużo dziwnych snów codziennie
    Wzdęcia - codziennie musiałam kilka razy łykać Espumisan bo nie wyrabiałam z bólu inaczej

    7dpo-9dpo Szczypanie w piersiach/sutkach

    Dzień przed terminem @ nieregularne kłucia w podbrzuszu, trwały przez około 3dni

    Objawy po terminie @
    Głód, po godzinie od jedzenia głód jakbym trzy dni nie jadła. Trwało to przez tydzień około
    Pragnienie - non stop
    Duży ból głowy co któryś dzień

    teraz 24dpo i jedyny objaw to straszne zmęczenie w okolicach godziny 14 🤪
    i w małym stopniu atopowe zapalenie skóry
    - beta 9832


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2021, 16:57

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    👩🏻 30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • Szewcowa Ekspertka
    Postów: 229 287

    Wysłany: 7 maja 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem przykładem braku objawów przy szczęśliwym cyklu. Nawet kupiłam 2 paczki tamponów na okres. Wszystko jak zwykle: śluz niepłodny, rozdrażnienie, może bolesność piersi była trochę większa, bo w dniu spodziewanej miesiączki byłam na imieninach i z trudnościa mi przychodziło przytulenie się do najbliższych tak mnie bolały. Choć przy okresie też miałam zawsze tkliwe, ale może nie aż tak.
    Nawet test zrobiłam 3 dni po terminie.

    W innych miesiącach miałam ich mnóstwo objawów.
    Co pomogło? Zajęcie się innymi sprawami niż planowanie dziecka, w drugim odpuszczonym cyklu się udalo, a ogólnie było 8 msc starań.

    2.01.22 ❤️❤️❤️ Nasza Córeczka 😍
  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 7 maja 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dziwne objawy. Nie miałam mdłości itp jedynie wzdęcia że wyglądałam jakbym była już w 5 miesiącu i bardzo szybko nabrałam wody. Ciąża co prawda skończyła sie na 6 tygodniu a ja miałam 5kg na plusie😳 a nie jadłam jakoś więcej ;p Miałam zachcianki na ryby i mogłam je jeść cały czas ale to tylko to. Z takich mniej typowych objawów to zrobiły mi sie piękne grube włosy ale za to żaden lakier na paznokciach mi sie nie trzymał, nawet hybrydowy i niestety to już mi zostało. Mój organizm po prostu zaczął odrzucać takie rzeczy😜
    Piersi miałam powiększone ale nie bolały mnie wcale, nie bolał mnie brzuch i nie czułam żadnego kłucia itd. Ogólnie nie czułam sie jakbym była w ciąży i może to już zwiastowało że nie skończy sie ona dobrze :/

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 8 maja 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy cb zmienił mi się śluz, sutki bolały od owulacji, a w dniu spodziewanej małpy - całe piersi. Plus ogromna senność.

    Aktualna ciąża - objawów Z E R O. Byłam przekonana, że nawet nie było owulacji. Biust nie urósł ani odrobinę, zupełnie nie bolał, zmieniło się to dopiero w okolicy 7 tc - a teraz czuję tylko sutki. Nie odrzuciło mnie od jedzenia, nie miałam bardziej czułego węchu, nie było bólu jak na okres (pojawił się dopiero w 5-6 tc). No po prostu nic a nic. Śluz zupełnie jak przed każdym okresem. Senność pojawiła się od 7 tc - ale nie w ciągu dnia, po prostu zasypiam wcześniej.

    Niech mój wpis będzie więc pocieszeniem dla tych czekających, które z pojawieniem się objawów typowego cyklu wiedzą, że „na pewno znowu nic z tego” :)

    Sesyjka, Piwonia24, niknie7063 lubią tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 9 lipca 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tych moich pierwszych, już potwierdzonych objawów ciazy to ja mialam zawroty głowy. Do tego mialam dzień, kiedy mialam bóle, ale nie umiałam określić, czy jest to ból owulacyjny, czy menstruacyjny, był zdecydowanie inny. Ostatecznie było też jednodniowe plamienie. I to tyle. 😊

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • K&K Autorytet
    Postów: 931 1362

    Wysłany: 9 lipca 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moich objawów to przed datą @ pobolewało mnie podbrzusze, takie bóle jak na okres, nawet kupiłam paczkę tamponów bo miałam dostać w weekend a spędzaliśmy go na działce na basenie więc nie chciałam rezygnować z kąpieli.
    Ogólnie zawsze przed @ miałam tak straszne napięcie, że bez kija nie podchodź, nerwówka, płacz, humorki i wszystko co możliwe. W udanym cyklu nie miałam żadnego napięcia i humorków.
    Ból piersi - ale go miałam zawsze przed okresem więc nie zwracałam zbytnio uwagi. Teraz jednak uważam, że jednak był mocniejszy niż zawsze.
    Teraz obecnie mam 7tc i ciężkie piersi, tkliwość sutków i ich swędzenie.
    Trochę mnie rano muli, nie wymiotuję, ale jak zjem coś małego albo wezmę gumę do żucia to przechodzi. Smak i węch też mam trochę bardziej wyczulony i wyostrzony.
    Doszło też zmęczenie, że po pracy muszę się zdrzemnąć na godzinkę.
    I jak pisała Annamaria też mam cały czas uczucie mokrości, że coś mi leci, ale żaden śluz na papierze ani na bieliźnie się nie pojawia.
    Częściej też chodzę do toalety i mimo że jakoś dużo nie piję to zawsze sikam tyle jakbym trzymała pół dnia.

    Wow jak to wypisałam to jednak wyszło nawet sporo, a ja sobie wkręcałam że nie mam żadnych i pewnie coś nie tak 😱

    5e1355db6b.png

    Julia 🍓
    📅 26.02.2022
    ⏰ 5:49
    ⚖️ 3730 g
    📏 54 cm
  • Alutka128 Autorytet
    Postów: 2739 2300

    Wysłany: 14 lipca 2021, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pamiętam że u mnie przed okresem w śnie czułam jakby ktoś mnie kopnął w podbrzusze, w śnie poczułam ból chwilowy.
    Później ból jak na okres, noc przed zrobieniem testu nawet założyłam podpaskę na noc bo tak mnie brzuch bolal że byłam pewna że dostanę okres.
    Jakie było moje zdziwienie jak zrobiłam test 2 dni po terminie okresu, a poprzedni "okres" to było krwawienie po biochemie.
    Później ból piersi który minął całkowicie i już byłam pewna że poronie. Ale na szczęście wszystko dobrze
    Odpuściliśmy całkowicie przez tarczycę, i to był najlepszy lek na zajście w ciążę :)
    Aktualnie 18 tc :)

    qb3c2n0aaonxly0p.png
  • ananana Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też dopiszę swoje objawy 😊
    -bol piersi zdecydowanie silniejszy niż przed @
    -lekkie pobolewanie brzucha, uczucie rozciągania albo jakby zakwasów, zupełnie inne niż przed @
    -przeziębienie (katar), a mnie bardzo rzadko bierze
    -nudności, a też problemy żołądkowe raczej mi się nie zdarzają
    -jednodniowe plamienie w terminie @
    - i uwaga ostatni objaw, zwiększone libido, nie wiem czy to standardowy objaw ciążowy, ale składam to na burzę hormonów 😉

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ