X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Plamienia przed okresem odkąd zaczęliśmy starania.
Odpowiedz

Plamienia przed okresem odkąd zaczęliśmy starania.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam 28 lat i od 2 cykli staramy się z mężem o dziecko. Przyjmuję Euthyrox, ponieważ miałam za wysokie TSH ( powyżej 4). Obecnie jest na poziomie 0.89.
    Nigdy nie miałam plamień między miesiączkami. W zeszłym cyklu pojawiło się brunatne plamienie w 22 dc, a w obecnym w 25 dc. W zeszłym badałam progesteron w 8 dpo i wyniósł 13.65 ng/ml, prolaktyna w normie. W tym cyklu nie badałam progesteronu i plamienie znów się pojawiło. Czy któraś z Was ma lub miała podobną sytuację? Za pierwszym razem myślałam, że to plamienie implantacyjne, ale w tym już się nie łudzę.
    Pozdrawiam, Edyta.

    Marianka@87 lubi tę wiadomość

  • Tamalka Koleżanka
    Postów: 41 1

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam takie plamienia od prawie dwóch lat (staramy się od 3,5 roku). Zwykle trwają 2-5 dni przed @. Gin mówi, że to "normalne". W kilku cyklach badałam progesteron i zawsze w normie (w górnej granicy).

    07.2015 - początek starań
    2017 - kiepska morfologia, ruchliwość, żywotność
    07.2017 - HSG (ok), fragmentacja DNA 36%
    03.2018 - laparoskopia: lewy jajowód niedrożny
  • Szpinakova Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobne plamienia, które trwają różnie, najczęściej tydzień, aż do miesiączki. Staram się od 8 miesięcy i nigdy wcześniej tak nie plamiłam. TSH, fT3, fT4, aTPO, prolaktyna w normie. Ginekolog nie udzielił mi odpowiedzi jaka może być przyczyna sani nie sugerował innych badań. Nie wiem czy jest sens badać progesteron. Mi się wydaje, że doszło do implantacji ale zarodek się nie utrzymał, może natura sama dokonała selekcji, a może jest głębsza przyczyna. Ot, takie przemyślenia.

  • MaBi Przyjaciółka
    Postów: 120 43

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie plamienia przed miesiączką były bardzo częste, ale najczęściej były 4-7 dni przed @. Z uwagi na to, że dwa lata temu miałam łyżeczkowanie, lekarz zalecił histeroskopię. I faktycznie znaleźli u mnie sporą bliznę na dnie macicy.
    Teraz powinnam dostać @ 19.12 i na razie plamień nie ma (odpukać!), więc mam nadzieję, że się skończą i da nam to nadzieję na dzidzię <3

    3887d3bdc2b6cf8293695bbcd36a71e6.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ