X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Polip?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ann0490 Koleżanka
    Postów: 51 6

    Wysłany: 22 października 2021, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Wczoraj w 17dc byłam na wizycie u gin. Lekarka potwierdziła, że owu się odbyła(prawdopodobnie 13dc), płyn w zatoce jeszcze był. Tutaj dobre wieści.
    Ale podczas usg dokładnie oglądała macicę i powiedziała, że "coś" jest nie tak. Że coś widzi w macicy, pogrubione endometrium w jednym miejscu i że to może być polip lub zawiązka mięśniaka.
    Czy jest to możliwe, żeby polip złuszczył się razem z miesiączka...? Lekarz proponuję usunięcie operacyjne. Nie wiem co mam myśleć, nawet nie wiem czy to na pewno polip. A jeśli nie to co?
    Mąż się śmieje, że może to zarodek, ale wydaje mi się to niemożliwe.. Trochę się podłamałam, nie wiem co myśleć :(

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 22 października 2021, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, sprawdź to na kolejnym USG tuż po okresie🙂 Miesiac temu miałam identyczną sytuację w 18dc i podejrzenie że jest polip, też była mowa o usuwaniu, a później poszłam na potwierdzenie w 7dc i wszystko było w najlepszym porządku😉 Tylko niepotrzebny stres. Podobno endometrium w drugiej fazie cyklu może się tak "zwinąć" że udaje jakiś inny twór.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ