X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Polipy endometrialne
Odpowiedz

Polipy endometrialne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agn1000 Autorytet
    Postów: 1003 1834

    Wysłany: 30 września 2022, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, zwracam się do Was z z prośbą o poradę. Dwa miesiące temu byłam na monitoringu owulacji, lekarz podejrzewał polipa. Kazal przyjść pod koniec miesiaczki jak endo będzie cienkie żeby go potwierdzić. Okazało się że jest czysto, nic nie ma. Potem byłam na kolejnym monitoringu i nic nie widział. Teraz jestem u innego lekarza, jestem tuż przed owu, endometrium ma 12mm i zauważył polipa 11mm. Zastanawiam się co się dzieje czy to co miesięczny jakiś przerost endometrium który się złuszcza w trakcie okresu czy po prostu ten lekarz widzi tego samego polipa który wcześniej cały czas był a lekarz się wtedy pomylił?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2022, 18:14

    Starania o pierwsze 👶
    na luzie od 10.2021
    na poważnie 02.2022

    🙋‍♀️28
    09.2022 TSH 2,7❌->10.2022 TSH 1,5 ✅
    10.2022 polip 11mm ❌histeroskopia-> polip usunięty ✅
    Suple: pregnastart, olej z wiesiołka
    Od sierpnia: inozytol, kubeczek fertilily
    🙋‍♂️ 32
    08.2022 badanie nasienia koncentracja✅
    morfologia 3% ❌
    Suple:fertilman

    Plan:
    02.23 HSG
    04/05.23 IUI
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2866 2258

    Wysłany: 30 września 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko ocenić, czasem polip może się nie uwidocznić na usg. U mnie kilku lekarzy nie widziało... histeroskopia powie Ci prawdę.

    Agn1000 lubi tę wiadomość

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Agn1000 Autorytet
    Postów: 1003 1834

    Wysłany: 30 września 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Ciężko ocenić, czasem polip może się nie uwidocznić na usg. U mnie kilku lekarzy nie widziało... histeroskopia powie Ci prawdę.

    Chyba faktycznie bez histeroskopii się nie obędzie bo wolałabym się upewnić niż trącić cykl za cyklem.. 🙄 Dzięki za odpowiedź. Będę nalegać na histero

    Starania o pierwsze 👶
    na luzie od 10.2021
    na poważnie 02.2022

    🙋‍♀️28
    09.2022 TSH 2,7❌->10.2022 TSH 1,5 ✅
    10.2022 polip 11mm ❌histeroskopia-> polip usunięty ✅
    Suple: pregnastart, olej z wiesiołka
    Od sierpnia: inozytol, kubeczek fertilily
    🙋‍♂️ 32
    08.2022 badanie nasienia koncentracja✅
    morfologia 3% ❌
    Suple:fertilman

    Plan:
    02.23 HSG
    04/05.23 IUI
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 1 listopada 2022, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agn1000 wrote:
    Hej dziewczyny, zwracam się do Was z z prośbą o poradę. Dwa miesiące temu byłam na monitoringu owulacji, lekarz podejrzewał polipa. Kazal przyjść pod koniec miesiaczki jak endo będzie cienkie żeby go potwierdzić. Okazało się że jest czysto, nic nie ma. Potem byłam na kolejnym monitoringu i nic nie widział. Teraz jestem u innego lekarza, jestem tuż przed owu, endometrium ma 12mm i zauważył polipa 11mm. Zastanawiam się co się dzieje czy to co miesięczny jakiś przerost endometrium który się złuszcza w trakcie okresu czy po prostu ten lekarz widzi tego samego polipa który wcześniej cały czas był a lekarz się wtedy pomylił?

    U mnie było podobnie jeden lekarz widział polipa, poszłam potem na usg do innego żeby potwierdzić i powiedział że nie ma 🤷‍♀️ następnie poszłam do kliniki i Pani Doktor potwierdziła że jest, powiedziała że najlepiej widoczny jest w 1 fazie cyklu jak endometrium nie jest jeszcze duże. Ja zdecydowałam się na histeroskopie. Polip jednak był i to duży. Myślę że chyba jednak warto to sprawdzić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2022, 09:06

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ