X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Polopiryna we wczesnej ciąży
Odpowiedz

Polopiryna we wczesnej ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sponge Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 24 lutego 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w temacie. Podobno nie można, tak mówi ulotka. A co jak się już wzięło, jakie konsekwencje ? Jaka dawka jest jeszcze bezpieczna?
    Znalazłam coś o wadach wrodzonych, rozszczep podniebienia, problemy z krzepliwością, wady serca płodu.
    W ciąży chyba nie jestem ale w drugiej fazie cyklu brałam polopiryne zupełnie nieświadoma zagrozenia.

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 24 lutego 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, prawda jest taka, że dziecko jest doskonale chronione przez pierwsze dwa tygodnie pod tym względem - trochę tak jakby organizm miał świadomość, że nie wiemy o ciąży i musi się sam bronić przed takimi wpadkami.
    Nie sądzę też, aby od paru polopiryn coś się stało, rzecz jasna należy unikać wszelkich leków w ciąży, ale nie ma też co wpadać w panikę od wzięcia jednej tabletki.
    Nie wiadomo jaka dawka jest bezpieczna, nikt nie jest na tyle szalony, aby testować na ciężarnych od jakiej dawki wyjdą wady płodu ;) Lepiej unikać, ale nie warto też jakoś wielce przeżywać jak się na samym początku parę wzięło tabletek.
    Tak to mawia moja babcia: jak jest już po ptokach, to nic ino siąść i na spokojnie czekać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2014, 14:46

    Bergo lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • sponge Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 24 lutego 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co racja to racja, nie ma co przeżywać tym bardziej że ciąży z dużym prawdopodobieństwem nie ma :). Dziękuję za odpowiedź.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ