Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Sok jabłkowy 🍏 zdziałał czary 🪄, drugą kreskę widzę Stary! ⏸️🤰🏼
Odpowiedz

Sok jabłkowy 🍏 zdziałał czary 🪄, drugą kreskę widzę Stary! ⏸️🤰🏼

Oceń ten wątek:
  • miska122 Autorytet
    Postów: 5354 9240

    Wysłany: 5 lutego 2023, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa, Simons, uratujecie statystyki? 😊

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 g <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    30.10.24 - Maksym 56cm, 3800 g <3 💙
    age.png
  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3021 2347

    Wysłany: 5 lutego 2023, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayayanee wrote:
    Ładny wykre co nie? 🤣 wczoraj wieczorem też się na chwilę dałam nabrać hahahah 🤣
    Wykres bardzo ładny, ale może z niego wynikac,że dzisiaj prędzej 10dpo. Więc i tak bardzo wcześnie 🤭🤭 nie wiem jak wy, ale ja dalej trzymam kciuki bo za wcześnie by przesądzać ✊️✊️🍀🍀

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8175 8050

    Wysłany: 5 lutego 2023, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka, najlepszego.

    Jo_an wrote:
    Co by nie "straszyć" dziewczyn 35+. Mnie Pappa na Zd wyszła 1:4585. Pewnie z racji wieku wynik mógłby być lepszy,ale ryzyko i tak bardzo małe. To jest badanie, które może coś rozjaśnić,ale niestety nie musi.

    Nie chce straszyć :) raczej pokazać na moim przypadku że wyniki pappa to czasami tylko statystyka.
    Lekarze mają różne podejście, część nie zaleca przy dobrym USG, a czesc uwaza że właśnie warto, bo można zobaczyć też inne rzeczy.
    Sesyjka wrote:
    No właśnie boję się, że to będzie taki straszak , bo ja już 35+..
    Krysia, a miałaś amniopunkcję? Czy może robiłaś nifty?

    Sesyjka W pierwszej ciąży robiłam jedno i drugie, bo dość szybko robiłam papp-a i na amniopunkcję musiałam długo czekać, a chciałam wiedzieć jak najszybciej.
    W drugiej było tylko nifty.
    Ale ja jestem tym przypadkiem co "tak ma".

    miska122, Sesyjka lubią tę wiadomość

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • Ayayanee Autorytet
    Postów: 1408 1841

    Wysłany: 5 lutego 2023, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola :) wrote:
    Wykres bardzo ładny, ale może z niego wynikac,że dzisiaj prędzej 10dpo. Więc i tak bardzo wcześnie 🤭🤭 nie wiem jak wy, ale ja dalej trzymam kciuki bo za wcześnie by przesądzać ✊️✊️🍀🍀


    Taaaak... U mnie dziś 10 dpo. :)
    Apka tak mi dziwnie w tym cyklu przestawia wszystko 🙈

    1cs - 05.19 - 7tc 💔 puste.
    5cs - 10.20 - 8tc- ♂️💔

    7cs - 09.04. 2022 - 39 tc, Kuba 💔💔💔CC
    'Skoro masz złamane serce, to znaczy, że się starałaś...'

    🌈8 cs - 20.12.2023 - 37 tc, CC, Alicja z Krainy Marzeń 🌷🤍 2900g, 54 cm 🌈

    age.png
  • ondzia1112 Autorytet
    Postów: 1736 1666

    Wysłany: 5 lutego 2023, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka Sto lat kochana !!!!

    Dziękuję za odpowiedzi w sprawie badań- człowiek zaś mądrzejszy 🤭
    Przykro mi z powodu śnieżnych bieli 😔

    No... ja też już w maju 35 więc no...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2023, 11:10

    miska122 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 35l.
    TSH ✔️ ft3 ✔️ ft4 ✔️ antyTPO ✔️antyTG ✔️
    krzywa cukrową ✔️ insulinową ✔️ glukoza ✔️ insulina ✔️ wit. D ✔️ antytrombina III- lekko ponad normę, białko S ✔️ białko C ✔️homocysteina ✔️ B12❌️
    💊siofor 850 2x1, neurovit 1x1
    AMH 6,63=>3,11
    Czynnik II hetero
    MTHFR hetero
    PAI-1 hetero
    Suple: pregna start, ogestan inozytol, eyeQ

    🧔 41l. Lekkie nadciśnienie, alergik
    Hormony ok!
    Ilość 240mln/ejakulat
    Konc. 40mln/ml
    Ruch ogólny 53%
    Żywotność 56%
    Morfologia 2%
    HBA 90%
    Stres oks. 2,64 mV
    Suple: maca, kw.foliowy, NAC, selen, cynk, koenzym q10, l-arginina, wit D, wit. C 4tys.j., ACC
    04.2023 IUI ❌️
    05.2023 biopsja i immuno: alloMLR 0%=>49,8%, kiry: AA, jeden implantacyjny,
    23.06.2023 ET 3.1.2. Accofil, intralipid ❌️💔
    26.07.2023 FET 4.2.2.❌️💔
    Accofil, intralipid
    26.09.2023 FET IVIG, accofil ❌️💔
    27.10.2023 FET IVIG, accofil, prograf, clexane 😔
    ❄️❄️
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 13539 18067

    Wysłany: 5 lutego 2023, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miska122 wrote:
    Halo, halo dziewczyny 😏

    Bubu ja poproszę drineczka 😊
    Nie lubię 🥴 ale pij na zdrowie 😋

    Dopiero doczytałam ! Samych cudowności z okazji urodzin 🥳

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2023, 11:34

    miska122 lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 35l. 👩‍🦰
    On 35l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27 --> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm 🧸
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 I prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹07.10 20+5 II prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹
    🔹05.11 24+6 997 g 🥔
    🔹26.11 27+6 1330 g 🐸
    🔹09.12 29+5 III prenatalne 1456 g zdrowego 🐻
    🔹07.01 33+6 2522 g 🍈
    🔹28.01 36+6 3350 g 🦁
    Witaj maluszku ♥️ 13.02.2025 3220 g, 56 cm SN
    age.png
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8175 8050

    Wysłany: 5 lutego 2023, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ondzia1112 wrote:
    Miśka Sto lat kochana !!!!

    Dziękuję za odpowiedzi w sprawie badań- człowiek zaś mądrzejszy 🤭
    Przykro mi z powodu śnieżnych bieli 😔

    No... ja też już w maju 35 więc no...

    Ja jeszcze w lutym 38 😱.
    Ale spokojnie, moja dwójka z 35 i 37 była zdrowa. Mała nie miała szans, nawet gdybym miała 20 lat...

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2023, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka sto lat i spełnienia marzeń 🎂

    miska122 lubi tę wiadomość

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 5512 6252

    Wysłany: 5 lutego 2023, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka najlepsze życzenia, spełnienia marzeń 💕

    Dziewczyny ściskam za biel, oby następny cykl był owocniejszy ✊🏻

    5 lat walki o nasz cud 🌈
    11/2021 9/12 tc 💔

    🔸 IVF: 03/2024
    14/05 (N) I FET ❄️ cb ?
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 5/7 tc 💔
    30/12 (S) IV FET ❄️ nieudany

    09/06 (S) V FET ❄️ 🌈🍀
    Nasza córeczka jest już z nami 💖
    20.02.2026 (39+2) CC 3790g 56 cm

    age.png
  • Aypis Autorytet
    Postów: 786 913

    Wysłany: 5 lutego 2023, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ryzyka wyszły niskie ale też coś się nie podobało pani genetyk, bialko było za niskie. Poleciła nifty ale po naszych przebojach z tymi testami chyba od razu poszłabym na amniopunkcję 😅

    💊 udało się w 1 cyklu stymulowanym clo

    ⏸ 8.06
    ❌ 23.08 - podejrzenie monosomii chromosomu X (nifty pro)
    💗 8.09 - amniopunkcja wykluczyła zespół Turnera - zdrowa Łucja! 👧🏼

    ☀️ 27.01.23 - Lusia już z nami! 37+2 / 2750g / 55cm
    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10074 12420

    Wysłany: 5 lutego 2023, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zasypalo śniegiem podworko i test 😁

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • lawendowePole Autorytet
    Postów: 3071 3554

    Wysłany: 5 lutego 2023, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aypis wrote:
    U nas ryzyka wyszły niskie ale też coś się nie podobało pani genetyk, bialko było za niskie. Poleciła nifty ale po naszych przebojach z tymi testami chyba od razu poszłabym na amniopunkcję 😅
    Amnio jednak jest inwazyjna. Ja bym się bała iść w nią od razu, bo słyszałam przypadki poronień. Najgorsze, że wyszło, że dziecko zdrowe 😥.

    Miśka sto lat 🎂.

    Haniu!!! 😍 Rośnijcie zdrowo 🥰 ✊️🍀.

    miska122, Hania123 lubią tę wiadomość

    age.png
    02.12.2022 17:32, 40+2, 3540 g., 55 cm
    Tadziu z Nami ❤

    01.20 - start starań
    05.20, 09.20 - cb
    01.21 - poronienie 7tc
    06.21 - poronienie ~9tc - T22
    pauza do 01.2022
    03.22 - (25.03. - II kreski -> 14.04. - CRL 0,8 cm ❤, YS 0,4 cm -> 28.04. - CRL 2,22 cm -> 06.05. - CRL 4,1 cm -> 16.05. - CRL 5,73, FHR 156 -> 15.06. - 147 g. -> 24.06. - 235 g. -> 13.07. - 344 g. -> 1.08. - 522 g. chłopca -> 14.09. - 1278 g. -> 05.10. - 1761 g. -> 30.11. - 3550 g.)

    PAI-1 4G homo i MTHFR 1298A>C hetero
    Kariotypy ok

    Siła🔹️Spokój🔹️Miłość

    Bądź dumny z tego co robisz, zwłaszcza, jeśli nikt inny tego nie docenia.
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8138 9940

    Wysłany: 5 lutego 2023, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miska122 wrote:
    Księgowa, Simons, uratujecie statystyki? 😊
    https://naforum.zapodaj.net/a73ed6b75fa3.jpg.html

    Dziewczyny, przykro mi, że u Was biało, serio 🥺. Aż mi dziwnie i nie wiem co napisać. I tak piszę, i kasuję... 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2023, 12:46

    Aypis, Hania123, Księgowa, miska122, Oliwka91, Ayayanee, Zło_snica, Kaśik, Gośka29, Asia2309, lawendowePole, Mersalla, BuBu90, Wiewioora, nick nieaktualny, bindweed, Sesyjka, nick nieaktualny, nick nieaktualny, jo_ana, Paulina1106, monnkej, Nina_02, Niezapominajka95, Siri, Gravity, Milka85, nick nieaktualny, karola, Jo_an, Karo123, Gosia24, Olcykowa, Limonka26, Yasamez91 lubią tę wiadomość

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Aypis Autorytet
    Postów: 786 913

    Wysłany: 5 lutego 2023, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons!!! ♥️

    Simons_cat lubi tę wiadomość

    💊 udało się w 1 cyklu stymulowanym clo

    ⏸ 8.06
    ❌ 23.08 - podejrzenie monosomii chromosomu X (nifty pro)
    💗 8.09 - amniopunkcja wykluczyła zespół Turnera - zdrowa Łucja! 👧🏼

    ☀️ 27.01.23 - Lusia już z nami! 37+2 / 2750g / 55cm
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2023, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simoons ♥️♥️🍀🍀🍀

    Simons_cat lubi tę wiadomość

  • Hania123 Autorytet
    Postów: 2859 3077

    Wysłany: 5 lutego 2023, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons!!!!!!!!!❤️❤️❤️

    Simons_cat lubi tę wiadomość

    2020r.🔒2021r.🔒2022r🔒2023💓
    Cp - 19.05.21💔
    Cp - 03.01.22💔
    Cp-30.03.22 💔 Wycięty jajowód.
    ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
    29.05.2022〰️ START IVF1️⃣
    4x〰️FET❌💔💔💔💔💔
    ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
    09.01.2023〰️Start IVF2️⃣
    Mamy ❄️❄️❄️❄️❄️
    27.01.2023〰️ET 4.1.1
    7dpt-13.7, 10dpt-40.6, 12dpt-93.0, 13dpt-165.6, 15dpt-386.4, 18dpt-1056.0
    16.02.2023〰️Mamy pęcherzyk ciążowy 🫶🏻
    23.02.2023〰️Jest 💓
    27.04.2023〰️110g zdrowego Synka💙
    01.08.2023~1340g Leosia🧸
    21.08.2023~2023g Synka✨
    05.09.2023~2500g 🥰
    28.09.2023~3056g Cudu❤️

    💙03.10.2023💙Leon 3270g 🧸
    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10074 12420

    Wysłany: 5 lutego 2023, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons ❤️❤️ ja juz pisalam, co myślę 🥰🥰

    Simons_cat lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • miska122 Autorytet
    Postów: 5354 9240

    Wysłany: 5 lutego 2023, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons ale super!!!! ❤️ Mówiłam, że nie trzeba niewiadomo ilu starań 🤭🤭 gratulacje! 😊

    Simons_cat lubi tę wiadomość

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 g <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    30.10.24 - Maksym 56cm, 3800 g <3 💙
    age.png
  • Oliwka91 Autorytet
    Postów: 2502 2147

    Wysłany: 5 lutego 2023, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons pięknie 🥰
    Przeczuwałaś coś, że jednak ta kreska może się pojawić, czy totalne zaskoczenie? ❤️

    Starania od 09.2020

    🔥2024🔥ivf start!
    04.2024 FET 4bb
    7dpt ⏸️ beta 64,1 🥹🥰
    9dpt beta 122 🙏
    11dpt 321 ❣️
    15dpt pecherzyk w macicy 🍀
    29dpt jest 💗🥹

    01.2025 👨‍👩‍👧💖
  • Ayayanee Autorytet
    Postów: 1408 1841

    Wysłany: 5 lutego 2023, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simonku! 🤍🤍🤍🤍🤍🍀

    1cs - 05.19 - 7tc 💔 puste.
    5cs - 10.20 - 8tc- ♂️💔

    7cs - 09.04. 2022 - 39 tc, Kuba 💔💔💔CC
    'Skoro masz złamane serce, to znaczy, że się starałaś...'

    🌈8 cs - 20.12.2023 - 37 tc, CC, Alicja z Krainy Marzeń 🌷🤍 2900g, 54 cm 🌈

    age.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Karuzela łóżeczkowa, która rośnie razem z dzieckiem

Karuzele do łóżeczka to nie tylko dekoracja – pomagają stymulować zmysły malucha i wspierają jego rozwój. Kolorowe, poruszające się elementy przyciągają uwagę dziecka, rozwijając wzrok oraz koordynację. Dodatkowo, delikatna muzyka i spokojne ruchy karuzeli mogą działać kojąco, pomagając maluchowi w wyciszeniu się przed snem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ