X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE
Odpowiedz

STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelika1313 wrote:
    Śniło mi się tej nocy że zrobiłaś test i były piękne 2 grube krechy :D :*

    Kurczę oby ... Powiem wam ze mialam ten plan czekania do tego dnia potencjalnej miesiączki i tak robię a dziś znów temp w górę 37.03.
    Takze jeśli jutro pokaże mi negatyw to będzie srogi zawód, jak to takie stany podograczkowe z oslabienia organizmu czy czegoś...
    Wczoraj pobolewal mnie brzuch ale tez tak dziwnie bo tylko przy zmianie pozycji...
    Sorry dziewczyny ze Wam truje ale chyba nigdy nie bylam blizej upragnionego bejbi :D

    aeiouy, Szczesliwa_mamusia, moni05, agge, Mila1996 lubią tę wiadomość

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa, dziewczyny mają rację, nie poddawaj się. Winko, czekolada, korona na głowę i lecimy dalej. Niedługo znów będzie owulacja i będziesz mogła bezkarnie wykorzystywać mężulka :) Ja mam jeszcze nadzieję, że twój kropek jest nieśmiały i nie chce się jeszcze ujawniać 11dpo. Dopóki nie ma @ jest ZAWSZE nadzieja! :*

    Malinowa91 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Kurczę oby ... Powiem wam ze mialam ten plan czekania do tego dnia potencjalnej miesiączki i tak robię a dziś znów temp w górę 37.03.
    Takze jeśli jutro pokaże mi negatyw to będzie srogi zawód, jak to takie stany podograczkowe z oslabienia organizmu czy czegoś...
    Wczoraj pobolewal mnie brzuch ale tez tak dziwnie bo tylko przy zmianie pozycji...
    Sorry dziewczyny ze Wam truje ale chyba nigdy nie bylam blizej upragnionego bejbi :D
    Kochana mnie też brzuch od poniedziałku boli jak na @. Nawet lekkie brązowe plamienie miałam i mały spadek temperatury na 36.75, wczoraj była już 36.82 a dzisiaj 37.06. Tak więc nie wiem co myśleć a cykam się żeby siknąć :P Wg Flo @ ma zawitać jutro (24dc). Mam nadzieję, że nasze kropki jednak tam są!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2019, 06:50

    aeiouy, moni05, Marina0786 lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Kochana mnie też brzuch od poniedziałku boli jak na @. Nawet lekkie brązowe plamienie miałam i mały spadek temperatury na 36.75, wczoraj była już 36.82 a dzisiaj 37.06. Tak więc nie wiem co myśleć a cykam się żeby siknąć :P Wg Flo @ ma zawitać jutro (24dc). Mam nadzieję, że nasze kropki jednak tam są!!!

    Trzymam mocno kciuki! Sikaj jutro ze mna :)

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

  • Scarlet88 Autorytet
    Postów: 307 354

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam takie intymne pytanie, ale biorąc pod uwagę ilość intymnych pytań i odpowiedzi to mam nadzieje ze żadna się nie pogniewa. :) Jak często współżyjecie? Ja mam tak niskie libido że w sumie zwykle to było raz na tydzień a w granicach owu częściej. Ale że te cykle się pochrzaniły mi ostatnio i wychodzi na to że mam dwie przymiarki do owulacji to w tym cyklu spięłam du.pke i co drugi dzień działamy... Może to da skutek... zobaczymy :D

    PS. nie robię tego z przymusu, w sumie nawet mam większą ochotę jak częściej się przytulamy :D

    agge lubi tę wiadomość

    Tomeczek 02.07.2012 godz. 20:15
    3850g/61cm - Naszego Szczęścia

    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]
    "Bose Aniołki siedzą na chmurkach,
    A każdy lekko jak piórko fruwa
    I każdy czuwa, cichutko czuwa,
    Nad tatą, który płakać nie umie,
    Nad siostrą, która nic nie rozumie,
    Nad dziadkiem, babcią smutną czasami,
    i swoją mamą - osnutą łzami,
    I każdy woła cichutko z daleka:
    mamo już nie płacz... mamo ja czekam..."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarlet88 wrote:
    dziewczyny mam takie intymne pytanie, ale biorąc pod uwagę ilość intymnych pytań i odpowiedzi to mam nadzieje ze żadna się nie pogniewa. :) Jak często współżyjecie? Ja mam tak niskie libido że w sumie zwykle to było raz na tydzień a w granicach owu częściej. Ale że te cykle się pochrzaniły mi ostatnio i wychodzi na to że mam dwie przymiarki do owulacji to w tym cyklu spięłam du.pke i co drugi dzień działamy... Może to da skutek... zobaczymy :D

    PS. nie robię tego z przymusu, w sumie nawet mam większą ochotę jak częściej się przytulamy :D
    U nas z racji braku czasu to głównie w weekendy ktore sa dosyć intensywne a w tygodniu to sporadycznie jak kogoś najdzie ochota:)

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarlet88 wrote:
    dziewczyny mam takie intymne pytanie, ale biorąc pod uwagę ilość intymnych pytań i odpowiedzi to mam nadzieje ze żadna się nie pogniewa. :) Jak często współżyjecie? Ja mam tak niskie libido że w sumie zwykle to było raz na tydzień a w granicach owu częściej. Ale że te cykle się pochrzaniły mi ostatnio i wychodzi na to że mam dwie przymiarki do owulacji to w tym cyklu spięłam du.pke i co drugi dzień działamy... Może to da skutek... zobaczymy :D

    PS. nie robię tego z przymusu, w sumie nawet mam większą ochotę jak częściej się przytulamy :D

    Co 2-3 dni przez cały cykl i codziennie lub max co 1,5 dnia w okresie owu. W sensie rano-wieczór. To nie jest planowane, takie libido :)
    Chociaż mam gorsze miesiące, jak teraz. Rozłożyło mnie totalnie... Od 2 tygodni na zmianę zajmuje się chora na grypę mamą i chorą córcią i wreszcie chyba dopadło i mnie... :(

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa i Monika bardzo obiecujaco sie sprswa przedstawia. Jak sie nie uda to sama bede rozczarowana.

    Scarlet my tez z tych z niskim libido ;) jak nie mam owulacji to taz na tydzien, w ojresie owulacyjnym co 2-3 dni. W takim trybie zaszlam i tej metody sie trzymam. Przy moich krotkich cyklach to wyvhodzi z 5 razy na cykl wiec wcale nie duzo, ale wczesniej wystrarczalo nam raz na miesiac. Mi troche skoczylo libido, w okresie owulacyjnym to mohlabym i co dzien. Na poczatku troche sie zmuszalusmy, teraz ta czestotliwosc nam odpowiada.

    A ja Wam powiem, ze jak na moj brak pwulacji to wukres wyglada bardzo ladnie ;) ciekawa jestem jaki bedzie progesteron :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/eeea67dddd02.png


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Niecierpliwa i Monika bardzo obiecujaco sie sprswa przedstawia. Jak sie nie uda to sama bede rozczarowana.

    Scarlet my tez z tych z niskim libido ;) jak nie mam owulacji to taz na tydzien, w ojresie owulacyjnym co 2-3 dni. W takim trybie zaszlam i tej metody sie trzymam. Przy moich krotkich cyklach to wyvhodzi z 5 razy na cykl wiec wcale nie duzo, ale wczesniej wystrarczalo nam raz na miesiac. Mi troche skoczylo libido, w okresie owulacyjnym to mohlabym i co dzien. Na poczatku troche sie zmuszalusmy, teraz ta czestotliwosc nam odpowiada.

    A ja Wam powiem, ze jak na moj brak pwulacji to wukres wyglada bardzo ladnie ;) ciekawa jestem jaki bedzie progesteron :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/eeea67dddd02.png
    Bardzo ładny skok.
    Kiedy idziesz go badac?:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o seks,to my tak od 9dnia co dzień. A jak owu,to codziennie i potem tak co 2dzien do mniej wiecej 24dc. Potem juz nam sie nie chce. A czasem jest tak,ze tylko w okolicach owu.

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sądzicie o teoriach seksu "zbyt często"?
    Mi raz lekarz, inny niż mój, powiedział, że w ciągu doby (tzn jeśli przytulanki są codziennie) to strasznie maleją szanse na ciążę, bo plemniki nie są dojrzałe...

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Magda_Lena0801 Przyjaciółka
    Postów: 77 26

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Dziś mam 29dc, 14dpo, test rano negatywny. Nawet nie ma cienia, cienia, cienia. @ nie przyszła, a dziś powinna przyjść. Nie wiem co o tym myśleć. Dolne partie brzucha bolą co jakiś czas, sikam co jakiś czas (nie często, ale częściej niż zwykle) i bolą ciągle piersi, są dużo pełniejsze, ale już nie wiem czy to przed @ czy to moja głowa (trochę mnie pobolewaly przed @, ale nie aż tak).
    Straciłam już nadzieje... Czekam na @.

    Staramy się...

    7 cykl starań...
    AMH 6,30 ng/ml
    TSH 0,615 uIU/ml
  • Scarlet88 Autorytet
    Postów: 307 354

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Co 2-3 dni przez cały cykl i codziennie lub max co 1,5 dnia w okresie owu. W sensie rano-wieczór. To nie jest planowane, takie libido :)
    Chociaż mam gorsze miesiące, jak teraz. Rozłożyło mnie totalnie... Od 2 tygodni na zmianę zajmuje się chora na grypę mamą i chorą córcią i wreszcie chyba dopadło i mnie... :(

    Zazdroszcze:D jakoś jak młodsza byłam to było lepiej :D nie wiem chyba stres i praca tak mi dają w kość że takie libido niskie. Ale widzę ze jest troche lepiej teraz :)

    Tomeczek 02.07.2012 godz. 20:15
    3850g/61cm - Naszego Szczęścia

    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]
    "Bose Aniołki siedzą na chmurkach,
    A każdy lekko jak piórko fruwa
    I każdy czuwa, cichutko czuwa,
    Nad tatą, który płakać nie umie,
    Nad siostrą, która nic nie rozumie,
    Nad dziadkiem, babcią smutną czasami,
    i swoją mamą - osnutą łzami,
    I każdy woła cichutko z daleka:
    mamo już nie płacz... mamo ja czekam..."
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa 7 dzień po ewentualnej owulacji wypada mi w sobotę, ale chyba przez remont nie ogarnę iść wtedy na badania i pójdę w piątek.. muszę się jeszcze zastanowić jak to logistycznie zrobić.

    Moni moim zdaniem jeśli para regularnie często ze sobą się bzyka to chyba nie musi robić specjalnie przerw, ale jeśli normalnie bzykacie się co tydzień to jak będziecie przez kilka dni bzykać się co dzień to może organizm nie wiedzieć, ze nagle musi się przestawić na szybsza produkcję.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_Lena0801 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Dziś mam 29dc, 14dpo, test rano negatywny. Nawet nie ma cienia, cienia, cienia. @ nie przyszła, a dziś powinna przyjść. Nie wiem co o tym myśleć. Dolne partie brzucha bolą co jakiś czas, sikam co jakiś czas (nie często, ale częściej niż zwykle) i bolą ciągle piersi, są dużo pełniejsze, ale już nie wiem czy to przed @ czy to moja głowa (trochę mnie pobolewaly przed @, ale nie aż tak).
    Straciłam już nadzieje... Czekam na @.

    Przykro mi :( zawsze jest szansa póki nie ma @. Ale wiesz? Ja się zawsze cieszę z takich cykli, gdzie mnie bolą piersi, rosną itd. Sama po sobie wiem wtedy, że owulka i poziom hormonów były ok w tym miesiącu, więc to zawsze bliżej niż dalej celu <3

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Scarlet88 Autorytet
    Postów: 307 354

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    A co sądzicie o teoriach seksu "zbyt często"?
    Mi raz lekarz, inny niż mój, powiedział, że w ciągu doby (tzn jeśli przytulanki są codziennie) to strasznie maleją szanse na ciążę, bo plemniki nie są dojrzałe...

    Mój lekarz twierdzi że najlepiej co 2-3 dni, z taką systematycznością plemniki cały czas znajdują się w ciele kobiety. Za to twierdzi właśnie że codziennie lub cześciej plemniki nie są wstanie dostatecznie dojrzeć.

    Tomeczek 02.07.2012 godz. 20:15
    3850g/61cm - Naszego Szczęścia

    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]
    "Bose Aniołki siedzą na chmurkach,
    A każdy lekko jak piórko fruwa
    I każdy czuwa, cichutko czuwa,
    Nad tatą, który płakać nie umie,
    Nad siostrą, która nic nie rozumie,
    Nad dziadkiem, babcią smutną czasami,
    i swoją mamą - osnutą łzami,
    I każdy woła cichutko z daleka:
    mamo już nie płacz... mamo ja czekam..."
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarlet88 wrote:
    Zazdroszcze:D jakoś jak młodsza byłam to było lepiej :D nie wiem chyba stres i praca tak mi dają w kość że takie libido niskie. Ale widzę ze jest troche lepiej teraz :)

    Czuję się starsza niż jestem, więc może niedługo to się skończy :D

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Magda_Lena0801 Przyjaciółka
    Postów: 77 26

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Przykro mi :( zawsze jest szansa póki nie ma @. Ale wiesz? Ja się zawsze cieszę z takich cykli, gdzie mnie bolą piersi, rosną itd. Sama po sobie wiem wtedy, że owulka i poziom hormonów były ok w tym miesiącu, więc to zawsze bliżej niż dalej celu <3

    Muszę też się tego nauczyc. Pewnie się nauczę, pierwsze koty za płoty :) odezwę się jak się rozwinie u mnie sytuacja :)

    moni05 lubi tę wiadomość

    Staramy się...

    7 cykl starań...
    AMH 6,30 ng/ml
    TSH 0,615 uIU/ml
  • Scarlet88 Autorytet
    Postów: 307 354

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha witaj w klubie... ja też się czuje starsza niż jestem... do tego dochodzą zmarszczki więc patrzenie w lustro też nie pomaga :D

    Tomeczek 02.07.2012 godz. 20:15
    3850g/61cm - Naszego Szczęścia

    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]
    "Bose Aniołki siedzą na chmurkach,
    A każdy lekko jak piórko fruwa
    I każdy czuwa, cichutko czuwa,
    Nad tatą, który płakać nie umie,
    Nad siostrą, która nic nie rozumie,
    Nad dziadkiem, babcią smutną czasami,
    i swoją mamą - osnutą łzami,
    I każdy woła cichutko z daleka:
    mamo już nie płacz... mamo ja czekam..."
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia coś w tym jest... :) W sensie za często nie dobrze, a zbyt rzadko jeszcze gorzej, bo biorąc pod uwagę schemat, że facet w ciągu tych tygodniowych lub dwutygodniowych przerw sobie nie "pomaga" to plemniki też są słabej jakości.

    Scarlet88, właśnie to samo słyszałam od lekarza po operacji. Że nie ma sensu zbyt często. Bądź tu mądry... :)

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
‹‹ 151 152 153 154 155 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ