X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Temperatura, pomiar,kiedy
Odpowiedz

Temperatura, pomiar,kiedy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lolka kolka Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 18 lutego 2021, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kolezanki, gdzie robicie pomiar temperatury w okresie okoloowulacyjnym?

  • Alutka128 Autorytet
    Postów: 2739 2300

    Wysłany: 18 lutego 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej zaczac zaraz po zakończeniu miesiączki, ja mierzyłam cały cykl, dzięki temu wiedziałam kiedy np. doszło do owulacji bądź kiedy przyjdzie okres.

    Lolka kolka lubi tę wiadomość

    qb3c2n0aaonxly0p.png
  • Alutka128 Autorytet
    Postów: 2739 2300

    Wysłany: 18 lutego 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I oczywiście z rana, przed wstaniem z łóżka, najlepiej w ustach, pochwie lub odbycie aby termometr miał bezpośredni kontakt ze śluzówka

    Lolka kolka lubi tę wiadomość

    qb3c2n0aaonxly0p.png
  • Lolka kolka Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 18 lutego 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy w ustach 37,1 to prawidlowa temperatura w czasie okoloowulacyjnym ,czy moglaby byc wyzsza?

  • Alutka128 Autorytet
    Postów: 2739 2300

    Wysłany: 18 lutego 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mierzyłas temperature wcześniej po miesiączce? I z rana przed wstaniem z łóżka? Bo to bardzo ważne...

    Lolka kolka lubi tę wiadomość

    qb3c2n0aaonxly0p.png
  • Lolka kolka Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 18 lutego 2021, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obudzilam sie z reka w nocniku, za pozno stwierdzilam ze bede ja mierzyc, jestem w fazie chyba owulacyjnej,wczesniej nie mierzylam,ale rano postanowilam zrobic pomiar pod jezykiem, wyszlo 36,8,wiem ze powinnam to robic codziennie po miesiaczce. Teraz sobie tak z ciekawiosci zmierzylam i wyszlo 37,25 🙄 myslisz ze jest szansa 🤔

  • Alutka128 Autorytet
    Postów: 2739 2300

    Wysłany: 18 lutego 2021, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka kolka wrote:
    Obudzilam sie z reka w nocniku, za pozno stwierdzilam ze bede ja mierzyc, jestem w fazie chyba owulacyjnej,wczesniej nie mierzylam,ale rano postanowilam zrobic pomiar pod jezykiem, wyszlo 36,8,wiem ze powinnam to robic codziennie po miesiaczce. Teraz sobie tak z ciekawiosci zmierzylam i wyszlo 37,25 🙄 myslisz ze jest szansa 🤔[/QUOTE

    Liczy się ta pierwsza temp., Ponieważ po wstaniu temp ciała automatycznie staje się większą. Ta pierwsza temp Wskazywała by na to że owulacja się odbyła, aczkolwiek ciężko stwierdzić bo nie mierzyłas jej przedtem i nie wiemy jaka była podstawowa temp, i ile urosła...
    Szansa zawsze jest, póki okresu nie ma zawsze jest nadzieja, trzymam kciuki aby się udało :)

    qb3c2n0aaonxly0p.png
  • Lolka kolka Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 18 lutego 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka128 wrote:
    Lolka kolka wrote:
    Obudzilam sie z reka w nocniku, za pozno stwierdzilam ze bede ja mierzyc, jestem w fazie chyba owulacyjnej,wczesniej nie mierzylam,ale rano postanowilam zrobic pomiar pod jezykiem, wyszlo 36,8,wiem ze powinnam to robic codziennie po miesiaczce. Teraz sobie tak z ciekawiosci zmierzylam i wyszlo 37,25 🙄 myslisz ze jest szansa 🤔[/QUOTE

    Liczy się ta pierwsza temp., Ponieważ po wstaniu temp ciała automatycznie staje się większą. Ta pierwsza temp Wskazywała by na to że owulacja się odbyła, aczkolwiek ciężko stwierdzić bo nie mierzyłas jej przedtem i nie wiemy jaka była podstawowa temp, i ile urosła...
    Szansa zawsze jest, póki okresu nie ma zawsze jest nadzieja, trzymam kciuki aby się udało :)


    W poniedzialek bylam na USG,lekarka podejrzewala tam cialko zolte, ja zatem juz bylam w trakcie robienia testow owulacyjnych do dzisiaj mi wychodza pozytywne, dlatego pomyslalam o temperaturze.

  • karolaEM Ekspertka
    Postów: 207 52

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po zakończonej miesiączce, zaraz po przebudzeniu i przed wstaniem z łóżka. Jak zrobisz później, to pomiar może być niemiarodajny.

    Karolina 👩 33
    Krzysiek 🧔 30
    Starania o 👶 od Maja 2017

    PCOS zdiagnozowane

    1 biochem maj 2021

    14.07.2021 Pink Test II
    15.07.2021 Beta ujemna <0,2mlU/ml

    walczymy dalej
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ