X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Testować czy się wstrzymać?
Odpowiedz

Testować czy się wstrzymać?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karolkaks Debiutantka
    Postów: 13 12

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Staramy się z mężem o dziecko od dwóch lat. Do tej pory nie stosowalismy żadnych wspomagaczy tylko po prostu się nie zabezpieczaliśmy. Byłam w listopadzie u ginekologa, żeby zbadać się już poważnie. Lekarz zapisał mnie na początek na usg.
    Na usg poszłam zaraz po zakończeniu @, czyli rano 7dc. Lekarka stwierdziła, że wszystko ok i lada moment będzie owulacja. Zdziwiło mnie to, bo mam cykle min 31 dniowe i owulacja kalendarzykowo wypadała ok 17dc. Poszłam z wynikami usg do swojego lekarza. Chciałam, żeby skierował mnie na dalsze badania, ale on zachwalał tylko wyniki usg, powtarzając tylko, że miałam bardzo ładny pęcherzyk i że nie mam powodów do zmartwień.
    Przez to wszystko niestety nie wiem kiedy tak naprawdę mam owulacje. Kupiłam już termometr, żeby zbadać to w przyszłym cyklu.
    I nie wiem nawet kiedy testować. W momencie usg pecherzyk miał już 19mm, endometrium 6mm. Przypuszczam, że taki pęcherzyk nie jest w stanie wytrzymać od 7dc do 17dc i owulacja mam pewnie ok 10dc. Co skutkowaloby tym, że minęło już 14 dni od owulacji, ale nadal jest jeszcze sporo do terminu miesiączki. Martwi mnie to, że mam tak długą fazę lutealną. Jakieś porady? Zmienić ginekologa? Obecnie jestem w 26dc A termin @ dopiero 14. Wiem, że normalnie to byłoby zbyt wcześnie na testowanie, ale w tej sytuacji ma to chyba sens?

  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Karolka,
    Nie wiem jak to jest ze zbyt długą fazą lutealną,bo ja bardziej bałam się zbyt krótkiej,ale jeśli minęło już 14dni od owu to możesz śmiało zatestowaćPęcherzyk 19mm raczej na pewno nie poczekałby 10dni😉.A może wcześniej miewałaś owu a teraz wcześniej zawitała,czasem może sie coś poprzestawiać.Jak bedziesz mierzyć tempke i ewentualnie testy owu,to bedziesz wiedziała kiedy owu.Ale może wypowie się ktoś bardziej doświadczony.
    A co do braku ciąży przez 2 lata,to my tak 4 mieliśmy...i żałuje,że wcześniej nie porobiliśmy badań.Może sprawdz dokładnie hormony i męża na badanie nasienia wyślij.Zdziwiona jestem,że lekarz poprzestał na usg,moja na 1 wizycie od razu zleciła mi całą serię badań,noi męża nasienie(ale już miał zanim do niej trafiliśmy).Może zmień faktycznie lekarza,bo jeśli chcecie mieć dziecko to szkoda czasu,no chyba,że nie spieszy się Wam😉
    Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2019, 23:47

  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sytuacji moze byc wiele rożnych.Ja mialam u siebie przypadki cyklu gdzie pecherzyk dochodzil do 20 mm zatrzymywał sie i po 10 dniach pekał.Albo pecherzyk nie peka
    Tutaj trzeba zrobic monitorig owulacji sprawdzic czy faktycznie pekają.Temp tez nie zaszkodzi zmierzyc.I lekarza tez bym zmienila bo jesli ktos po 2 latach staran mowi ,ze jest wszystko ok to niestety dobrym lekarzem nie jest.

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • Karolkaks Debiutantka
    Postów: 13 12

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Czekam teraz do @ i zacznę mierzenie temparatury. Ginekologa również na dniach zmienię. Mam nadzieję, że potraktuje mnie poważnie, bo poprzedni mam wrażenie, że zbył mnie z powodu mlodego wieku- 24 lata.
    Cieszę się, że mi tak empatycznie odpisalyscie. Jestem nowa na tym forum, a na poprzednim panowała nie fajna sytuacja.
    Dziękuję <3

    Beti82 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ