X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Testy owulacyjne
Odpowiedz

Testy owulacyjne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ann0490 Koleżanka
    Postów: 51 6

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie mi czy testy owulacyjne zawsze wychodzą pozytywne w ciąży? I czy to oznacza, że one nie jaśnieją po owulacji?
    Mialam kilka dni nadzieję, bo testy owulacyjne były bardzo wyraźne, a dziś (7dpo) zjasnialy :( i nie wiem czy to oznacza, że nie ma już szans? Chyba ma tym etapie byłyby już pozytywne?

  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann to znaczy tylko i wyłącznie tyle że poziom hormonu odpowiedzialnego za owulacje spadł i to jest całkowicie normalne, nie wskazuje to na ciążę ani jej brak. Test owulacyjny może wyjść pozytywny w ciąży, ale to raczej na późniejszym etapie :) plus pamiętaj że pozytywny test owulacyjny to taki gdzie kreska testowa jest tak samo lub bardziej intensywna niż ta kontrolna.

    Jest jeszcze za wcześnie, żeby cokolwiek stwierdzić, zrób test ciążowy za pare dni, a najlepiej w dniu spodziewanej miesiączki. Powodzenia 💪

    age.png
  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann0490 wrote:
    Dziewczyny, powiedzcie mi czy testy owulacyjne zawsze wychodzą pozytywne w ciąży? I czy to oznacza, że one nie jaśnieją po owulacji?
    Mialam kilka dni nadzieję, bo testy owulacyjne były bardzo wyraźne, a dziś (7dpo) zjasnialy :( i nie wiem czy to oznacza, że nie ma już szans? Chyba ma tym etapie byłyby już pozytywne?
    Testy owulacyjne nie zawsze wychodzą pozytywne w ciąży. Z reguły mogą wyjść ale wtedy kiedy test ciążowy już pokaże krechy. Chociaż słyszałam tez o przypadkach gdzie testy owu pokazywały ciąże wcześniej. Ja miałam tak w cyklu w którym zaszłam, ze testy po owulacji były zupełnie negatywne i nie było nawet cienia drugiej krechy(robiłam 2 dni po owulacji) a w 10dpo zrobiłam wieczorem z ciekawości i wyszły dwie blade kreski, na drugi dzień test ciążowy pozytywny.

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej😊 nie sugeruj się testami owu jesli chodzi o wyznaczanie ciąży. Ja w pierwszej robiłam je z ciekawosci sugerując sie tym co mówi się o nich i ciąży mi nie pokazały nawet jak już była potwierdzona. ☺

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ