Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W lipcu rzucam nam zaklęcie 🧙‍♂️, niech już będzie to poczęcie 🤰
Odpowiedz

W lipcu rzucam nam zaklęcie 🧙‍♂️, niech już będzie to poczęcie 🤰

Oceń ten wątek:
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 946 722

    Wysłany: 26 lipca, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M93 wrote:
    Ja nie wiem czy to pomaga czy to nie placebo ale odkąd przyjmuje inozytol to caaaałkiem większe chęci są 🙈
    Też słyszałam że po inozytolu większe chęci 😉 no ale prawda taka że wszystko na każdego działa inaczej. Nie zapomnę totalnego braku libido wtedy kiedy tabsy anty brałam 🤯

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
    07.2024 IUI odwołana 😢
    08.2024 IUI odwołana 😢
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 26 lipca, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat jak tabsy brałam to było ok, a jak odstawiłam to się posypało. Spróbuję może ten inozytol i zobaczymy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca, 07:23

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Schuyler Autorytet
    Postów: 300 293

    Wysłany: 26 lipca, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insane wrote:
    U mnie test biały jak śnieg ☹️ Spróbuję jeszcze w niedzielę i jak będzie dalej bez cienia, to chyba nawet na krew w poniedziałek nie będę szła, bo bez sensu.
    Tule, u mnie to samo. Przez weekend stop z testowaniem. Mama robi grilla na imieniny to może wleci jakieś piwko na odstresowanie. Spróbuję w poniedziałek. Jak nie wyjdzie nic to dzwonię do gina bo to już będzie ok 45 dc.

    BillieJean lubi tę wiadomość

    12.11.2021 Hania 👧🏼🤍
    4.2024 rozpoczynamy starania o rodzeństwo. 😍
    06.2024 CB 💔

    age.png
  • Insane Autorytet
    Postów: 551 560

    Wysłany: 26 lipca, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schuyler wrote:
    Tule, u mnie to samo. Przez weekend stop z testowaniem. Mama robi grilla na imieniny to może wleci jakieś piwko na odstresowanie. Spróbuję w poniedziałek. Jak nie wyjdzie nic to dzwonię do gina bo to już będzie ok 45 dc.

    45 dni… strasznie długo, aż współczuję tej ciągłej niepewności.

    40 tc 💔
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1094

    Wysłany: 26 lipca, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna zmęczenie i słabe libido w ciąży jest czymś normalnym, pamiętam że tak miałam, teraz też … w 2 trymestrze sobie odbijesz :)

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Martyna Autorytet
    Postów: 609 752

    Wysłany: 26 lipca, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Martyna zmęczenie i słabe libido w ciąży jest czymś normalnym, pamiętam że tak miałam, teraz też … w 2 trymestrze sobie odbijesz :)
    Trzeba to jakoś przetrwać 🤭🤭

    BillieJean, OldMe-NewMe lubią tę wiadomość

    04.24 22+2 💔
    06.24 ⏸️
    24.07❤️1,05cm❤️
    7.08 ❤️2,4cm 🐻
    07.09 7,5cm 👧 🩷 ryzyka niskie

    preg.png
  • Schuyler Autorytet
    Postów: 300 293

    Wysłany: 26 lipca, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insane wrote:
    45 dni… strasznie długo, aż współczuję tej ciągłej niepewności.
    U mnie to w sumie nie wiadomo bo była ciąża biochemiczna i dwa razy krwawienie w ciągu kilku dni z 2/3 dniową przerwa. Nie wiem czy to był okres czy oczyszczanie się czy coś… taka niepewność najgorsza jak nie wiesz co się dzieje z tobą.

    12.11.2021 Hania 👧🏼🤍
    4.2024 rozpoczynamy starania o rodzeństwo. 😍
    06.2024 CB 💔

    age.png
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 946 722

    Wysłany: 26 lipca, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz czytając tu że Insane ma mega długi cykl przyszło mi coś do głowy. We wrześniu mi się okres spóźniał ale nie testowałam bo polecieliśmy na wakacje, ostatecznie cykl trwał 43 dni, okres był wywołany dupkiem…może przegapiłam np biochema wtedy? 🫣 mogło tak być? Wtedy to jeszcze w sumie nie wiedziałam na czym to polega

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
    07.2024 IUI odwołana 😢
    08.2024 IUI odwołana 😢
  • Schuyler Autorytet
    Postów: 300 293

    Wysłany: 26 lipca, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Teraz czytając tu że Insane ma mega długi cykl przyszło mi coś do głowy. We wrześniu mi się okres spóźniał ale nie testowałam bo polecieliśmy na wakacje, ostatecznie cykl trwał 43 dni, okres był wywołany dupkiem…może przegapiłam np biochema wtedy? 🫣 mogło tak być? Wtedy to jeszcze w sumie nie wiedziałam na czym to polega
    Mogło tak być, aczkolwiek miałaś jakieś krwawienie w międzyczasie ? Bo ja miałam dosyć obfite i długie

    12.11.2021 Hania 👧🏼🤍
    4.2024 rozpoczynamy starania o rodzeństwo. 😍
    06.2024 CB 💔

    age.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 26 lipca, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Teraz czytając tu że Insane ma mega długi cykl przyszło mi coś do głowy. We wrześniu mi się okres spóźniał ale nie testowałam bo polecieliśmy na wakacje, ostatecznie cykl trwał 43 dni, okres był wywołany dupkiem…może przegapiłam np biochema wtedy? 🫣 mogło tak być? Wtedy to jeszcze w sumie nie wiedziałam na czym to polega

    Mogło tak być, że przegapiłaś. Ja gdybym testu nie robiła to bym pewnie też przegapiła biochema. Teraz jak patrze we flo to 1 marca zrobiłam test I był pozytywny 34 dc, a 5 marca ból brzucha krwawienie i koniec więc jakbym jeszcze te kilka dni przymknęła oko do 38 dc to bym myślała, no spóźniony mocno okres.

    Jedyna różnica jaka zauważyłam pewnie przez to, że wiedziałam, że była ciąża to, że okres to już coś ten brzuch ćmi wcześniej, coś pobolewa, a tu było nagle w środku dnia jak byłam w pracy mega ból poszłam do toalety i już mega krwawienie było ze skrzepami dużymi. Pamiętam, że jeszcze chyba 8 marca pojechałam na betę bo koleżanka podpowiedziała, że może da się uratować, ale już była 5 z hakiem.

    No i co zauważyłam wcześniej jeszcze, ale nie rozumiałam i nie wiedziałam co się dzieje, to w piątek była mega ciemna kreska, w niedzielę jak zrobiłam juz jaśniejsza, ale nawet nie poszłam do lekarza, bo nie miałam pojęcia o becie, biochemach itd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca, 19:46

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Nitka96 Ekspertka
    Postów: 174 134

    Wysłany: 26 lipca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podobnie, po odstawieniu tabletek anty widziałam że będę miała dłuższe cykle bo takie miałam nim zaczęłam je brać. Mówię zaczęliśmy się starać zrobię test w 24 dc negatywny, później 32 dc wynik pozytywny odrazu poszłam na betę, wyszła 18,9 za 2 dni beta 36,2 za kolejne dwa dni 46.2 Pod koniec 37 dc poszłam na ostatnią betę która wynosiła 5 i dostałam krwawienie ze skrzepami i gdyby nie to że podkusiło mnie sprawdzić bym pomyślała że miałam mocniejszy okres po odstawieniu tabletek anty, tym bardziej że to był pierwszy cykl!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca, 22:03

    👩🏻 28 lat - celiakia, niedoczynność tarczycy, mutacja PAI-1 👦🏻 27lat 🦊 4 lata
    25.05.23 👩🏻‍❤️‍👨🏻
    21.10.23 💍
    01.01.24 początek starań
    22.02.24 ciąża biochemiczna
    24.04.24 👰🏻‍♀️🤵🏻‍♂️💒
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 946 722

    Wysłany: 26 lipca, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schuyler wrote:
    Mogło tak być, aczkolwiek miałaś jakieś krwawienie w międzyczasie ? Bo ja miałam dosyć obfite i długie

    Żadnego krwawienia, ani plamienia. Ogólnie zawsze cykle mega regularnie 28 dni, a wtedy wyjątkowo 🐒 musiała być wywołana duphastonem i przyszła po tych 43 dniach

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
    07.2024 IUI odwołana 😢
    08.2024 IUI odwołana 😢
  • Roszponka Autorytet
    Postów: 463 496

    Wysłany: 26 lipca, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Teraz czytając tu że Insane ma mega długi cykl przyszło mi coś do głowy. We wrześniu mi się okres spóźniał ale nie testowałam bo polecieliśmy na wakacje, ostatecznie cykl trwał 43 dni, okres był wywołany dupkiem…może przegapiłam np biochema wtedy? 🫣 mogło tak być? Wtedy to jeszcze w sumie nie wiedziałam na czym to polega
    Przecież duphaston podtrzymuje ciążę więc wątpię żeby był biochem, poza tym nie wszystkie ciążę są na dupku. Nie każdy przedłużający się cykl to ciąża... Na to wpływa mnóstwo czynników. Choroba, gorąco na zewnątrz, podróże.

    starania od 06.2021
    ______________________________
    05.2023 7/9tc💔
    11.2023 6/7tc 💔 cp P
    05.2024 💔 cb
    ______________________________
    MTHFR hetero, PAI hetero
    Niskie APTT
    PCOS, IO
    Niedrożny lewy jajowód
    ❌❌❌
    08.2024🍀
    22.08 punkcja: 22-21-10-4❄️❄️❄️❄️
  • Cinka Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 26 lipca, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)

    Zazwyczaj mam długie cykle (+/- 34 dni). Wczoraj (31 dc a 10 dni po owulacji) zauważyłam drobne plamienie. Trwało mozez 3 godziny i było widoczne jedynie na papierze (najpierw lekko różowe, czerowne a potem brązowe). Mniej więcej od dwóch dni też kiepsko się czuję, jestem senna, mam wrażenie jakbym miała temperaturę (a jest w normie). No i pojawiła się opryszczka, którą do tej pory miałam raz w życiu. Okres co prawda ma przyjść dopiero w niedzielę, ale zastanawia mnie to plamienie. Czy któraś z Was tak miała?

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1094

    Wysłany: 26 lipca, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cinka wrote:
    Cześć :)

    Zazwyczaj mam długie cykle (+/- 34 dni). Wczoraj (31 dc a 10 dni po owulacji) zauważyłam drobne plamienie. Trwało mozez 3 godziny i było widoczne jedynie na papierze (najpierw lekko różowe, czerowne a potem brązowe). Mniej więcej od dwóch dni też kiepsko się czuję, jestem senna, mam wrażenie jakbym miała temperaturę (a jest w normie). No i pojawiła się opryszczka, którą do tej pory miałam raz w życiu. Okres co prawda ma przyjść dopiero w niedzielę, ale zastanawia mnie to plamienie. Czy któraś z Was tak miała?
    Być może zauważyłaś plamienie implantacyjne lub okres będzie się powoli rozkręcał, jeśli nie nadejdzie zrób sobie badanie betahcg lub po prostu nasikaj na test

    Powodzenia 🤞

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Chesterka1124 Autorytet
    Postów: 898 685

    Wysłany: 26 lipca, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Billie ale masz piękny suwak 😍😍😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca, 23:53

    Schuyler, BillieJean, Pulsik lubią tę wiadomość

    26.02.2021 II ❤️
    15.03.2021 jest ❤️
    30.04.2021 👼 😢
    26. 11.2021 II ❤️
    3.12.2021 puste jajo 😭
    28.02.2022 II ❤️
    23.03.2022 jest ❤️ 7tc
    4.11.2022 David 3700g szczęścia
    10 2023 poronienie 7tc 💔

    1.01.2024 starania o kolejną kruszynkę ❤️

    4 2024 biochem

    Jedno szczęście już mam ale serce pragnie więcej 🥺

    age.png
  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 27 lipca, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chesterka1124 wrote:
    Billie ale masz piękny suwak 😍😍😍
    Faktycznie piękny 🥹bocianowy ❤️

    Chesterka1124, BillieJean, Pulsik lubią tę wiadomość

  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 27 lipca, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    A apropos libido, jest coś dla nas kobiet żeby je podnieść jakieś uaple, ale skuteczne a nie opustoszające portfel ?

    Mi się czasem zdarza w okolicach owulacji, ale właśnie często też jest tak, że za dnia myślę k mi się chce, a przychodzi wieczór, mloda śpi, a ja padam na twarz i już zero chęci
    Nie ma typowych supli na libido dla kobiet ☺️ czasami w aptece można coś przyuważyć ale nie radzę - nauka nie zna „cudownego leku” na libido 😅z libido to grubsza sprawa bo tak naprawdę zależy ono od „miliona” różnych czynników, począwszy od naszego zdrowia, poprzez styl życia, radzenie sobie ze stresem, aktualny okres w życiu, problemy życiowe, zmęczenie, rodzicielstwo, to jak dogadujemy się w związku, nasza relacja z naszym ciałem, zdrowie psychiczne itp. Na libido naprawdę wpływ ma cała masa rzeczy a jedyną skuteczna metoda na to to zdiagnozowanie przyczyny obniżonego libido i wówczas wprowadzenie odpowiednich metod pracy z tym ☺️jeśli np przysłowiowo padamy na pysk to ciężko żeby libido też nie padło 😅ono odbija to co dzieje się w naszym życiu. Polecam poczytać sobie o tym czym jest libido spontaniczne i responsywne bo już sama wiedza o tym czasami rozwiązuje problem, kiedy myślimy że nasze libido leży a może się okazać że na danym etapie życia mamy po prostu libido responsywne.

    Darrika, Chesterka1124, BillieJean lubią tę wiadomość

  • Cinka Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 27 lipca, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Być może zauważyłaś plamienie implantacyjne lub okres będzie się powoli rozkręcał, jeśli nie nadejdzie zrób sobie badanie betahcg lub po prostu nasikaj na test

    Powodzenia 🤞

    Nie dziękuję na razie 😅 drugi dzien od plamienia, a objawy ustąpiły. Więc sama juz nie wiem.

  • xSmerfetkax Ekspertka
    Postów: 191 111

    Wysłany: 27 lipca, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Pomału muszę myśleć o kupowaniu testów bo później wyjeżdżam na urlop, a muszę mieć tam mały zapas 😜 które testy polecacie easy home czy pink?

‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów, które poznasz dzięki Kalendarzowi Ciąży!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jakie wartości i parametry rozwijającego się płodu wyglądają prawidłowo, a co warto skonsultować z lekarzem? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w Kalendarzu Ciąży BellyBestFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ