X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W oczekiwaniu na rozwiązanie (klub AA) 💚
Odpowiedz

W oczekiwaniu na rozwiązanie (klub AA) 💚

Oceń ten wątek:
  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serdecznie witam wszystkie brzuchatki, mamuśki i zaglądające do Nas ukochane staraczki! 💚

    Ten wątek kierujemy do dziewczyn z forum staraniowego (klubu AA), które zobaczyły już swoje wymarzone dwie kreseczki.

    Kochane, jako że na forum staraniowym pojawiło się bardzo dużo brzuchatek z potrzeby chwili postanowiłyśmy założyć niniejszy wątek, w którym będziemy mogły wspierać się na dalszej drodze do macierzyństwa.
    Będziemy mogły dzielić się tutaj dobrymi jak i złymi chwilami, pocieszać, szukać zrozumienia i dzielić się radami.
    Wiele z nas stoi przed największą zmianą w swoim życiu i choć tyle na to czekałyśmy wiele z Nas czuję się również zagubione i potrzebuje wsparcia bardziej doświadczonych koleżanek.
    Mam nadzieję ,że to miejsce zapewni wam wiele spokoju w tej dziewięciomiesięcznej podróży do swojego szczęścia. ❤️

    Po dołączeniu do wątku proszę o podanie planowanego terminu rozwiązania a jeśli to możliwe to również płci i imienia dzieciątka, które ma przyjść na świat. ☺️

    Brzuchatki:

    10.08.2022 Lemonka - ♂
    14.08.2022 Olcykowa - ♂Franciszek
    21.08.2022 Olliiii
    29.08.2022 Karo123 - ♂️
    31.08.2022 Felinka94 - ♀️Eliza
    05.09.2022 Monia01
    09.09.2022 Skorek - ♀Alicja
    10.09.2022 Krysia1411 - ♂
    19.09.2022 Emsi : ) - ♂
    25.11.2022 karola - ♀️
    30.11.2022 LawendowePole - ♂️
    01.12.2022 Mersalla - ♀️Helena
    10.12.2022 Jeszcze_Blizniaki - ♂️
    11.12.2022 Siri - ♂️
    03.01.2023 Ivanka93 - ♀️
    26.01.2023 Kociara_ - ♂️Stanisław
    30.01.2023 Wjedzma
    15.02.2023 Aypis

    Mamuśki:

    Noelle -♀️Klara
    14.06.2021 2:31 (39+3, 51 cm, 3250 gram)

    Magdalena29 - ♀️Łucja
    05.07.2021 18:35 (40+3, 56 cm, 3160 gram)

    Natka95 - ♂️Ksawery
    17.07.2021 8:20 (40+3, 60 cm, 3540 gram)

    Lisa_ - ♂️Oliwier Aleksander
    23.08.2021 16:10 (40+2, 56 cm, 3600 gram)

    Annamaria - ♀️Lilianna
    30.08.2021 3:17 (40+ , cm, 3000 gram)

    Janinka - ♂️Maciek
    13.09.2021 (39+1, 57 cm, 3265 gram)

    Justyna.Optyk - ♀️Hanna
    30.09.2021 18:00 (39+3, 57 cm, 3870 gram)

    szona - ♀️Weronika
    03.10.2021 9:00 (38+5, 51 cm, 2950 gram)

    Ola-olenka - ♀️Ania
    06.10.2021 (39+0, 51 cm, 2930 gram)

    Nitka19 - ♀️Helena
    07.10.2022 01:46 ( , 56 cm, 2920 gram)

    kokoszka31 - ♂️Szymon
    08.10.2021 16:44 (40+0, 58 cm, 3700 gram)

    Justynaa - ♀️Adrianna
    12.10.2021 20:25 (37+5, 52 cm, 3180 gram)

    Mlodamezatka - ♂️Ignacy
    13.10.2021 10:25 (40+1, 56 cm, 3300 gram)

    Marienn - ♀️Klara
    20.10.2021 2:11 (39+3 , 49,5 cm, 3320 gram)

    Beza27 - ♂️Gabriel
    30.10.2021 13:03 (38+6, 53 cm, 3640 gram)

    Dorota31 - ♂️Bartosz
    04.11.2021 13:10 (38+0, 53 cm, 2860 gram)

    asiek96 - ♂️Adrian
    05.11.2021 9:37 (40+1, 54 cm, 3730 gram)

    dzastina2005 - ♀️ Aniela
    17.11.2021 10:25 (, 55 cm, 3100 gram)

    Simons_cat - ♂️Cezary
    24.11.2021 (41+0, 56 cm, 3270 gram)

    Atena37 - ♀️Lilianna
    05.12.2021 14:00 (40+6, 53 cm, 2930 gram)

    miska122 - ♂️Aleksy Maksymilian
    07.12.2021 20:43 (38+2, 53 cm, 2680 gram)

    Karloina - ♂️Tadeusz
    09.12.2021 3:20 (40+1, 60 cm, 3940 gram)

    Alutka128 - ♂️Luka
    24.12.2021 7:40 (41+0, 52 cm, 3750 gram)

    monnkej - ♂️Teodor
    30.12.2021 00:33 (39+6, 51 cm, 3130 gram)

    Szewcowa - ♀️Klara
    02.01.2022 (40+4, 52 cm, 2950 gram)

    Salv - ♂️Remigiusz
    06.01.2022 9:50 (40+0, 52 cm, 3300 gram)

    Bebetka93 - ♀️Eliza
    11.01.2022 21:59 (41+0, 59 cm, 4030 gram)

    Martyna33 - ♂️Maksymilian
    19.01.2022 14:20 (40+1, 55 cm, 3600 gram)

    Księgowa - ♀️Zuzanna
    22.02.2022 20:20 (36+2, 48 cm, 2270 gram)

    K&K - ♀️Julia
    26.02.2022 5:49 (39+4, 54 cm, 3730 gram)

    Mea - ♂️Władysław
    12.03.2022 17:45 (, 53 cm, 3440 gram)

    Jusia88 - ♂️Marcel
    23.04.2022 16:51 (37+2, 50 cm, 2930 gram)

    Misiaa - ♂️Bartuś
    05.05.2022 (36+2, 50 cm, 2540g)

    Jeżynka - ♀️Eliza
    15.06.2022 10:51 (36+4, 52 cm, 2870 gram)

    Jo_an - ♂️Adam
    18.06.2022 9:31 (33+0, 43 cm, 2220 gram)

    Cecylia - ♀Julia
    07.07.2022 4:05 (40+6, 53 cm, 3550 gram)

    Asia2309 - ♂️Antoni
    08.07.2022 (38+3, 56 cm, 4070 gram)

    Wiolala - ♂️ Hubert
    22.07.2022 12:30 (60 cm, 3460 gram)

    Sway - ♂️ Julian Michał
    29.07.2022 14.50 (39+6, 55 cm, 3260 gram)

    Gosia24 - ♀Maja
    01.08.2022 (39+0, 60 cm, 3450 gram)

    Jedna_z_Wielu - ♀
    03.08.2022 (37+0)

    Brzuchatkowy niezbędnik:

    1. Wybór szpitala - najlepiej wybrać szpital za pomocą strony https://gdzierodzic.info/szpitale/# - tutaj możemy sprawdzić rodzaj dostępnego znieczulenia farmakologicznego i niefarmakologicznego, odsetek cięć cesarskich, nacięć krocza oraz stopień referencyjności danej placówki.

    - I stopień - szpitale dla ciąż łatwych niepowikłanych, w razie powikłań noworodek zostanie przewieziony do szpitala o II stopniu referencyjności
    - II stopień - szpital, który zapewnia opiekę nam jak i dzidziusiowi (co ważne!!!) urodzonemu po 33 tygodniu ciąży, jeżeli ciąża zakończy się wcześniej dzidziuś zostanie przewieziony do ośrodka o III stopniu referencyjności
    - III stopień - szpital przyjmujący ciąże powikłane oraz porody wcześniacze

    Na szkole rodzenia mówi się o tym, żeby nie korzystać ze szpitali III referencyjności bez wyraźnej potrzeby natomiast uważam, że dobrze znaleźć jeden taki szpital w naszej okolicy w razie gdyby poród zaczął się przed 33 tc. W czasach pandemii nie narażajmy się na niepotrzebny stres związany z odseparowaniem od dziecka! 😉

    2. Torba do szpitala - listę do szpitala KONIECZNIE I BEZAPELACYJNIE musicie porównać z listą dostępną na stronie Waszego szpitala - najważniejsze do zweryfikowania są dokumenty potrzebne do przyjęcia oraz preferowane ilości rzeczy do wzięcia. Pomimo pandemii pakujemy się na 2-3 dni. ☺️

    Dla mamy:

    Dokumenty (totalny must have!):

    - dowód osobisty + karta czipowa (na Śląsku)
    - karta ciąży
    - oryginał grupy krwi
    - wynik GBS
    - opcjonalnie plan porodu (polecam napisać plan porodu w oparciu o poniższy link: https://www.rodzicpoludzku.pl/planporodu/co-powinien-zawierac-plan-porodu.html ☺️)

    Kosmetyki i artykuły higieniczne:

    - mini pasta do zębów
    - szczoteczka do zębów
    - żel pod prysznic i szampon najlepiej przelane do mniejszych buteleczek (ja biorę ze sobą 2w1 - czyli płyn i szampon dla maluszków w jednym dzięki czemu oszczędzę trochę miejsca)
    - dezodorant
    - szczotka do włosów
    - gumka do włosów (do szpitala koniecznie miej gumkę na ręce albo już na włosach - po co tracić czas na jej szukanie)
    - pomadka nawilżająca (wszyscy o tym wspominają więc wpisuję ale pewnie nawet o niej nie pomyślę w trakcie porodu 😂)
    - opcjonalnie kosmetyki, płyny, kremy i płatki do demakijażu (ja idę tam z zamiarem przeżycia a nie ładnienia się więc olewam ten punkt 😄)
    - płyn do higieny intymnej (i tutaj zdania są podzielone: jeżeli chcesz używać płynu to najlepiej sprawdzonego już wcześniej chociaż ja częściej spotykałam się z zaleceniem podmywania samą wodą, można też stosować gotowy roztwór tantum rosa w buteleczce z irygatorem oraz mucovagin, ja z całego serca mogę polecić piankę Ginexid!!!)
    - podkłady jednorazowe na łóżko 90x60 cm (z 10, Canpol)
    - podpaski poporodowe (u mnie 2 paczki, Canpol i tutaj dostępne są dwa warianty - na noc bardziej chłonne i na dzień mniej)
    - 2 sztuki podpasek MAXI (na drogę do szpitala)
    - wkładki laktacyjne (u mnie ok. 8 par, Lansinoh, na rynku dostępne są również wielorazowe muszle firmy Medela ☺️ ciekawą opcją są też osłonki pozwalające na regeneracje sutków Medela - są dostępne w dwóch rozmiarach i najlepiej kupić te większe)
    - majtki poporodowe (u mnie 6 par siateczkowych wielorazowych gaci z Canpol - wzięłam rozmiar większe)
    - lanolina na sutki (u mnie lano-maść Ziaja, już używałam i jestem zadowolona więc po co przepłacać)
    - laktator ( i tutaj zależy - ja nie biorę bo wiem, że będzie dostępny na oddziale, dużą oszczędnością może okazać się kupienie używanego laktatora i wymienienie w nim tylko niektórych elementów ☺️)
    - papier toaletowy
    - ręczniki papierowe
    - chusteczki higieniczne
    - leki, które bierzecie na stałe (może być tak, że dostaniecie je w szpitalu ale po co kusić los 😉)

    Ciuszki i inne dyrdymały:

    - koszula porodowa / top lub stanik do porodu w wodzie
    - 2-3 koszule do karmienia
    - stanik do karmienia
    - szlafrok
    - gumowe klapki (do śmigania po oddziale i pod prysznic)
    - skarpetki (przynajmniej 2 pary)
    - duży i mały ręcznik (przy porodzie w wodzie dodatkowo jeden duży)
    - woda w butelce z dziubkiem lub butelka filtrująca (butelka z dziubkiem po wypiciu przyda się również do podmywania krocza 😉) jeśli chodzi o ilość to Wy znacie się najlepiej - miejcie na uwadze to, że dowożenie czegokolwiek na oddział w czasach pandemii jest bardzo utrudnione a przy laktacji suszy jak po zakrapianej imprezie 😄
    - smakołyki (mentosy, lizaki, batony, kto co lubi)
    - kubek i sztućce (zazwyczaj są dostępne w szpitalu ale wiem, że część z nas woli mieć swoje ☺️)
    - ładowarka do telefonu
    - słuchawki (do pogawędek z partnerem bez zajmowania sobie rąk)
    - worek na brudne rzeczy

    Jeżeli planowana jest indukcja to dodatkowo zabieramy:

    - Wiele par majtek bawełnianych, najlepiej przewiewnych, z włókna bambusowego, ja miałam za mało.
    - Podpaski typu maxi (odejście czopa, baloniki, wstążka... To wszystko krwawi i brudzi).
    - Przekąski zgodne z dietą (np. cukrzycowa) bo szpital nie zapewnia często odpowiedniej diety...
    - Koszule zwykle, niekoniecznie porodowe, aby mieć w czym chodzić po oddziale (później będą potrzebne poporodowe czyste, a jak widać czasami ta indukcja trwa)

    Jeśli jest planowana CC, obowiązkowo, nie opcjonalnie wzięłabym butelkę z filtrem. Można z niej pić nie podnosząc głowy, czego robić nie można.

    Dla dzidzi:

    - chusteczki nawilżane (u nas bezapelacyjnie Waterwipes! I chusteczki nawilżane olejem https://allegro.pl/oferta/babylove-chusteczki-olejki-szalwia-odparzenia-80-9261004633 )
    - pampersy (u nas 20 sztuk Pampers Premium Care 1 ale tutaj do wyboru do koloru - warto też pamiętać, że na niektórych stronach producenta można poprosić o wysłanie próbek i takie zrzutki zabrać ze sobą, lub skorzystać z promocji na 26 pampersów z kartą Rossnę 😉)
    - pieluchy tetrowe (u mnie 2 sztuki ale wiem, że większość szpitali wymaga więcej)
    https://allegro.pl/oferta/pielucha-tetrowa-biala-duza-80-80-9851341258
    - kocyk
    - ciuszki (ilość kompletów zależy od tego czy w szpitalu dzidzia będzie ubierana w nasze ciuszki czy szpitalne i potrzebujemy komplet tylko na wyjście 🤷🏻‍♀️ - o tym też dowiecie się na stronie szpitala) jako, że wiem ile czytałam na temat tego w co ubrać dziecko na wyjście ze szpitala to napisze tutaj, że najlepiej zabrać ze sobą komplet w rozmiarze 56: czapeczkę, body z długim rękawem, spodenki ze stópkami, śpiochy lub kaftanik - jeżeli jest już chłodno to przydadzą się dodatkowe skarpetki i kombinezon, w co finalnie ubierzecie malucha pewnie poinstruuje Was położna 😜

    Dla taty (gdyby uczestniczył w cudzie narodzin):

    - ubrania i buty na przebranie
    - opcjonalnie kawa i coś do jedzenia żeby tata nie padł 😉

    Możliwe, że na Waszym oddziale mile widziane będą gadżety takie jak muzyka, świeczki, olejki zapachowe czy aparat fotograficzny (naładowany!) - o tym też dowiecie się na stronie szpitala.☺️

    I teraz jak to spakować?! 😄

    Szkół jest kilka i same musicie wybrać jak będzie Wam najwygodniej. Jeśli chodzi o protipy to najwygodniejsze do pakowania są woreczki strunowe z ikei - można do nich spakować gotowe kompleciki ubrań dla maluszka a nawet zrobić z nich kosmetyczkę (jako kosmetyczka równie dobrze sprawdzi się woreczek do prania bielizny - wszystko będzie widoczne z zewnątrz i nie będziecie musiały gmerać w środku pół godziny w poszukiwaniu czegokolwiek ☺️).
    Możecie spakować wszystko do jednej torby lub rozdzielić rzeczy dla siebie na poród, dla siebie po porodzie i rzeczy dla maluszka. Układając wszystko w jednej torbie również możecie ułożyć rzeczy zgodnie z kolejnością używania czyli rzeczy porodowe na górze a pod spodem na pobyt w szpitalu.
    Wybierajcie torby, które zmieszczą się pod szpitalnym łóżkiem aby zaoszczędzić przestrzeni wokół siebie no i pamiętajcie, że mamy pandemię i partner nie wejdzie po Was na oddział przy wypisie dlatego może warto przemyśleć opcję walizki? 😉
    Ja finalnie jestem spakowana do jednej walizki, dodatkowo biorę ze sobą torbę z prowiantem, wodą i rzeczami dla męża - po porodzie wrzucimy do niej wszystko co mąż będzie mógł zabrać ze sobą od razu do domu.

    3. Wyprawka dla malucha:

    Zakupy w aptece - (te zakupy połączcie z zakupami szpitalnymi dla mamy - jeżeli będziecie kupować dodatkowo laktator nie zapomnijcie o butelce i pojemnikach na odciągnięte mleko 😉) polecam wybrać kilka aptek internetowych, powrzucać wszystko do koszyka (tym samym sprawdzić dostępność wszystkiego czego potrzebujemy) i wybrać najtańszą opcję (u nas najtaniej wyszło Gemini i wiem, że to najczęstsza apteka do takiego zaopatrzenia ☺️):

    - aspirator do noska (my na początek wybraliśmy NoseFrida - jest to najzwyklejszy aspirator, przez który TATA będzie ciągnął gluty ustami 😄 w razie problemów z katarem kupimy aspirator montowany do odkurzacza)
    - termometr (u nas AccuTerm Flexi najzwyklejszy termometr elektroniczny, z racji charakteru mojej pracy bardzo zraziłam się do termometrów bezdotykowych)
    - nożyczki, cążki
    - szczotka, grzebyczek
    - smoczek (ja nie kupiłam więc nie polecę niczego konkretnego)
    - kompresy jałowe 5x5 cm
    - bawełniane płatki kosmetyczne dla niemowląt
    - bawełniane patyczki kosmetyczne dla niemowląt
    - sól fizjologiczna 0,9% w ampułkach
    - coś do odkażania gojącego się pępuszka (np. Octenisept)
    - witamina D (u nas D-Vitum 400 twist-off)
    - Pedicetamol
    - Espumisan krople dla niemowląt
    - krem do pupy (Sudocrem, Linomag zielony, Bepanthen i wiele wiele innych - u nas Linomag) pupę dzidziusia pielęgnujemy wodą i wycieramy do sucha, powyższe kremy używamy tylko w momencie odparzeniowej awarii
    - płyn do prania i płukania dla dzidziusia (jest ich masa - ja prałam wszystko w białym jeleniu ale nie mam na ten temat zdania 🤷🏻‍♀️)
    - płyn do mycia dzidziusia i oliwka (tutaj szkoły są różne - my będziemy myć dzidzie w wodzie z kropelką olejku ze słodkich migdałów i wtedy ten punkt jest zbędny, jeżeli chcecie kupić do tego specjalne produkty to godne polecenia są marki Hipp, OnlyBio, Babydream - do analizy polecam stronę www.srokao.pl)
    - opcjonalnie mleko modyfikowane
    - pampersy (tego nigdy za wiele ☺️)

    Ciuszki (jest to totalne minimum - z każdego rodzaju ubranek kupowałam mniej więcej po równo rozmiaru 56 i 62 pamiętajcie też, że dostaniecie na prawdę masę ubranek od cioci, wujków, babciów, dziadków i wszystkich innych 😄):

    Dla wiosennego i jesiennego malucha:

    - body z krótkim rękawem (6 sztuk)
    - body z długim rękawem (10 sztuk)
    - spodenki lub półśpioszki (6 sztuk)
    - pajacyki lub śpioszki (8 sztuk)
    - kaftaniki, bluzy lub sweterki (4 sztuki)
    - skarpetki (6 par)
    - rajstopki (2 pary)
    - czapeczki (2 cienkie, 2 grube)
    - kombinezon (1-2 sztuki)

    Dla zimowego malucha:

    - body z krótkim rękawem (4 sztuki)
    - body z długim rękawem (12 sztuk)
    - spodenki lub półśpioszki (6 sztuk)
    - pajacyki lub śpioszki (8 sztuk)
    - kaftaniki, bluzy lub sweterki (4 sztuki)
    - skarpetki (6 par)
    - rajstopki (2 pary)
    - czapeczki (2 cienkie, 2 grube)
    - kombinezon (1-2 sztuki)

    Dla letniego malucha:

    - body z krótkim rękawem lub na ramiączkach (8 sztuk)
    - body z długim rękawem (8 sztuk)
    - rampersy (2 sztuki)
    - spodenki lub półśpioszki (6 sztuk)
    - pajacyki lub śpioszki (8 sztuk)
    - kaftaniki, bluzy lub sweterki (4 sztuki)
    - skarpetki (6 par)
    - rajstopki (2 pary)
    - czapeczki (2 cienkie)

    Wyprawkowy must have:

    - pieluszki tetrowe (u nas około 30, 80x80, 130 g, przy zakupie dostępnych mamy kilka rodzai: bawełna - czyli totalna podstawa, chłonna, przydatna totalnie do wszystkiego, przy zakupie zwróćcie uwagę żeby była bielona wodą utlenioną a nie chlorem; muślin - to po prostu podwójna bawełna, milusia i chłonna, o właściwościach podobnych do standardowych pieluch bawełnianych ale dodatkowo antybakteryjna i antygrzybicza, przy wysokich temperaturach chłodzi a przy niskich ogrzewa;, bambus - identyczny jak muślin tylko wykonany w całości z innego materiału; flanela - nie jest tak dobrze chłonna i służy raczej jako lekki kocyk)
    - kocyki (u nas jedna eukaliptusowa mgiełka i grubszy kocyk bawełniano- bambusowy, w sprawie kocyków ciężko doradzać - ja jestem zadowolona z firmy LePampuch i serdecznie ją polecam natomiast co do rodzaju kocyka musicie zdecydować same - lepiej kupować mniejsze rozmiarowo i takie które mają ażur w razie gdyby dzidzia postanowiła przykryć nim głowe, kupcie totalne minimum bo dostaniecie ich jeszcze raz tyle)
    - śpiworki, otulacze, tulik (pamiętajmy o tym, że dzidzia nie powinna mieć w łóżeczku nic co będzie mogła docisnąć sobie do buzi więc żadnych poduszek, kołderek, ochraniaczy na szczebelki; ja zakupiłam kilka śpiworków o różnej grubości - otulacze nie przemawiają do mnie chociażby ze względu na to, że jeśli dzidzia obróci się buzią w dół to ze względu na skrępowane rączki nie będzie w stanie się odepchnąć więc krótko mówiąc bezpieczne jest wszystko w czym maluch ma wolne rączki ale wiem, że są też dzieci z silnym odruchem moro przy których taki otulacz na pewno się sprawdzi)
    - ręczniczki z kapturem (u nas jeden cienki i jeden grubszy)
    - śliniaki (my mamy około 20 żeby nie przebierać obślinionych ciuszków milion razy dziennie 😅)
    - łóżeczko lub dostawka (wiem, że bardzo dużo osób poleca dostawkę Chicco Next To Me natomiast my wybraliśmy łóżeczko 140x70 z możliwością tapczanika, wybór należy do Was 🤷🏻‍♀️ - przy wariancie łóżeczka dodatkowo będziemy potrzebować oddychającej maty ochronnej, przynajmniej dwóch bawełnianych prześcieradeł i materaca - najlepiej pianka, lateks w tym nie zagnieździ nam się żadne dziadostwo, grubość około 10-12 cm, twardość H3/H2 z możliwością obracania, ponieważ noworodki do 9 miesiąca życia powinny spać na stronie twardej, później przewracamy na stronę średnio-twardą - dla mnie totalnym faworytem jest Hevea Baby Max)
    - wanienka (najlepiej kupić dużą, składaną wanienkę - dzięki temu zaoszczędzimy miejsce i pieniądze)
    - lampka nocna do karmienia (o ciepłym rozproszonym świetle)

    Rzeczy bez których przeżyjecie ale warto rozważyć ich zakup:

    - poduszka do spania dla mamy orki (u mnie w literę C i serdecznie ją polecam bo totalnie nie wyobrażam sobie spania bez niej!)
    - poduszka do karmienia (tutaj dostępne są różne rodzaje - od zwykłych poduszek po słodkie kurczaczki, dla mnie póki co zbędny gadżet ale możliwe, że po porodzie dokupię kurczaka ze względu na walory estetyczne 😜)
    - kokon (idealny do spania czy to u dziadków, czy na kanapie, czy w łóżku między rodzicami - zawsze pod nadzorem!)
    - kosz Mojżesza (warty rozważenia jeżeli planujesz biegać po domu ze śpiącym dzieckiem)
    - rożek (ja nie widzę potrzeby ale zobaczycie jak będziecie kłócić się o niezbędność rożka w wyprawce z waszymi rodzicami i dziadkami 🙄)
    - przewijak (u nas nakładany na łóżeczko można dokupić do niego prześcieradło u nas tą funkcję spełni tetra ☺️)
    - organizer na pieluchy (ja osobiście polecam zaopatrzyć się w jakieś obszerne pudełko, do którego ciśniemy wszystkie rzeczy związane z przewijaniem - w razie potrzeby bierzemy je pod pachę i targamy gdzie nam się tylko podoba)
    - niania, videoniania, monitor oddechu (my zdecydowaliśmy się na samą videonianie BabyHit Basics ale jest ona dostępna również w pakiecie z monitorem oddechu Babysense 7 - monitor oddechu polecany jest przy dzidziusiach po porodzie powikłanym, chorowitych, będących narażonymi na SIDS; mamy dwa rodzaje monitorów: montowany pod materacyk nadających się do łóżeczka i pod część dostawek oraz montowany na pieluszkę, który sprawdzi się nawet na kanapie czy w łóżku rodziców - minusem takiego monitora jest to, że znacznie częściej alarmuje bez powodu no i dzidzia ma z nim utrudnione ruchy 🤷🏻‍♀️)
    - kolektor pokarmu
    - gadżety do butelek i smoczków - podgrzewacze, sterylizatory, specjalne płyny, myjki i stojaki (wszystkie te rzeczy można zastąpić dużo tańszymi metodami natomiast jeżeli zamierzasz karmić tylko i wyłącznie butelką mogą okazać się przydatne)
    - chusta lub nosidełko (jeżeli będziecie chciały używać któregokolwiek z nich lepiej zasięgnąć porady specjalisty 😉)
    - leżaczek (wiem, że fizjoterapeuci ich nie polecają ale dziecko przecież nie będzie leżało w nim pół dnia - polecam babybjorn chociaż kosztuję fortunę więc warto zainteresować się używkami za pół ceny, podobno materiały są tak dobrej jakości że nie widać po nich śladu użytkowania)
    - mata piankowa
    - szumiś (tutaj zupełnie wedle uznania 🤷🏻‍♀️)

    Fotelik (u nas Maxi Cosi Tinca):

    - NIGDY PRZENIGDY nie używamy fotelików z zestawów 3w1!!!! To antymandaty a nie bezpieczne dla maluszka foteliki!!!! 😉
    - najważniejsze to dopasować fotelik do samochodu - podjedźcie do miejsca gdzie chcecie kupić fotelik i poproście sprzedawcę o przymierzenie kilku opcji (sprzedawca określi jak montowany powinien być fotelik i czy zamontowany leży pod dobrym kątem)
    - dzidzia powinna jeździć w łupinie tyłem do kierunku jazdy - w przypadku łupiny montowanej na isofix dowiedzcie się ile modeli fotelików dla starszego dziecka będziecie w stanie wmontować w ten konkretny mechanizm (dobrze nie ograniczyć się do jednego konkretnego modelu)
    - sprawdźcie testy zderzeniowe wybranego modelu fotelika
    - po dotarciu do domu koniecznie przeczytajcie instrukcję fotelika - nie raz się zdziwicie gwarantuję 😄
    - totalny must have: lusterko zakładane na fotel żeby widzieć maluszka, ewentualnie mata pod fotelik żeby zabezpieczyć fotel 😉
    - jak już jesteśmy przy samochodach to MATKI PASY DLA CIĘŻARNYCH W DŁOŃ OD PIERWSZYCH TYGODNI CIĄŻY!!!!!

    Wózek (u nas Muuvo Slick):

    - wybierając fotelik w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na miejsce naszego zamieszkania, możliwości składania wózka, porę roku w której urodzi się mały ludek i dodatkowe akcesoria jakie są dołączone do wózka (torbę, moskitierę, folie przeciwdeszczową, śpiworek, okrycie na nogi i torbę znajdującą się pod wózkiem - najlepsza na shopping będzie duża, zamykana 🤪)
    - jeżeli mieszkamy na 4 piętrze bez windy wybierzmy wózek lekki, który dobrze się składa (tak jak u mnie - wózek będzie grzecznie czekał w bagażniku samochodu bo nie wyobrażam sobie tachać tego balastu sama na 4 piętro 😅), jeżeli mieszkamy w domku jednorodzinnym możemy pozwolić sobie na obszerny i ciężki wózek
    - jeżeli jesteśmy rodzicami aktywnymi i wózek znacznie częściej będzie wjeżdżał do lasu niż na miejskie chodniki bardzo ważna będzie jego amortyzacja i rodzaj kół (tu na prawdę istnieje masa opcji)
    - jeżeli rodzimy maluszka zimową porą zwróćmy uwagę aby gondola była długa i szeroka tak aby pomieściła dziecko wraz z milionem warstw kocy i śpiworów
    - jeżeli rodziny latem gondola powinna mieć dobrą wentylację
    - w przypadku gondoli jak i spacerówki zwróćmy uwagę na to jak rozkłada się budka - dobrze gdyby przykrywała maluszka prawie w całości 😉
    - przy zakupie wózka ze spacerówką zwróćcie uwagę na to żeby była ona rozkładana na płasko i najlepiej - była spacerówką już do końca wózkowania
    - koniecznie dokupcie adaptery łączące fotelik samochodowy z podstawą wózka
    - znam też kilka osób, które dokupiły do gondoli osobny materacyk i prześcieradła - dla mnie to zbędny wydatek ale dobrze żebyście wiedziały, że istnieje taka opcja ☺️
    - serdecznie polecam zapoznać się z kanałem BabyExpert na youtube - rozwieje wasze wszelkie wątpliwości związane z konkretnymi modelami wózków ☺️

    4. Co dodatkowo polecam:

    - strony:

    www.pantabletka.pl (składy i działanie suplementów)
    www.srokao.pl (składy kosmetyków)
    www.matkaaptekarka.pl (składy rzeczy aptecznych + informację o szczepieniach - https://matkaaptekarka.pl/top-5-najlepszych-chusteczek-nawilzanych-wedlug-matki-aptekarki/)
    www.rodzicpoludzku.pl (wszystkie informację dotyczące porodu)
    www.gdzierodzic.info (informacje odnośnie poszczególnych szpitali)
    www.bezpiecznymaluch.pl (bezpłatne warsztaty dotyczące bezpieczeństwa i pierwszej pomocy)
    www.hafija.pl (wszystko o karmieniu piersią)

    - kanały na youtube:

    Joanna Mróz (szkoła rodzenia)
    BabyExpert (wybór wózka)
    Fundacja Rodzić po Ludzku (dosłownie wszystko 😄)

    Plik z polecanymi książkami:

    https://bit.ly/3egqWJo

    Obowiązkowo po porodzie:

    https://m.cda.pl/video/1598659f2

    SZPITAL

    1 .IZBA PRZYJEĆ

    jadąc do porodu dajesz położnej tylko :
    - karte ciazy
    - wynik grupy krwi
    - dowód osobisty.

    Wypełniasz zgodę na przyjecie do szpitala, zgodę na udzielenie informacji o twoim stanie (upoważniasz kogoś), dostajesz ten papierowy kod kreskowy na rękę, taką obrączkę. Pomiar temperatury i podwójny test na Covid, ten szybki kasetkowy i drugi do labu idzie. NIC WIECEJ na Izbie nie było potrzebne, to tylko formalność przyjęcia do szpitala, a nie badane lekarskie.

    2. ODDZIAŁ PORODOWY (gabinet zabiegowy)

    - wstępny wywiad z jakimś ginekologiem położnikiem, moze chciec zobaczyc wynik na GBS, zrobi usg krótkie, zbada rozwarcie, tutaj trzeba pamiętać, aby podać leki na które jest się uczulonym, bo tu zaczyna się już wpisywanie danych w waszą kartę informacyjną

    3. WASZA SALA PORODOWA, z waszą przydzieloną już do porodu położną

    - szerszy wywiad położniczy (co zawsze mnie strasznie irytuje, jak muszę takie dane podawac pomiędzy skurczami ;) ) czyli kiedy pierwsza miesiaczka była, jak długie cykle macie, czy ciaża naturalna, czy wspomagana, czy in vitro, ile poronień było o ile były, w którym roku, trzeba podać które zakończone łyżeczkowaniem, a które samoistne itd, jakiś wywiad w związku z chorobami w rodzinie, no jest tego trochę....

    - dopiero TERAZ dajecie położnej wasz ewentualny plan porodu, wcześniej nie ma sensu, bo wczesniej to nie były osoby z którymi będziecie rodzić.

    4. SALA NOWORODKOWA i WYPIS

    - dopiero tu, w ostatni dzień przed wyjściem, przyjdzie do ciebie położna i zapyta do jakiej przychodni mają wysłac karte szczepień dziecka i skąd chcesz, aby przyszła do ciebie położna środowiskowa.
    - na sam koniec dostaniesz przed wypisem: ksiazeczke zdrowia dziecka, skierowanie na bioderka, twoje zaswiadczenie do macierzynskiego.

    PRZYCHODNIA POZ

    ja wybierałam przychodnię ktora nie jest blisko domu niestety, ale jest nowa, ma duzo lekarzy i dobry sprzęt oraz laboratorium..
    Jeśli macie w mieście wiecej przychodni, brałabym pod uwagę dojazd. Ma to duże znaczenie jeśli chodzi o małe dzieci, lub dojazd potem tam na wizytę z dwójką dzieci, w zimie, w deszczu, no po prostu jeśli macie możliwość sobie ułatwic zycie to warto, żeby potem nie jechac na drugi koniec miasta samej, bo no przez cały czas chorowanie dziecka na bank nie bedzie was maż zawoził na każdą wizytę i brał za każdym razem dnia zwolnienia z pracy, a tych wizyt może trochę być przez pierwsze 2 lata życia malucha.
    Wybierajcie taką przychodnię, do której wygodnie dojedziecie same z wózkiem, bierzcie pod uwagę czy parkowanie, czy też komunikację miejską, jak tam dotrzesz sama z domu.

    PEDIATRA

    Nie musisz wybierać pediatry przed porodem, ale jak masz kogo popytać, to zawsze warto zrobić rozeznanie wśród mam, które znają lekarzy. Ja zdałam się na opinię naszej położnej, jesli chodzi o wybór pediatry i dobrze na tym wyszliśmy. Nikogo wcześniej nie znałam.

    POŁOŻNA środowiskowa

    - na pierwszej wizycie w domu, opowiedziała mi krótko o pediatrach pracujacych w przychodni i na podstawie tego wybrałam konkretnego lekarza. Ona też przyniosła mi do domu na drugiej wizycie papiery z przychodni, czyli deklarację wyboru lekarza, podpisałam, ona zaniosła i nie musiałam już chodzić do przychodni i tego robić :)
    To położnej podawałam pesel dziecka, jak już go odebraliśmy, ona to przekazała do przychodni.

    PESEL dziecka

    Szpital wysyła info o urodzeniu dziecka i do USC trafia to w ciagu 3-4 dni roboczych, ja po 3 dniach zadzwoniłam do naszego USC i się upewniałam, czy już jest ta informacja i czy mogę podejść odebrać akt urodzenia dziecka (lub mąż).
    U nas w miescie, w USC załatwiłam w jednym pokoju wszystko:

    - akt urodzenia dziecka (1 kopia tylko jest)
    - zameldowanie dziecka
    - pesel.

    BIODERKA

    Do zarejestrowania dziecka na bioderka musisz miec pesel, wcześniej nie ma co dzwonic nawet, bo cię nie umówią. I to szpitalne skierowanie przed sobą, bo pani będzie pytać o rózne dane z tego świstka.

    500+ / BON TURYSTYCZNY

    Ja przeszłam chyba wszystkie możliwe komplikacje z tym świadczeniem, przez to, że przebywaliśmy z M częsciowo nie w Polsce i pracowaliśmy również nie w Polsce, jak któras bedzie miec problemy to służę pomocą.. To pierwszy nasz rok, kiedy mogę z tej pomocy bezproblemowo skorzystać ..
    Teraz złożyłam wniosek przez konto w banku, była taka zakładka FINANSE i tam znalazłam opcję do kliknięcia krok po kroku. Dane moje, dziecka, pesel i sru, trwało to chyba góra 5 minut. Mega proste, żadnego chodzenia po urzędach.

    ZASIŁEK MACIERZYŃSKI z tytułu urodzenia dziecka

    Załatwia pracodawca lub ty sama, przez net lub osobiście w Zusie. Wniosek musi wpłynąć do pracodawcy lub Zusu w ciągu 21 dni roboczych od urodzenia dziecka.

    U mnie było tak, wolałam sama, więc księgowa wysłała jeden jakiś stosowny dokument online, przez PUE, a ja podeszłam do Zusu i dałam im:

    - wniosek o udzielenie macierzyńskiego, odręcznie napisany, z datą i pieczątką pracodawcy
    - oświadczenie, że mąż nie będzie korzystał z macierzyńskiego w żadnym wymiarze
    - miałam przy sobie akt urodzenia dziecka (oryginał, ta jedna kopia z USC), pani go skserowała, przybiła pieczątkę i już.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2022, 13:39

    Księgowa, Gośka29, Natka95, Kaśik, kokoszka31, dzastina2005, Otter, Simons_cat, Iseko, Mlodamezatka, *Agape*, Cecylia, Skorek, Annamaria, Ola-olenka, malwaxxx28, Bc_m, lawendowePole, Bubble_, midzia, K&K, Zielone.Slonce, Vanilliowaczekolada, madzia28, Oliwia23, miska122 lubią tę wiadomość

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • Ola-olenka Autorytet
    Postów: 408 355

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem i ja jesli mogę
    13 pazdziernik płeć jeszcze nieznana

    Noelle, Simons_cat, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem 👋

    14.07.21 Ksawery 💙

    Noelle, Simons_cat, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • Justyna.Optyk Autorytet
    Postów: 2260 4448

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jestem i ja :p
    04.10.2021 płeć i imię nieokreślone 😅

    Noelle, Natka95, Simons_cat, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

    wnidupjyplv8ipq3.png

    Hanusia, 3870g czystego szczęścia, 57cm miłości ❤️
    39+3 tc
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem ☺️☺️☺️ 8.10 płci brak póki co 🙂

    Natka95, Noelle, Simons_cat, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

    age.png
  • Milka85 Autorytet
    Postów: 1110 2436

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Jestem 👋

    14.07.21 Ksawery 💙
    Natka, jest to data urodzin mojego brata, a dzień później mojego eMka 😁 Obaj to lenie śmierdzące ale kochane, dobre i troskliwe osoby 😁

    Noelle, kokoszka31, Natka95, Simons_cat, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

    Pierwsza procedura IVF Salve Medica
    02.07.2021 - start stymulacji:
    12.07.2021 - punkcja, hiperstymulacja
    Uzyskaliśmy 4 ❄️ 2x4AA, 2x4BB
    03.08, 24.08, 14.09.2021 - szczepienia limfocytami
    06.10.2021 - allo mlr 58,9%
    🍍 transfer 20.12 2021, blastka 4AA - ciąża poroniona 😢
    17.01.2022 - doszczepienie w APC
    07.04.2022 - histero- stan zapalny
    🍍 transfer 16.05.2022, blastka 4AA - nieudany 😢
    01.06.2022 - allo mlr 46,8%
    🍍 transfer 18.06.2022, blastka 4BB - nieudany 😢
    🍍 transfer 07.12.2022, blastka 4BB - nieudany 😢

    Druga procedura IVF

    01.2022 💔 8 tc 😢
    04.2021 💔 💔 5 tc, 8 tc 😢
    09.2020 💔 9 tc 😢

    01.2018 rozpoczęcie starań
    Mutacja genu anxa 5 haplotyp M2, Kir bx - brak 5 implantacyjnych, cytokiny: wysokie il2, niskie il10 (odrzucanie zarodka), komórki NK 22%, nk maciczne wielokrotnie przekroczone normy, mutacja PAI-1, mthfr a1298c, wysoka homocysteina, PCOS - brak owulacji, zespół LUF, zapalenie endometrium, problemy ze wzrostem endometrium.
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka- właśnie kiedy Ty masz następne USG?

    age.png
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noell- wpisałas mi przez przypadek 2012 rok 😁 zamiast 2021

    Noelle, Mlodamezatka, Wiosanna888 lubią tę wiadomość

    age.png
  • malwaxxx28 Ekspertka
    Postów: 226 360

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej moje Brzuchatki, to teraz Was zamęczę pytaniami 😂

    Termin porodu wstępnie: 11.11.2021 r. Ale okaże się za tydzień 😌

    kokoszka31, Noelle, Simons_cat, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

    uwo9s65glp7vwet1.png

    25.10.2020 poronienie zatrzymane (9 tydz)
    3.03.2021 ⏸ 😍
    5.03 beta 75 -> 9.03 670 -> 19.03 31 890
    24.03 0,82cm szczęścia, FHR+ 🍀
    28.04 prenatalne 6 cm szczęścia, FHR 156 ♥️
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka85 wrote:
    Natka, jest to data urodzin mojego brata, a dzień później mojego eMka 😁 Obaj to lenie śmierdzące ale kochane, dobre i troskliwe osoby 😁

    Milka, dobrze dodałas tę część po ale 😅😅😅 haha

    Bo do tej pory słyszałam jedną opinię, ale akurat odnośnie imienia... jakas klientka powiedziała mojemu M., że zna jednego chłopca co ma tak na imię i jest straaasznie niedobry xd moj się zaśmiał, ze raczej juz po ptakach, a ta z taką powagą "nie no, jeszcze możecie zmienić" 😅🤯😂

    Także tego... 🙊

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokoszka chyba się troszkę rozpędziłam. 😂

    Natka toż to cudowne, dostojne imię!
    Klara jest podobno imieniem dla starej baby i „byle to dziecko było szczęśliwe”.... 🙈

    Dziewczyny dajcie koniecznie znać jakie listy byłyby Wam potrzebne - ogólna wyprawkowa, do szpitala? Jestem po przeczytaniu połowy internetu i kompletowaniu tego wszystkiego więc mogę coś sklecić. 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2021, 15:32

    Księgowa lubi tę wiadomość

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noell- wszystkie listy świata.. ja jestem zielona toralnie w tematach macierzyńskich 😁

    Noelle, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

    age.png
  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokoszka ja też także zweryfikuję Wam te listy za dwa miesiące. 🤣
    Dobrze, że jestem chwilę do przodu. 🙈

    kokoszka31 lubi tę wiadomość

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • dzastina2005 Autorytet
    Postów: 2197 1501

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane Brzuchatki czy mogę do Was dołączyć? I przycupnąć sobie do 26.11.2021, płeć obecnie nie znana choć przeczucie mówi że będzie mężczyzna 😉

    Natka95, Noelle, Simons_cat, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

    2015 córcia
    Obecnie 3 lata starań

    Wyniki nasienia w normie.
    01.03.2021 sono hsg ( jajowody drożne, nie uwidoczniono żadnych cech zmiennych)

    Progesteron:
    7 dpo 5,91
    9 dpo 8,49
    13 dpo 12,7 duphaston 3x1, luteina 100 dopochwowa 2x1

    Beta HCG
    22.03.2021 - 53,6 🥰
    24.03.2021 - 97,0
    26.03.2021 - 270,0 🙀( już mam nie sprawdzać)
    06.04.2021 - 17920 😍
    13.04.2021 mamy ♥️
    20.05.2021 🎂 prenatalne
    15.07.2021 II prenatalne mamy 350g
    18.08.2021 960g
    30.09.2021 III badanie prenatalne 1860g
    02.11.2021 2800g
    08.11.2021 3400g
    16.11.2021 przyjęcie na odział CC.

    17.11.2021 Anielka ♥️
    3100g, 55cm szczęścia 😍
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noelle wrote:
    Kokoszka chyba się troszkę rozpędziłam. 😂

    Natka toż to cudowne, dostojne imię!
    Klara jest podobno imieniem dla starej baby i „byle to dziecko było szczęśliwe”.... 🙈

    Dziewczyny dajcie koniecznie znać jakie listy byłyby Wam potrzebne - ogólna wyprawkowa, do szpitala? Jestem po przeczytaniu połowy internetu i kompletowaniu tego wszystkiego więc mogę coś sklecić. 😉

    Co to za bzdura?! Klara to piękne imię ❤️ wiem, co mówię, bo świadomie je wybrałam na bierzmowaniu. Mój sp. tata też często wolał do mnie Klara albo Klarcia ❤️

    Zielone.Slonce, kokoszka31, Noelle, dzastina2005, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to uwielbiam jak rodzina albo obcy ludzie komentują imię dziecka... Jakby nas ich zdanie obchodziło :)

    Fajnie, że założyłyście wątek, będę podczytywać i może kiedyś uda się dołączyć :). Jeszcze pamiętam jak to było kompletowac pierwszą wyprawkę 😍

    kokoszka31, Noelle, Natka95, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

  • Milka85 Autorytet
    Postów: 1110 2436

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    Milka- właśnie kiedy Ty masz następne USG?
    Dziś ok godziny 19-20 🙈 Oczywiście panikuję, bo plamienia w święta się zmniejszyły, a dziś znów się pojawiły 😕 Myślałam, że leżakowanie pomogło, a dziś nadal mam wolne i leżę, a poleciało 🙁 Cały czas nie wiem, czy jestem w tej ciąży, czy nie 🤷

    Pierwsza procedura IVF Salve Medica
    02.07.2021 - start stymulacji:
    12.07.2021 - punkcja, hiperstymulacja
    Uzyskaliśmy 4 ❄️ 2x4AA, 2x4BB
    03.08, 24.08, 14.09.2021 - szczepienia limfocytami
    06.10.2021 - allo mlr 58,9%
    🍍 transfer 20.12 2021, blastka 4AA - ciąża poroniona 😢
    17.01.2022 - doszczepienie w APC
    07.04.2022 - histero- stan zapalny
    🍍 transfer 16.05.2022, blastka 4AA - nieudany 😢
    01.06.2022 - allo mlr 46,8%
    🍍 transfer 18.06.2022, blastka 4BB - nieudany 😢
    🍍 transfer 07.12.2022, blastka 4BB - nieudany 😢

    Druga procedura IVF

    01.2022 💔 8 tc 😢
    04.2021 💔 💔 5 tc, 8 tc 😢
    09.2020 💔 9 tc 😢

    01.2018 rozpoczęcie starań
    Mutacja genu anxa 5 haplotyp M2, Kir bx - brak 5 implantacyjnych, cytokiny: wysokie il2, niskie il10 (odrzucanie zarodka), komórki NK 22%, nk maciczne wielokrotnie przekroczone normy, mutacja PAI-1, mthfr a1298c, wysoka homocysteina, PCOS - brak owulacji, zespół LUF, zapalenie endometrium, problemy ze wzrostem endometrium.
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka85 wrote:
    Dziś ok godziny 19-20 🙈 Oczywiście panikuję, bo plamienia w święta się zmniejszyły, a dziś znów się pojawiły 😕 Myślałam, że leżakowanie pomogło, a dziś nadal mam wolne i leżę, a poleciało 🙁 Cały czas nie wiem, czy jestem w tej ciąży, czy nie 🤷

    To świetnie że to już dziś. Te plamienia to jakiś koszmar, wyobrażam sobie ile to stresu dokłada, ale też trzeba pamiętać że to się zdarza w zdrowych ciążach też... trzymamy najmocniej kciuki pod gabinetem i koniecznie daj znać 🤞🤞🤞🤞💚💚💚💚

    Milka85 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa teraz przypomniałam sobie co chciałam Wam powiedzieć! 😂
    Koniecznie załóżcie sobie kartę Rosnę na aplikacji Rossmana - ostatnio dostałam super olejek na rozstępy za grosz a gdzieś przeczytałam, że można dostać też paczkę pieluch i dużo innych głupotek. ☺️
    W najbliższym czasie będę walczyła o te pieluchy więc dam znać. 😜

    malwaxxx28, kokoszka31, dzastina2005, Litta, Natka95, Mlodamezatka, Księgowa lubią tę wiadomość

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • dzastina2005 Autorytet
    Postów: 2197 1501

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka85 czekam dziś niecierpliwie pod twoim gabinetem ✊✊✊😘

    Milka85 lubi tę wiadomość

    2015 córcia
    Obecnie 3 lata starań

    Wyniki nasienia w normie.
    01.03.2021 sono hsg ( jajowody drożne, nie uwidoczniono żadnych cech zmiennych)

    Progesteron:
    7 dpo 5,91
    9 dpo 8,49
    13 dpo 12,7 duphaston 3x1, luteina 100 dopochwowa 2x1

    Beta HCG
    22.03.2021 - 53,6 🥰
    24.03.2021 - 97,0
    26.03.2021 - 270,0 🙀( już mam nie sprawdzać)
    06.04.2021 - 17920 😍
    13.04.2021 mamy ♥️
    20.05.2021 🎂 prenatalne
    15.07.2021 II prenatalne mamy 350g
    18.08.2021 960g
    30.09.2021 III badanie prenatalne 1860g
    02.11.2021 2800g
    08.11.2021 3400g
    16.11.2021 przyjęcie na odział CC.

    17.11.2021 Anielka ♥️
    3100g, 55cm szczęścia 😍
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ