X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Wątpliwości
Odpowiedz

Wątpliwości

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kubekkawy Ekspertka
    Postów: 232 84

    Wysłany: 22 maja 2018, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem tu nowa i głównie przez to, że chciałam na nowo obserwować organizm i mieć wszystko wpisane w jednym miejscu. I tak jak sobie na was patrzę i czytam wasze wpisy, to wiele z was robi jakieś badania, bierze suplementy, a my tak po prostu działamy. I zastanawiam się czy coś robimy nie tak..może coś powinnam wiedzieć więcej niż wiem, żeby kiedyś się udało. Może takie pójście na żywioł, bez badań i lepszych obserwacji jest po prostu nieodpowiedzialne? nie wiem. Naszły mnie wątpliwości czy zamiast działać powinnam najpierw więcej poczytać, dokształcić się, więcej badać, coś brać, itp. jak to widzicie? z jakiego stanu startowałyście? pamiętacie swoje takie zupełnie pierwsze starania?

    To będzie dobry dzień, ale najpierw kawa.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj są głównie dziewczyny, które długo się starają i nie wychodzi, albo które przeżyły poronienia. Jeśli zaczynacie się starać to daj sobie na razie spokój z badaniami, ewentualnie możesz sprawdzić tarczycę i tyle. Daj sobie czas.

    golonat lubi tę wiadomość

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 23 maja 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No co ty. Działaj i się nie przejmuj. Tak właśnie powinny wyglądać starania :) Tutaj na forum udzielają się głównie dziewczyny, które mają już zdiagnozowane problemy, albo takie które zaczynają szukać przyczyny niepowodzeń, starające się już jakiś czas. Jeśli jesteś ogólnie zdrowa, nie masz problemów z cyklami, to po prostu się kochaj regularnie z partnerem/mężem. Jedynie pamiętaj o suplementacji kwasu foliowego.

    golonat lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ