X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Wiarygodność testu, przyrost hcg
Odpowiedz

Wiarygodność testu, przyrost hcg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Jestem tu nowa, na OVU i na forum. Jak wiele z Was staram się o dziecko i dlatego zaczęłam obserwować swój cykl.
    Proszę o pomoc w zrozumieniu przyrostu hcg w odniesieniu do wiarygodności testu ciążowego. Podam taki przykład: Załóżmy, że implantacja zarodka ma miejsce 6dpo (choć czasem niektóre źródła podają, że odbywa się to nawet później). Od tego czasu zaczyna rosnąć hcg. Przyjmijmy, że kobieta ma poziom hcg 1 mlU/ml przed implantacją. Dalej załużmy, że przyrost u niej po implantacji zarodka wzrasta 100% co 48 godzin (choć żródła podają, że nie powinno byc to mniej niż 66%) Czyli zróbmy takie wyliczenie jakie powinno być stężenie hcg w poszczególnych dniach po owulacji:
    6dpo - 1mlU/ml - implantacja
    8dpo - 2mlU/ml - (1x2)
    10dpo - 4mlU/ml - (2x2)
    12dpo - 8mlU/ml - (4x2)
    14dpo - 16mlU/ml - (8x2)
    16dpo - 32mlU/ml - (16x2)
    Czyli wg tego wychodzi, że typowy test ciążowy wykrywający ciążę powyżej 25mlU/ml można zrobić 16dpo aby wyszedł wynik pozytywny. Test ultraczuły (10mlU/ml) wykryje ciążę 14dpo. W takiej sytuacji ja czegoś tutaj nie rozumiem. Jakim sposobem niektórym dziewczynom wychodzą testy pozytywne 7dpo? Ja rozumiem, że każdy ma różne przyrosty hcg, ale pragnę zauważyć, że ja w tej mojej symulacji nie zawarłam jakiś zaniżonych danych, raczej chyba takie średnie, więc jeśli ktoś ma jakieś pojęcie na ten temat to proszę o odpowiedź, bo już przeszukałam cały net i nic konkretnego nie znalazłam.
    Dodam jeszcze, że jestem w 13dpo i wyniki testu są negatywne, a myślę, że mogę być w ciąży.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wierzę w OVU. Tak mi wyznaczył owulację, choć mnie i tak zdaje się, że mogła być dzień wcześniej. Zresztą moje pytanie nie tyle co dotyczy mnie (ja to tam przy okazji), ale bardziej mnie interesuje jak to jest z tym przyrostem hcg ogólnie.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli moje myślenie wg Ciebie jest prawidłowe? Wcześnie wykonane testy ciążowe z wynikiem pozytywnym są pomyłką w obliczaniu dni po owulacji? Czy zawsze tak jest? Wiele dziewczyn podaje pozytywne wyniki testów 7-13dpo...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ci bardzo, Morisek28, za odpowiedzi.
    Swoją drogą jeśli chodzi o testy ciążowe to kiedyś czytałam w necie jakiś artykuł na ich temat. Podobno w przypadku niektórych kobiet stężenie hcg w moczu jest tak małe, że test może je wykryć dopiero po ok. 4 tygodniach po owulacji. Co nie oznacza braku ciąży. Jak znajdę to wkleję link.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o kurcze Morisek jak to możliwe, że aż 2 razy test ciążowy Cię oszukał?Nie miałaś okresu, zrobiłaś test, wyszedł pozytywny, a ciąży nie było..?

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem niektóre leki albo choroby mogą podnosić hcg. Słyszałam o przypadku gdzie facet robił sobie test ciążowy tak dla jaj i wyszedł mu wynik pozytywny. Potem okazało się, że ma raka jąder o ile dobrze pamiętam.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ