X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Zapłodnienie dzień po @ ?
Odpowiedz

Zapłodnienie dzień po @ ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anhe Autorytet
    Postów: 442 204

    Wysłany: 14 lutego 2014, 03:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laseczki. Ja mam pytanie do zafasolkowanych. Słyszałam, że teoretycznie możliwe jest zajście w ciążę dzień po okresie. Któraś z Was jest potwierdzeniem tej teorii? Albo może macie taki przypadek w bliskim otoczeniu?

    Trzymam kciuki za nas wszystkie!

    526e02e297a4e6092323aa50e4900fb4.png
    bfaregz2mhjblff8.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 14 lutego 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie - jesli masz cykle krotsze niz 20 dni, to tak jest to mozliwe. Albo jesli nie masz miesiaczki, tylko krwawienie srodcykliczne - jak najbardziej. Masz na mysli dzien po skonczeniu czy dzien po zaczeciu?
    Ale jesli masz normalna @ i standardowe cykle, nie ma opcji, ze zajdziesz w czasie @.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2014, 20:18

    Anhe lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • kasiuleks Autorytet
    Postów: 266 172

    Wysłany: 15 lutego 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez bylam przekonana , ze tak byc nie moze ale moja przyjaciolka zaszla w ciaze wlasnie zaraz po skonczeniu @ A cykle miala normalnej dlugosci. Wiec jest to jednak mozliwe :)

    Anhe lubi tę wiadomość

    h44e3e3kpp3ne81z.png
    03.08.11 - Aniolek 8tc cp
    22.01.15 - Aniolek 7tc
    19.06.15 - Aniolek - 5tc
    11.11.15 Aniolek - 6tc
    12.12.16 Aniołek - 7tc
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 15 lutego 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiuleks wrote:
    Tez bylam przekonana , ze tak byc nie moze ale moja przyjaciolka zaszla w ciaze wlasnie zaraz po skonczeniu @ A cykle miala normalnej dlugosci. Wiec jest to jednak mozliwe :)

    Normalnej długości tzn. ile dni? Warto pamiętać, że plemniki są zdolne do zapłodnienia przez 5 dni. Więc załóżmy 6dni miesiączki + 6 życie plemników, mamy 12 dni, co może nam dać cykl 28 dniowy, który uznawany jest za normalny. Tak więc kwestia szczęścia :D Plus jest wiele czynników, które mogą owulkę przyspieszyć w danym miesiącu: stres, choroba, zmiana klimatu.
    Aczkolwiek przyjmuje się, że pierwsze 5 dni cyklu jest dniami w 99,9% bezpiecznymi, jeśli mamy pewność, że to miesiączka, nie krwawienie śródcykliczne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2014, 20:19

    Anhe lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2014, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo rzadko zdarzają się takie przypadki, ale nie jest to wykluczone. Żywotność plemników w dogodnych warunkach to 3-5 dni. Ale nawet w takim przypadku jest to przy cyklach krótkich, nieregularnych lub po prostu kiedy owulacja nastąpi wcześniej niż zazwyczaj. I nie dochodzi do zapłodnienia od razu po @ tylko te kilka dni później - o ile plemniki przeżyją :)

    Anhe lubi tę wiadomość

  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 23 marca 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam syna z pierwszego dnia tzn przytulanko bylo pierwszego dnia po okresie pozniej rozlaka na calutki miesiac wiec albo plemniki przetrwaly tak dlugo albo owu ta sie przesunela ,syn ma 3 lata :)

    Frufru lubi tę wiadomość

    <3
  • juta Koleżanka
    Postów: 53 2

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny mam pytanie czy jest mozliwosc zajscia
    W ciaze 4 dni po okresie moj cykl trwa 27-30 a miesiaczke mam zawsze
    5 dni prosze o szybka odp pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juta jesli twój okres trwał 5 dni a kochałaś się 4 dni po okresie a plemniki potrafią przeżyć w dogodnych im warunkach do 72 godzin a nawet mówi się wg nowych badań że do 5 dni :-) to jest szansa na zajście, ponieważ kochałaś się w 9 dniu cyklu i nawet gdyby dodać te 3 dni gdzie plemniki przetrwały jest to 12dc...a więc wszystko możliwe

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ