Pamiętniki Kiedyś się uda.
Dodaj do ulubionych
WSTĘP
Kiedyś się uda.
O mnie: lubię ludzi, śpiewanie i podróżowanie, nie lubię natomiast starań o dziecko, bo wyobrażałam je sobie zupełnie inaczej...
Czas starania się o dziecko: od sierpnia 2018
Moja historia: Mam nawracające infekcje, które skutecznie utrudniają starania. Poza tym jestem raczej okazem zdrowia, mąż również. Także problem jest skomplikowany i trudny do wykrycia albo po prostu psychika płata nam (mi?) figle.
Moje emocje: oj bardzo różne, w zależności od fazy cyklu

25 czerwca, 21:49

Byłam już u kilku ginekologów. Wspominałam, że staramy się z mężem o dziecko i pytałam, czy powinnam coś zbadać, tak profilaktycznie. Usłyszałam, że mam niczym się nie przejmować i działać. No to działamy, ale bez efektów.
TSH ok, cytologia i usg też. Nasienie również przebadane- wyniki mieszczące się w normach.
Prolaktyna- usłyszałam, że skoro występują u mnie regularne cykle, to badania hormonalne nie mają sensu.
Folik łykałam przez jakieś 10 miesięcy. Codziennie. Później stwierdziłam, że to nie ma sensu.

W lipcu jedziemy na wakacje. Zadecydowaliśmy, że po powrocie idziemy do kliniki leczenia niepłodności.

Mam jedno życzenie na najbliższe kilka miesięcy- żeby już nikt nie pytał kiedy będziemy mieć dzieci albo czy jestem w ciąży...

Wiadomość wyedytowana przez autora 5 lipca, 19:47

27 czerwca, 18:26

Zgodnie z Waszymi wskazówkami umówiłam się jeszcze na wizytę u ginekologa przed pójściem do kliniki. Powiem jak wygląda sytuacja i poproszę o skierowania na wszystkie możliwe badania, które pozwolą sprawdzić moją płodność!

Moje aktualne samopoczucie jest pozytywne. W pracy mam masę zajęć, więc nie mam czasu, żeby myśleć o dodatkowych obowiązkach :D

Do owulacji (wg aplikacji w telefonie) pozostało 4 dni!
A jak wygląda sprawa z testami owulacyjnymi? Korzystałyście? Sprawdziły się?
Ja próbowałam, ale nigdy nie pokazywały mi owulacji. Stwierdziłam, że pewnie nie działają. A może to jednak powód do obaw?

Wiadomość wyedytowana przez autora 5 lipca, 19:47

5 lipca, 16:28

Owulacja była i minęła. Jak co miesiąc, nie wiem nawet kiedy. Staram się nie zaglądać do kalendarzyka, nie przejmować "za bardzo" dniami płodnymi, tylko regularnie uprawiać miłość :D
Zaliczyłam pierwszą wizytę u ginekologa, na której przyznałam się oficjalnie, że mamy do czynienia z nieplodnoscią (w końcu za miesiąc- wraz z 1 rocznicą ślubu- minie rok starań). Wchodziłam do gabinetu z burakiem na twarzy, sama nie wiem czemu. Na dodatek w kolejce same kobiety w ciąży. Na szczęście byłam w dobrej fazie cyklu i nie przeszkadzało mi to- wręcz trochę bawiło ;)
Pani doktor zajrzala, zrobiła usg ginekologiczne, przejrzała wyniki badania nasienia męża. Podobno super, więc po powrocie dostał pochwałę :D
Umowiłysmy się na monitoring cyklu, w sierpniu, po wakacjach.
Na razie pozostaje czekać i dalej cieszyć się sobą!

Zastanawiam się nas przejściem postu Dąbrowskiej. Kiedyś próbowałam, wytrzymałam 10 dni.Może warto? Może to pomoże?

Wiadomość wyedytowana przez autora 5 lipca, 19:47

12 lipca, 20:36

Kilka dni temu przyszedł PMS a wraz z nim żal do świata i poczucie niesprawności. Dzień kryzysu. Zanim na dobre się obudziłam i wstałam z łóżka miałam już spuchnięte od płaczu oczy. W takie dni znika jakakolwiek motywacja i chęć podejmowania dalszych działań. Zastanawiam się wtedy po co to wszystko, czy naprawdę aż tak mi zależy?

Dziś już jest lepiej. Chyba odczuwam oznaki zbliżającej się @. Tylko podejrzanie wcześnie, powinna przyjść dopiero we wtorek... Piersi tkliwe, trochę krwi, pobolewające podbrzusze. Zrobiłam rano test- standardowo oślepiająca biel. Podobno jest coś takiego jak ciąża urojona, chyba to mam, co miesiąc, ale z tego co czytam w pamiętnikach, nie jestem z tym sama. no cóż.. nie ma co się nakręcać- zamiast tego trzeba się pakować, bo pojutrze jedziemy na wakacje! Szkoda tylko, że owulacja wypada na dzień powrotu :D

Wiadomość wyedytowana przez autora 12 lipca, 20:55

14 sierpnia, 16:45

I po wakacjach.
W 2 tygodnie przejechaliśmy 8 krajów, zrobiliśmy prawie 5 tys. km. Wróciliśmy zmęczeni i spragnieni kolejnego urlopu. Cudownie było oderwać się od rzeczywistości. Szkoda tylko, że nie wróciliśmy z 'niespodzianką' ;)

Dziś miałam po raz pierwszy monitoring cyklu (5 dc):
endometrium 4mm,
jajnik prawy z pecherzykiem 8mm
jajnik lewy z 4 pęcherzykami 8,9,9,10mm

Dostałam zalecenie intensywnych starań do następnej kontroli za 7 dni (prawdopodobnie dzień po owulacji) :D
Podpytywałam o hsg, badania hormonów. Pani Dr mówiła, żebyśmy najpierw poobserwowały cykl i że może dostanę luteinę/duphaston po następnej wizycie.

Stosujecie/stosowałyście te specyfiki? Pomogły w osiągnięciu celu? :)

18 sierpnia, 04:00

Godzina 4:00. Nie mogę spać. Wszystko się sypie.

Mama ma problemy w pracy i prawdopodobnie wkrótce ją straci.
U taty wykryli zmiany na płucach, operacja w przyszłym tygodniu.
I my, wciąż bezdzietni.

Zaczynam już tracić nadzieję, że może nas spotkać coś dobrego.

27 sierpnia, 17:40

Złość, złość, złość. Nie rozumiem.

Mija rok.
Cykle w miarę regularne, jednorazowy monitoring cyklu bez zastrzeżeń- owulacja była. Męczą mnie tylko nawracające infekcje.
Dostałam skierowanie na hsg, będę szukać teraz szpitala, żeby zrobić badanie na NFZ.
A teraz do rzeczy.
DLACZEGO MAJĄC 2 PRYWATNE PAKIETY UBEZPIECZEŃ ZDROWOTNYCH NIE MOGĘ DOSTAĆ SKIEROWAŃ NA BADANIA HORMONALNE I BAKTERIOLOGICZNE? Argumentem jest brak podstaw do takich badań...
Miałyście tak samo? Czy naprawdę mam zrobić te badania na własny koszt lub zgłosić się do kliniki specjalizującej się w leczeniu niepłodności?
A może przesadzam i po prostu powinnam czekać, aż wszystko naprawi się samo i wreszcie znajdę w ciążę?

Doradzcie :(

31 sierpnia, 23:13

Kochane,
Dziękuję bardzo za Wasze komentarze z poradami oraz te, w których dzielicie się swoimi doświadczeniami.
Apropo badania nasienia to było już robione w kwietniu. Mój mąż obawiając się, że problem leży po jego stronie (przegrzewa swoją męskość), jeszcze przed badaniem wymienił cała bieliznę na luźniejsza i przestał stawiać laptopa na kolanach :p Jak widać to wszystko nie było konieczne, ale na pewno też nie zaszkodzi ;)
Teraz pozostało czekać aż wyleczę infekcję (dostałam macmirror 7globulek, ale zacznę brać dopiero po @, która przyjdzie za 5 dni), żeby móc zrobić posiew z kanału szyjki macicy wymagany przez szpital bielański do badania HSG.
Żeby nie mieć poczucia bezczynności to ten cykl przeznaczę na zbadanie hormonów. Wyczytałam, że najlepiej zbadać je w 3-5 dniu cyklu, więc wybieram się 4dc (FSH, LH, estradiol, prolaktyna) a następnie 7dpo (progesteron).
Do dzieła!
Trzymam kciuki za siebie i za Was wszystkie równie mocno! Żeby nam wszystkim w końcu się udało! :)

20 września, 17:31

Jako że nadal walczę z infekcją to nie wchodziłam na ovufriend od kilku tygodni i... było mi z tym jakoś wyjątkowo dobrze :P zapomniałam zupełnie, że jestem w trakcie starań i dzięki temu osiągnęłam chwilowy spokój i zajęłam się innymi sprawami- przede wszystkim rozpoczęłam kurs w stowarzyszeniu księgowych, który będzie trwał całe 8 miesięcy... ale byłoby pięknie jakbym kończąc kurs odliczała dni do porodu! ah, marzenia ;)
A wracając do starań. Dziś zrobiłam posiew z pochwy we wszystkich możliwych kierunkach- tlenowy, beztlenowy, grzyby. Chcę w końcu namierzyć źródło problemów i sprawnie je zlikwidować. No i wreszcie pójść na to HSG. Kupiliśmy też mieszankę ziół O.Sroki i sumiennie, codziennie, wypijamy po jednej szklaneczce naparu ;)

Dostałam też wyniki badań hormonów, robione 4dc:
TSH- 1,130 (norma: 0,27-4,2)
FSH- 6,34 mIU/ml (norma: 3,5-12,5)
LH- 5,53 mIU/ml (norma: 2,4-12,6)
Estradiol- 38,50 pg/ml (norma: 12,4-233)
Progesteron- 0,32 ng/ml (norma: 0,057-0,893)
Prolaktyna- 458 mIU/l (norma: 102-496)
Wszystko w normach, nie ma się do czego przyczepić.

Plan dalszych działań:
1)czekanie na wyniki posiewu z pochwy +leczenie
2)posiew z kanału szyjki macicy
3)hsg
4)wybieranie kliniki niepłodności w waw. Może jakieś rekomendacje albo porady czym się kierować?

Mam nadzieję, że Wam idzie lepiej.
Trzymajcie się ciepło pomimo aktualnej okropnej pogody! :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 20 września, 17:42

30 września, 23:55

Zapisaliśmy się na 7.11 do kliniki leczenia niepłodności na pierwszą wizytę. Nie ukrywam, że strasznie się jaram, bo w końcu coś się zacznie dziać i wreszcie ktoś się nami zajmie! :) Dostaliśmy już ankietę do wypełnienia oraz link do strony, gdzie mamy zamieścić wszystkie dotychczasowe wyniki badań.
Posiewy z pochwy wyszły ok, ale okazało się, że jestem nosicielką streptococcus agalactiae. Podobno się tego nie leczy i jedynie przed porodem podają jakieś zastrzyki itp, żeby nie zarazić noworodka.
Teraz czekam na wyniki posiewu z kanału szyjki macicy oraz zrobionego przy okazji wymazu na ureoplasme i mycoplasme. No i czekam na okres, który ma dzień opóźnienia. Przypuszczam, że jest to spowodowane piciem ziół ojca sroki.
A i z tych ważniejszych rzeczy kupiliśmy bilety na samolot na bliski wschód!! Trzeba zająć myśli czymś przyjemnym :)

2 października, 07:49

30dc. Okresu jak nie było, tak nie ma..
Moje cykle zwykle trwaja 24-27 dni, teraz coś się rozjechało :(
Zrobiłam oczywiście test, wyszedł śnieżnobiały. W ogóle mam wrażenie, że te testy zawsze pokazują biel... Jakoś nie mogę sobie nawet wyobrazić, że zobaczyłabym tam coś innego :D
Nawet mężowi nie powiedziałam, że okres się spóźnia. Nie chcę robić mu w ten sposób złudnych nadziei. Siebie zresztą też nie chce nakręcać :p na razie codziennie chodzę z wkładką czekając kiedy @ mnie zaskoczy. Trochę boli podbrzusze, piersi minimaaalnie i to tylko jak dotykam. Poza tym czuje się normalnie. Temperatury też nie mogę zmierzyć tuż po wstaniu z łóżka, bo będzie pytał po co to robię :p
Szansa na ciążę jest minimalna, bo zrobiliśmy to w dni płodne tylko raz (brałam macmirror, więc odpuściliśmy cykl, ale raz hormony wzięły górę i było przytulanie). Teraz mam wyrzuty sumienia, że zrobiliśmy to właśnie wtedy, bo podobno ten lek jest niebezpieczny :( niby człowiek dorosły a taki głupi i nie bierze pod uwagę konsekwencji.. Wolałabym chyba, żeby @ w tym cyklu się pojawiła, inaczej żyłbym w stresie przez całe 9 miesięcy.

EDIT: zdążyłam napisać posta i @ przyszła. 50% radości, 50% smutku...

Wiadomość wyedytowana przez autora 2 października, 08:06

8 października, 12:30

Piszę posta, żeby sobie ponarzekać.
Chciałabym zrobić hsg, na które mam skierowanie. Biorąc pod uwagę koszty, jakie mnie czekają w klinice chcę je zrobić na NFZ. Jestem w szpitalu bielańskim od ok. 5h tylko po to, żeby się zapisać na konkretny termin badania... Byłam wczoraj, przedwczoraj. Za każdym razem mnie odsyłali, bo nie ma sensu, żebym czekała. Kazali przyjść dziś ok. 9, bo po obchodzie lekarz mnie przyjmie. No i przyszłam na wszelki wypadek ok. 8. Po jakichś 3,5h czekania zarejestrowali mnie. Teraz od 1,5h czekam na konsultację, na której lekarz zapisze mnie na termin badania.
Wykorzystałam dzień urlopu i masę cierpliwości. Na badanie pewnie tez trzeba będzie poświęcić kolejny dzień pracy.
Czy to standard czy tylko ja mam takie szczęście? :(

Wiadomość wyedytowana przez autora 8 października, 12:32

8 października, 21:57

Aktualizacja poprzedniego wpisu:
odczekałam swoje w szpitalu i ostatecznie cel został osiągnięty: zapisałam się! Trwało to jakieś 2 minuty. Pani dr zerknęła tylko na skierowanie i wynik posiewu z kanału szyjki macicy, zapytała o datę ostatniej miesiączki i wpisała mnie na badanie... na jutro, tj. 8dc :) PS: chciałam tylko zaznaczyć, że jak już się doczekałam na swoją kolej to zarówno panie w rejestracji, jak i pani dr były bardzo sympatyczne. No i co najważniejsze - jakieś 700 pln zostaje w kieszeni. Badanie mam umówione na 9, ale Pani dr powiedziała, że najlepiej jakbym była już od 7.30, żebym nie "zaginęła w tłumie" ;)
Dzisiaj wzięłam pół dnia urlopu w pracy, na jutro planuje kolejne pół dnia (podobno badanie powoduje jedynie dyskomfort i można spokojnie iść do pracy). Tak udało mi się "dogadać" z szefową :)
A i jestem z Wawy :p

Wiadomość wyedytowana przez autora 8 października, 21:58

9 października, 12:11

8dc
Pojawiłam się rano w szpitalu, zostałam zarejestrowana i przyjęta. Na HSG musiałam poczekać do 11:30. Przed badaniem dali zastrzyk przeciwbólowy w tyłek.
Badanie bolało baaardzo, mimo, że jajowody były drożne :( co prawda trwało to tylko kilka sekund, ale gdyby coś poszło nie tak i miałabym to powtórzyć to raczej bym się prędko nie zdecydowała ...
Wzięłam na dziś zwolnienie i to była bardzo dobra decyzja, bo po 6h od badania (chyba leki przeciwbólowe puściły) czuje się okropnie- boli brzuch jakby ktoś mnie skopał, ciężko mi złapać oddech, jest mi niedobrze. Dodatkowo jestem trochę przeziębiona, więc każde kichnięcie czy kasłanie wiąże się z bólem. Leżę i staram się w ogóle nie poruszać...
Mam tylko nadzieję, że do jutra wszystko wróci do normy i że ten ból przyczyni się do osiągnięcia celu. Podobno zdarzają się przypadki, że w ciągu kilku cykli po HSG kobiety zachodzą w ciążę ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora 9 października, 17:06

Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)