X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy interpretacja wyników....
Odpowiedz

interpretacja wyników....

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o interpretację wyników, jestem po ciąży biochemicznej i mój ginekolog zlecił mężowi badania nasienia.

    Objętość (ml): 4,5
    Czas upłynnienia (min): 10 min
    pH: 7,7
    Wygląd: Śluz
    Lepkość: ++
    Aglutynacje: brak
    Agregacje: brak
    Inne komórki: brak
    Wynik HOS testu:80,2%
    Zywe plemniki: 80,2 %

    RUCHLIWOŚĆ I KONCENTRACJA:

    Koncentracja: 68,22 mln/ml 307,01 mln/ejakulat
    Ruchliwość: 67,39% (plemniki ruchliwe) 49,76% (ruch postępowy) 17,63% (ruch niepostępowy) 32,61 (nieruchliwe)

    MORFOLOGIA:

    Plemniki prawidłowe: 5%
    Plemniki nieprawidłowe: 95%
    Wady główki: 94%
    Wady wstawki:17%
    Wady witki: 0%

    Nie wiem co sądzić o lepkości nasienia i jego wyglądzie... i te liczne wady główek...może to to było przyczyną ciąży biochemicznej? co myślicie na temat tych wyników?

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 8 września 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepkość ma istotne znaczenie przy zapłodnieniu. Zbyt duża lepkość może utrudniać penetrację plemników. Wygląda na to, że Twój mąż ma za dużą lepkość. Morfologia jest wporzadku. Nie masz coś się przejmować tymi wadami główek, to nic nadzwyczajnego. Porównaj do wyników mężów innych forumowiczek ;)

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A znacie jakieś sposoby żeby poprawić lepkość nasienia? Wiem o witaminie C i wodzie, tyle, że daje mężowi wit C 1000 już z miesiąc...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minimum 3 miesiące suplementacji żeby można było sprawdzić efekt kuracji.

  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 9 września 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas się sprawdziło ACC. Mąż pił w moje dni płodne. Brał oprócz tego Wit c w dużej dawce (tzw."lewoskrętną"). Lepkość można poprawić, reszta wyników całkiem ładna:) głowa do góry!

    Marrgoo lubi tę wiadomość

    rfxg43r8qq0glx30.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ