X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Refundowane in vitro a Poronienia

Refundowane in vitro a Poronienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kukanna Nowa
    Postów: 1 19

    Wysłany: 19 lutego 2015, 22:11

      /  Zgłoś
    Witam
    Mam 38l, mąż 42. Chcielibyśmy przystąpić do rządowego in vtro. MAm amh 0,92, fsh 6,28, ;h 5 , mąż objetość 51 mln. Jestem po trzech poronieniach. Pierwsze 5/6 tydz, tlko test potwierdził ciąże, po nim nastąpiło samoistne poronienie, lekarz potwierdził poronienie w toku. Na usg brak pęcherzyka w macicy. Druga ciąża puste jajo płodowe. Zabieg w 8 tyg. Trzecia ciąża (dwa lata starań, w tym dwie inseminacje) 8 tydzień, obumarcie płodu, poronienie zatrzymane, zabieg. Po trzecim poronieniu ustalono przyczynę, mutacja genu MTHFR c667t homozygota. Moje cykle są co miesiac monitorowane, za każdym razem jest pęcherzyk, sprawdzam monitoringiem również pęknięcie. Kilkanaście cykli z przerwami stymulowane clostelbegytem. Za każdym razem minimum dwa pęcherzyki albo więcej Czy w związku z powyższym mamy szansę na refundowane in vitro.

    Dziękuje i pozdrawiam
    Anna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2015, 22:27

    chruszczow, KkasienkaA, DomiBW, justa1234, Anatolka, monik, agniesia2569, Moniaa, Tosia 1981, klirka, Kava, Caroline, Maciejka, freya, Mysia 15, taśta, Aga1977, solania, aaagaaatka lubią tę wiadomość

    anna k
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:07

      /  Zgłoś
    Zgodnie z założeniami rządowego programu leczenia niepłodności nawracające utraty ciąż mogą dyskwalifikować z udziału w nim. Dzieje się tak w przypadku wystąpienia trzech kolejnych poronień w tym samym związku. Jeśli taka sytuacja u Państwa występuje, lekarz nie będzie mógł Pani zakwalifikować.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ