Nowość - znajdź lekarza w swojej okolicy! Znajdź
Dowiedz się czym jest OvuFriend i w jaki sposób pomoże Ci zajść w ciążę
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Lenuś
Autorytet
158

Wysłany: 23 października 2013, 14:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czy zmagałyście się z tym problemem? Odebrałam wyniki badań androgenów (testosteron całkowity i wolny, DHEAS, androstendion) + kortyzol i niestety androstendion mam wysoki - 5,59 ng/ml przy normie 03-3,5.
Wysoki androstendion występuje w przypadku PCO(S), u mnie tego problemu nie zaobserwowano, zmagam się również z niedomogą lutealną, podwyższoną prolaktyną, niedoczynnością tarczycy i kto wie czym jeszcze... Czy udało się Wam zajść w ciążę mimo przekroczenia normy androstendionu? W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem? Dodam, że moja ginekolog skierowała mnie do szpitala na diagnozę endokrynologiczną, na którą mam czekać do maja 2014!!!

Wiadomość wyedytowana przez autora 23 października 2013, 14:58

muszka27
Ekspertka
67

Wysłany: 23 października 2013, 19:49
Cytuj | (0) | Zgłoś
ja również mam hiperprolaktynemię czynnościową (wzrost po tabletce 25-krotny), biorę Bromergon. Niestety mam też podwyższony androstendion i testosteron, co wskazuje niestety na PCO :( ale tego dowiem się w sobotę po wizycie u lekarza.

hchy3e3kn9u4bpqk.png

Lenuś
Autorytet
158

Wysłany: 24 października 2013, 14:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
muszka27 napisała:
ja również mam hiperprolaktynemię czynnościową (wzrost po tabletce 25-krotny), biorę Bromergon. Niestety mam też podwyższony androstendion i testosteron, co wskazuje niestety na PCO :( ale tego dowiem się w sobotę po wizycie u lekarza.
Ja też jestem po kolejnej wizycie i u mnie nie ma śladu policystycznych jajników. Lekarz od razu wykluczył ten problem. Badałaś też FSH i LH?

muszka27
Ekspertka
67

Wysłany: 24 października 2013, 16:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
tak, badałam, ale jeśli chodzi o mnie, tutaj proporcje nie wskazywały typowo na PCO, ale inne hormony tak (wysoki androstendion, testosteron, obraz USG, lekko powiększone jajniki). Czytałam, że PCO jako zespół może nie wykazywać typowego obrazu na USG. PCO klasyfikuje się jeśli są co najmniej 2 objawy wskazujące na PCO :( ale tego oczywiście nie życzę. Sama jestem ciekawa jak wysoki androstendion wpływa na płodność itp. Zapytam lekarza w sobotę, daj znać co u Ciebie będzie wiadomo po wizycie, sama jestem ciekawa

hchy3e3kn9u4bpqk.png

muszka27
Ekspertka
67

Wysłany: 26 października 2013, 10:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
czytałam ostatnio, że wysoki androstendion może być objawem także nieklasycznego wrodzonego przerostu nadnerczy :( ale przy tej diagnostyce trzeba zrobić poziom 17 - OH Progesteron, jeśle jest za wysoki nasuwa podejżenie, ale lekarzem nie jestem. Ja robiłam 17 - OH progesteron i mam nadzieje że wyjdzie dobrze - dzisiaj odbieram :) myślę Lenuś, że u Ciebie badania w szpitalu dadzą odpowiedź :) daj znać

hchy3e3kn9u4bpqk.png

Lenuś
Autorytet
158

Wysłany: 27 października 2013, 15:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kompleksowe badania są niezbędne w moim przypadku. Udało mi się skrócić okres oczekiwania na przyjecie do szpitala, idę już w kolejnym cyklu.

UTWÓRZ KONTO
Zarejestruj się teraz aby otrzymać 1 miesiąc abonamentu Premium w prezencie.

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail:  Utwórz hasło:
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!

Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do OvuFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.

Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK